Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [dętka] ciągle pęka

Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[dętka] ciągle pęka, pomoc
Juventusek

Juventusek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Juventusek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

witam, ostatno dużo jeżdżę po ulicach i mi szybko siada dętka z przodu, kleiłem ale to bezużyteczne, mam pytanie, jakich dętek użtwacie, ile Bar'ów pompujecie(jak mocno) i czy może znacie jakieś dobre sklepy z takimi artykułami, zgóry dzięx:]

Napisane Oct 30, 2010, 10:30 am
RiderPce

RiderPce

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to RiderPce zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja śmigam na kendzie i jest dobrze .

Napisane Oct 31, 2010, 1:16 am
konrad429

konrad429

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to konrad429 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja smigam na oponie maxxis, dętka taka za 5zł , a opone pompuje tak zeby była twarda około dwóch-trzech barów

Napisane Oct 31, 2010, 3:54 pm
sznyc

sznyc

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sznyc zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

zalezy jakie duze kolo... mam 24, pompuje 3,5 bara i daje rade...
swoja droga trzeba miec talent zeby zlapac laczka z przodu

Napisane Oct 31, 2010, 4:11 pm
zigmae

zigmae

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to zigmae zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

sznyc powiedział(a):

swoja droga trzeba miec talent zeby zlapac laczka z przodu

zgadzam się  :P

Napisane Oct 31, 2010, 4:17 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Może masz zadre na obręczy od wewnątrz, albo szkło w oponie?

Napisane Nov 4, 2010, 1:52 pm
Dziuraxdd

Dziuraxdd

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Dziuraxdd zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

http://avebmx.pl/czesci/detki/Detka-Foss  droga, ale bardzo dobra dętka  na około 3 bary

Napisane Jun 21, 2011, 5:31 pm
dodoFB

dodoFB

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dodoFB zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

polecam ci detki verde flybikes i wtp nie dawaj mniej niż 3 bar ja daje zawsze 3.2

Napisane Jun 21, 2011, 5:44 pm
kamo1011

kamo1011

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kamo1011 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja miałem podobny problem. Okazało sie, że w oponce druty wyszły od środka i to przebijało. Więc najlepiej zmień i oponke i dętke. :D

Napisane Jun 21, 2011, 9:51 pm
zigmae

zigmae

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to zigmae zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Druty ? chyba o szprychy ci chodzi ..

i jest coś takiego jak opaska na obręcz by te "druty" nie miały kontaktu z dętką

Napisane Jun 21, 2011, 9:59 pm
Darek1996

Darek1996

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Darek1996 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jemu chodziło o druty które są w oponie...

Napisane Jun 21, 2011, 10:08 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

zigmae powiedział(a):
Druty ? chyba o szprychy ci chodzi ..

i jest coś takiego jak opaska na obręcz by te "druty" nie miały kontaktu z dętką

:slap:

Napisane Jun 21, 2011, 10:23 pm
zigmae

zigmae

Member
Wyświetl posty

uu :D fail ;p

Napisane Jun 22, 2011, 10:39 am
rogucik

rogucik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rogucik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Dokładnie, często pękająca dętka może być spowodowana wystającym małym drucikiem z opony, kamyczki, jakiś syfiasty kolec, czy też szkło w oponie. Także najpierw sprawdź dokładnie oponę od wewnątrz. Jeżeli jest git, to obczaj obręcz, czasem wystaje szprycha, jeżeli jest źle dobrana długość. Dobrym rozwiązaniem jest opaska, chociaż obwinięcie taśmą izolacyjną kilka razy obręczy też jest dobrym rozwiązaniem. Osobiście mam zwykła dętkę za 5 albo 7 zł, opona kenda npj, pompuję do 3 barów i śmigam już prawie rok. Weź byle jaką dętkę za kilka złotych, nawet z Kauflanda, to w sumie mała różnica.

Napisane Jun 22, 2011, 5:21 pm
kerniol

kerniol

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kerniol zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mi ostatnio obie dętki pękły, bo gdy wylądowałem na hopie pochylony to mi je "przyszczypło". Od tego czasu pompuję zawsze na około 3.2 bara i jest spoko.

Napisane Jun 23, 2011, 2:17 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

z dokładnością do 3 miejsc po przecinku podawajcie najlepiej... :rolleyes: ~0,1 to ma margines błędu każdy kompresor więc bez przesady. A dysputy w stylu "daj 3,2 bara", "daj 2,7" można o dupę potłuc. Każda opona ma na rancie wytłoczone takie śmieszne cyferki - minimalne i maksymalne dopuszczalne ciśnienie w którym opona zachowuje swoje właściwości. Radzę się z tym zapoznać, nauczyć jeździć bez dobijania i dopóki nie wjedzie się na szkło albo inny ostry przedmiot to problem z dętkami zniknie

Napisane Jun 24, 2011, 12:54 am
Grucha12

Grucha12

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Grucha12 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Sprawdź na oponie do ile barów max i załaduj w nią tyle. Sprawdź obręcz i samą oponę. Osobiście na oponie do 4,5bar mam władowane 5 barów i jeździ mi się świetnie. Nie ma opcji, że przytrzasnę dętkę;)

Napisane Jul 29, 2011, 12:48 am
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Sracie o tą ilość barów, ja od zalania dziejów ładuję na ,,wyczucie'' - i to wcale nie dużo, około 3 - 3.5barów (ASM-R + Grifter).

Częściej zmieniam gripy niż dętkę, a to i tak jest raz na sezon.

Napisane Aug 1, 2011, 11:13 pm
Grucha12

Grucha12

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Grucha12 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

kerniol powiedział(a):
Mi ostatnio obie dętki pękły, bo gdy wylądowałem na hopie pochylony to mi je "przyszczypło". Od tego czasu pompuję zawsze na około 3.2 bara i jest spoko.

I tak przyszczypnie, jak chamsko uderzysz;) Zawsze pompuje 4,5-5 barów i dosyć często na mojej dętce pojawiają się dwie dziurki od obręczy;)

Napisane Oct 18, 2011, 3:11 pm
TIGER0

TIGER0

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to TIGER0 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja przy oponach odyssey'a (90PSI~6,12Bar) ładuje 6 barów i jest dobrze , z tyłu pękła mi dętka tylko 2 razy , obydwa przez wystające wkręty ze sklejki .

Napisane Oct 18, 2011, 6:23 pm
Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja