Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Snowboard » Pytania o tricki

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Pytania o tricki, jak to się nazywa?
truck7

truck7

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to truck7 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

edit by Adi21: w tym temacie pytamy o niejasności związane z nazwami tricków.

Mam takie pytanie. Otóż jak np. chcemy przejechać po grindzie prostopadle po nim(nie wiem jak to się nazywa,może boardslide 180?) to jak już na grind wskoczymy to czy musimy się jakoś odchylić trochę do tyłu,żeby boczna część deski(tą stroną co mamy palce) nie zachaczyć o coś i się nie wywalić twarzą na grind? Rozumiecie o co chodzi? Jeśli nie to mogę narysować jakoś to w paincie

Napisane Dec 9, 2010, 6:18 pm Ostatnio edytowane Dec 9, 2010, 8:43 pm przez Adi21
niee

niee

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to niee zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

chodzi ci o spin o 180 na boxie już podczas grindu?
czyli np. robisz boarda i obrót na boxie o 180 jakby na lipslide? Jak tak to nie przechylaj się, tylko bardziej leciutko podbić dekę do góry.
Rękawice+usztywniacze na nadgarstki, przy spadaniu lecisz na ręce i możesz próbować ile chcesz.

Napisane Dec 9, 2010, 6:49 pm
truck7

truck7

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to truck7 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

właśnie chodziło mi o sam lipslide(zapomniałem jak to się nazywa). Jak go robisz i już jesteś na grindzie to trzeba się jakoś odsunąć do tyłu,żeby bok deski był minimalnie podniesiony? bo jak np. ktoś sam sobie zrobił grinda i połączył 2 deski i jak zachaczy o krawędż jednej deski o krawędź snowboardu to może wylądować na mordzie.

Napisane Dec 9, 2010, 7:03 pm
niee

niee

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to niee zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

no musisz utrzymać równowagę, jeśli chodzi ci o prosty box to na lekko ugiętych kolanach i w miarę prosto, a jak w dół to musisz sam obczuć jak, ja np. wolę trzymać się możliwie nisko na kolanach do momentu zjechania(czuje się bezpieczniej :), wypinam dupsko do tyłu, pochylam się lekko do przodu i patrze przez ramie na koniec boxa i odjazd, mało stylowo wygląda, ale w sumie dopiero zaczynam z parkiem:]. sam musisz ogarnąć jak to robić, jasne, że na początku będzie zero stylówy.

Napisane Dec 9, 2010, 7:42 pm
truck7

truck7

Member
Wyświetl posty

ja teraz tak chcę zacząć próbować. Niedaleko chaty zrobiłem sobię zjazd i hopkę to tam trochę skaczę,ale muszę zrobić większą,żeby łatwiej mi było 180 wykręcić. Grind dzisiaj zrobiłem to boardslide'y robiłem i tam na koniec czy przy wyskoku jeszcze graba walnąłem,ale za niska chopa przy tym i za nisko osadzony

Napisane Dec 9, 2010, 8:17 pm
truck7

truck7

Member
Wyświetl posty

A czym się różni Indy od Graba? Bo ja nie widzę różnicy na filmikach,a nie chce już tworzyć nowego tematu i zaśmiecać go

Napisane Dec 9, 2010, 8:30 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

grab'y jest to grupa tricków polegających na dotknięciu/złapaniu deski, a indy to jeden z tych trickow polegający na złapaniu tylnią ręką za krawędź po środku deski.

Napisane Dec 9, 2010, 8:39 pm Ostatnio edytowane Dec 9, 2010, 8:39 pm przez Adi21
truck7

truck7

Member
Wyświetl posty

dzięki. Przynajmniej teraz wiem,że robię same Indy,a nie graby ;) Chcę spróbować nosegraba,ale na tym moim wypierdku to wątpię,żeby się udało

Napisane Dec 9, 2010, 8:42 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nosegrab to dosyc trudny trick ;) sprobuj np mute graba, czyli złapanie środka deski przednią ręką :) albo melon/method, czyli złapanie przednią ręką za tylnią krawedz po srodku deski.

Napisane Dec 9, 2010, 8:44 pm
truck7

truck7

Member
Wyświetl posty

ok dzięki za radę ;)

Napisane Dec 9, 2010, 8:49 pm
sutasky

sutasky

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sutasky zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mam takie pytanko otóż gdy  chce zrobić w powietrzu fs 180 to lekko uginam nogi i przechyla mnie do tyłu następnie wtedy ląduje na dupie a chciałbym na prostych nogach  :rolleyes:

Napisane Dec 20, 2010, 8:30 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Napisane Dec 20, 2010, 8:38 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja