Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Pozostałe » Lekcja pierwsza

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Lekcja pierwsza, Jak zaczac, czy warto wgl i inne ;)
sunfllowers

sunfllowers

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sunfllowers zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Siemacie ludzie ;d
Jestem Mika,  od pewnego czasu zainteresowałam się jazda na bmxieeeeeeeeedsfg. Można powiedzieć iż w tych tematach jestem zielona. Wiadomo jakieś podstawy znam ale podejrzewam, ze moja wiedza powinna być obszerniejsza. Tak wiec chciałam zadać wam kilka pytań, mianowicie:

1. Mam 18 lat, może to głupie. Ale zastanawiam się czy warto w ogóle się za to zabierać. Czy zwyczajnie nie jest za późno.

2. Sprzęt, czytałam gdzieś, ze trzeba go odpowiednio dobrać do swojej wagi itp. Jakby ktoś był na tyle miły i zarzucił jakimiś w miarę jakościowo dobrymi firmami <marzyciel>

3. Jak w ogolę się za to zabrać.  Wiadomo, ze od razu nie wyląduje na rampie czy czym innym. Ale jakieś takie podstawowe triki ziemne ;p. Szybkie do opanowania.

Z góry dzięki za pomoc ;)

Napisane Jan 7, 2011, 5:28 pm
krtek

krtek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to krtek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

@EDIT: na samym początku jak dostaniesz rower, to naucz się jeździć.. wiem ze głupio to brzmi, ale bmx to co innego niz zwykły rower.. poświęć z 3/4 dni na samą jazdę, czyli po prostu szybkie skręty, szybka jazda, bardzo wolna jazda lub prawie stanie w miejscu bez schodzenia z pedałów, i ogólnie 'ogarnij' rower..

1. nie, jeżeli masz czas i zajawkę, i kasę na części to żadna pora nie jest zła.

2. ile ważysz i podaj wzrost.. i street czy dirt? może vert?
- street to jazda 'uliczna' triki z wykorzystaniem miejskiej/ulicznej infrastruktury
- dirt to jazda leśna, na specjalnie wyprofilowanych hopkach
- vert to chyba wiadomo :D

3. naucz się bunnyhopa, to podstawowy trik, bez niego praktycznie żaden inny nie wyjdzie na flatcie..
- bunnyhop (bh) to podskok z rowerem w górę, tak aby obydwa koła były w powietrzu.
- flat to jazda na prostej powierzchni.. czyli np chodniku, bez żadnych przeszkód.
bo bh możesz się uczyć dla zajawki manuala, 18, bara..
- manual to jazda na tylnim kole
- barspin potocznie 'bar' to obrót samej kierownicy do o koła
- 180* potocznie '1-8' czyli obrócenie roweru o 180* jest to trudne do opanowania na początku.. do 18 dochodzi również fakie, a potem odwijka
- fakie to jazda do tyłu
- odwijka to obrócenie roweru zwykle o 90/180*,  na tylnym kole chyba najłatwiej z oderwaniem przedniego od ziemi..

takie moje pojęcie..
ja na dualu ale to podobnie na początku :)

pzdr i łapa zajawkę !

Napisane Jan 7, 2011, 5:50 pm Ostatnio edytowane Jan 7, 2011, 5:53 pm przez krtek
sunfllowers

sunfllowers

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sunfllowers zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja posiadam rower, bmx. Niestety jest on bardzo ciezki, osobiscie nawet nie wiem z jakich części złożony. Coś tam niby o trikach wiem bo koledzy jeżdżą i na bmx i na mtb.

Co do wagi i wzrostu, eh trudne pytania zadajesz ;p Nie no, warze z 60 kg +/- 2 kg przy wzroście z metr 71. 
Jak chce jeździć powiem ci, ze sama nie wiem. Podejrzewam , ze muszę się określić przed kupnem nowego bajka. Ale myślę ze byłby to raczej street. :))

Napisane Jan 7, 2011, 5:58 pm
krtek

krtek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to krtek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wiesz jak sie określisz to można wybrać rower do tego przeznaczony.. są również rowery 'ogólne' dobrych firm :)
ogólnie na bmx możesz jeździć wszędzie ale ukształtowanie roweru, części, itd mogą być bardzo pomocne w streetcie, a bardzo przeszkadzać w dirtcie..

powiedz ile masz kasy.. ja Ci raczej nie doradzę co kupić bo ja sam na dualu, ale jak podasz ile masz kasy to ktoś Ci doradzi :)

Napisane Jan 7, 2011, 6:01 pm
sunfllowers

sunfllowers

Member
Wyświetl posty

Hmmm, w sumie kwota jest nieokreślona, póki co nie chce wydawać nie wiadomo ile kasy na nie wiadomo jaki rower z nie wiadomo jakich części ;D

Chciałabym się zmieścić ( nawet jeżeli miałby to być używany rower) w 800-1000 zl ;d

Napisane Jan 7, 2011, 6:04 pm
krtek

krtek

Member
Wyświetl posty

hmmm.. 800-1,000zł.. jakąś używkę kupisz..

ale ja się jak pisałem za bardzo nie znam..
masz tu link do nowych bmx'ów na dobrych częściach..
AveBMX Sklep

Napisane Jan 7, 2011, 6:06 pm
TIGER0

TIGER0

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to TIGER0 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Daj zdjęcie swojego roweru może orkeśl jaka to marka jaki model a doradzimy co ewentualnie wymienić dokupić

ogólnie to skieruje cie na to forum:BmxForum.pl

ponieważ jest na pewno częście odwiedzanie i ludzie ci tam pomogą

Napisane Jan 8, 2011, 4:13 pm Ostatnio edytowane Jan 8, 2011, 4:16 pm przez TIGER0
qusi

qusi

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to qusi zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

EXTREME.ORG.PL Tutaj znajdziesz informacje o wyborze roweru. A TUTAJ o dziewczynach jeżdżących na BMX-ach.

Pozostałe informacje znajdziesz na BMX.EXTREME.ORG.PL.

pozdro

Napisane Jan 8, 2011, 7:21 pm
Dakota1

Dakota1

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Dakota1 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nigdy nie jest za późno żeby zacząć.
Co do sprzętu, to poprzeglądaj tematy i ewentualnie pytaj o model który Cię interesuje.

Rada Damiana: Jeździj na pełnej kurvvie.

Napisane Jan 8, 2011, 7:44 pm
sunfllowers

sunfllowers

Member
Wyświetl posty

Juz zamówiłam sobie kolejkę u dentysty w razie wymiany szczeki na sztuczna ;d

Napisane Jan 10, 2011, 12:47 am
krtek

krtek

Member
Wyświetl posty

sunfllowers powiedział(a):
Juz zamówiłam sobie kolejkę u dentysty w razie wymiany szczeki na sztuczna ;d

?? -,-

Napisane Jan 10, 2011, 8:52 am
sunfllowers

sunfllowers

Member
Wyświetl posty

krtek troche dystansu do siebie, człeku ; )

ps, to byla odpowiedz na rade damiana ;)

Napisane Jan 10, 2011, 10:11 am
krtek

krtek

Member
Wyświetl posty

hehe, wiesz ja od 4lat jeżdżę na pełnej kurwie dzień w dzień i zębów sobie nie wybiłem wszystkich :)
tylko 2.. ale to szczegół :D :D :D

Napisane Jan 10, 2011, 2:36 pm
konrad429

konrad429

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to konrad429 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja smigam 5 lat. Tylko złamany do połowy ząb :D

Napisane Jan 11, 2011, 5:47 pm
krtek

krtek

Member
Wyświetl posty

hehe, konrad ja na dualu, lecz raz jak wyrżnąłem to na takim farcie że zębami w kierę.. tudzież w barenda.. ;///

Napisane Jan 11, 2011, 5:55 pm
BMXRIDER9

BMXRIDER9

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to BMXRIDER9 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

pokaż Swoje zdjęcie to ci powiem jakiego BMX'a kupić xD

Napisane Feb 1, 2011, 3:31 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja