Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Graffiti » Porady,Pytania,Odpowiedzi

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Porady,Pytania,Odpowiedzi, Zanim napiszesz przeczytaj
DjPoczatek

DjPoczatek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to DjPoczatek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam, w tym temacie możecie zadawać pytania, te poważne jak i mniej.
  Każde kręcenie beki będzie karane.
Usuwane będą tematy z pytaniami na , które odpowiedzi macie poniżej.
  Aby zaoszczędzić nam tutaj głupich tematów jak i głupich pytań mam dla was parę cennych rad a oto one:

-Najlepsze Capy na Tagi to Fat Pink i Banana Skinny (takie żółte, na MTN Hardcore są czarne) i tego się trzymajcie jak macie z tym problem.

-Jeśli właśnie ubrudziłeś/aś swoją nową kurtkę farbą, sięgnij po zmywacz do paznokci i waciki, powinno dać rade.

-Jeśli szukacie flamastrów/markerów do projektów to najlepiej kupcie kredki albo zwykłe flamastry, jeśli chcecie coś lepszego to dobrym i wsumie najtańszym rozwiązaniem są OTR Twin Marker do tego zamiast drogiego Blackbooka zakupcie Blok Techniczny.

-Tanie i dobre farby, tu problem ponieważ każdy ma inny gust, ja polecam Dope, Vaiven (tych już nie produkują ale są w niektorych sklepach internetowych) Dupliplatinum i Distein.

-Najlepszy tusz do marasów, hmm grog? (nadaje się i do SQUEEZE'rów jak i Markerów z Pompką)
ps. Bardziej opłaca się kupić tusz niż go zrobić

Jeśli macie inne, krótkie pytania proszę pisać w tym temacie.

TEMAT ZASTĄPIŁ TEMAT FREESTYLE

Napisane Nov 19, 2010, 12:52 am Ostatnio edytowane Nov 19, 2010, 1:04 am przez DjPoczatek
dan322

dan322

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dan322 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Dj, co do zwykłych flamastrów warto dodać, żeby unikać tych najtańszych - praktycznie każdy odcień maluje tak samo, każdy kolor jest zbyt ciemny (może poza żółtym...) i zużywają się masakrycznie szybko.
Zaje.biste natomiast są te: http://allegro.pl/koh-i-noor-flamastry-spieralne-20-kolorow-mazaki-i1304322858.html
Czyściutko malują, występują w opakowaniach od 12 do 30 kolorów, przy czym największy zestaw kosztuje 10zł w Tesco. I, co najważniejsze, malują na dokładnie ten sam kolor, jakiego mają obudowę.

A wypełnianie cienkopisami to męczarnia.

//Edit: http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/29/26/90/1329269041 Tu jak wygląda komplet 30 sztuk. Często są też zapakowanie z przezroczyste, foliowe opakowanie z wsadzoną do środka tekturką z tym samym obrazkiem, co w linku.

Napisane Nov 20, 2010, 3:45 pm Ostatnio edytowane Nov 20, 2010, 3:48 pm przez dan322
orson91

orson91

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to orson91 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Zależy jakimi cienkopisami.
Jak są dobre, to całkiem przyjemnie się kreśli kreska przy kresce. Jak są słabe, to łatwo wszystko zjebać takimi.

Napisane Nov 20, 2010, 3:47 pm Ostatnio edytowane Nov 20, 2010, 3:47 pm przez orson91
dan322

dan322

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dan322 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Orson, ja mam Stabilo i malują fajnie, czysto, ale są za cienkie. Jeśli nie jesteś weteranem samogwałtu to nadgarstki się męczą po jednej literze na stronie A4.

Napisane Nov 20, 2010, 3:49 pm
krollew11

krollew11

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to krollew11 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Flamastry stabilo są naprawdę dobre. Trochę droższe, ok. 3 zł za sztukę, ale bardzo przyjemnie się nimi maluje, i wbrew pozorom na bardzo długo wystarczają.

Napisane Nov 20, 2010, 4:05 pm
ppietrO

ppietrO

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ppietrO zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

dobre są żelopisy ^^ całkiem miło się nimi wypełnia, ale nie brokatowe tylko matowe. A na kontur zelopisy marki tesco ^^ niecała złotówka za 2 szt xD ale siadają idealnie i kryją konkretnie.

Napisane Nov 20, 2010, 4:55 pm
DjPoczatek

DjPoczatek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to DjPoczatek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ppietrO powiedział(a):
dobre są żelopisy ^^ całkiem miło się nimi wypełnia, ale nie brokatowe tylko matowe. A na kontur zelopisy marki tesco ^^ niecała złotówka za 2 szt xD ale siadają idealnie i kryją konkretnie.

nie sa dobre, bo jak robisz projekt najczesciej robi sie najpier wypełke później pokrywa ramą i żeliopsu nie pokryjesz dobrze

Napisane Nov 20, 2010, 6:00 pm
Hyde2

Hyde2

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Hyde2 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Prawda jest taka, że dobry Writer zrobi coś z niczego sam widziałem zresztą ..
A jeśli ktoś jest początkujący to po co mu jakieś super flamastry ? ..

Peace !

Napisane Nov 20, 2010, 6:33 pm
DjPoczatek

DjPoczatek

Member
Wyświetl posty

Hyde2 powiedział(a):

Peace !

ja to mówie zawsze, ale żeby nie było durnych pytań zrobiłem temat

Napisane Nov 20, 2010, 6:37 pm
Hyde2

Hyde2

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Hyde2 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

W sumie to ich rozumiem bo sam jak zaczynałem miałem tok myślenia moje prace są do bani bo nie mam odpowiednich kolorów, ale z czasem zrozumiałem, że kolor nie ma tu nic do rzeczy .. Albo masz skiLL, albo go nie masz (nabyty bądź wrodzony) :)

Napisane Nov 20, 2010, 6:39 pm
ppietrO

ppietrO

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ppietrO zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

no tak ... ale ten czarny żelopis marki tesco kryje jak conwersal 3. Jak narzie wszystko mi pokrył

Napisane Nov 20, 2010, 7:51 pm
wanja

wanja

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wanja zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

polecam sam dlugopis dobra sieka yeeaaa

Napisane Nov 20, 2010, 7:53 pm Ostatnio edytowane Nov 20, 2010, 7:53 pm przez wanja
AdikBB

AdikBB

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to AdikBB zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Hyde2 powiedział(a):

Peace !

wiesz cos z niczego idzie zrobic ale nie za to najtansze na rynku g*** takimi flamastrami tesco nic nie zrobisz nawet jakbys mial pro elo skillsy ^^ ale fakt zawsze kazdy robil ten blad ze chcial te juz najlepsze touche otr'ki bo bez tego " to ja nie jestem w stanie zrobic nic dobrego"

Napisane Nov 20, 2010, 8:51 pm
dan322

dan322

Member
Wyświetl posty

wanja, długopisem się fajnie rysuje na lekcji i jest fajny do cieniowania.

Napisane Nov 20, 2010, 9:14 pm
sysiu

sysiu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sysiu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

J a tam cienkopisem cisne na lekcji i pisze nim i potem paly zbieram bo nie mam notatki
i wlasnie zamiezam kupic OTR'ki albo Touch'y kupmel pozyczyl otr i nawet fajnie xdd
tutaj foto http://img189.imageshack.us/img189/4443/70172147.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Napisane Nov 21, 2010, 1:19 pm Ostatnio edytowane Nov 23, 2010, 5:09 pm przez sysiu
dan322

dan322

Member
Wyświetl posty

Z tą zajawką na najlepszy sprzęt na początku to chyba każdy miał. Tylko problem w tym, że na początku nikt nic nie umie, więc tylko zmarnuje ~200zł, a to jakby nie patrzeć jest trochę hajsu.
Na początek najlepiej jakieś zwykłe, ładnie malujące flamajstry, nic więcej nie trzeba.

Napisane Nov 21, 2010, 1:36 pm
Aerohore

Aerohore

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Aerohore zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Robi ktoś z was Canvasy ? Chiał bym spróbować zrobić jakiegos do pokoju i nie wiem jak sie za to zabrać;] Jakimi technikami można to robić, jakich materiałów uzyc i jak bedzie najłatwiej zacząć próbować takie cos zrobić, i na czym to malować ? Jak ktoś nie wie o co mi chodzi to daje takie przykładowe zdjęcie http://streetfiles.org/photos/detail/484481/

Napisane Nov 21, 2010, 2:52 pm
DjPoczatek

DjPoczatek

Member
Wyświetl posty

Aerohore powiedział(a):
Robi ktoś z was Canvasy ? Chiał bym spróbować zrobić jakiegos do pokoju i nie wiem jak sie za to zabrać;] Jakimi technikami można to robić, jakich materiałów uzyc i jak bedzie najłatwiej zacząć próbować takie cos zrobić, i na czym to malować ? Jak ktoś nie wie o co mi chodzi to daje takie przykładowe zdjęcie http://streetfiles.org/photos/detail/484481/

sprej plus rozne markery, otr, molotow on4all i jakies olejne

Napisane Nov 21, 2010, 3:16 pm
mikendy

mikendy

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mikendy zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

DjPoczatek powiedział(a):
Aerohore powiedział(a):

sprej plus rozne markery, otr, molotow on4all i jakies olejne
otry beznadziejne są na plotna, szukaj markerow olejnych/akrylowych, chociaz dla mnie to i tak najlepiej na canvas puszka i pedzel

Napisane Nov 21, 2010, 3:19 pm
acabziom

acabziom

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to acabziom zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

tosz to robota pędzelkami i markerami

Napisane Nov 21, 2010, 3:53 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja