Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Hydepark » Aparat - lustrzanka

Strony: << poprzednia 1, 2, 3 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Aparat - lustrzanka
charset

charset

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to charset zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Siemano.
Sprawa wygląda tak:
Mojej dziewczynie marzy się lustrzanka. Ja, jak i moja luba jesteśmy w tej kwestii kompletnie zieloni. I tu mam prośbę do Was.
Co, jak, z czym to się je ? W miarę nie za droga, dobra lustrzanka na początek. Ile trzeba na to wydać, co mogę za jaką cenę uzyskać, czego oczekiwać ?
Dzięki wielkie za pomoc.

Napisane May 23, 2011, 12:30 am
soulfly

soulfly

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to soulfly zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

za mało opisałeś. Po co, na co ten aparat ? Używany, nowy ?
Jeśli nowy i masz mniej niż 2 tysiaki to nie warto się w to w ogóle pchać

Napisane May 23, 2011, 12:40 am
charset

charset

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to charset zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Używany będzie git. Do czego ? Kwiatki, ludzie, portrety. Nie będzie robić zdjęć rowerzystom, deskarzom czy rolkarzom.

Napisane May 23, 2011, 12:54 am
orson91

orson91

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to orson91 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

soulfly powiedział(a):
Jeśli nowy i masz mniej niż 2 tysiaki to nie warto się w to w ogóle pchać

Nikona D3000, czy bodajżę D5000 kupisz, a opinie ma pozytywne.

Napisane May 23, 2011, 1:25 am
Knopersik

Knopersik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Knopersik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Cos takiego ?

Napisane May 23, 2011, 12:27 pm
soulfly

soulfly

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to soulfly zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

to jest dobry aparat z niedocenianego lekko segmentu w dzisiejszych czasach, bo wszyscy chcą lustra. Takim aparatem da się pstryknąć naprawdę dobre zdjęcia.
Jeśli w lustrze chcecie mieć docelowo jeden obiektyw to nie warto .

P.s. Kupowanie lustra bez elementarnej wiedzy o fotografii mija się z celem.
Nie mówię, że się nei nauczy. Ale ciężko coś wybrać jeśli nie wie co się chce.

Jak to ktoś kiedyś powiedział: Jeśli nie wiesz dokąd płyniesz, żaden wiatr nie jest pomyślny.

Jeśli chcesz robić ładne zdjęcia bez nauki i jakiegoś wielkiego wysiłku, opierając się głównie na kompozycji i kilku podstawowych znajomościach obsługi sprzetu polecam Olympusa Pen albo Sony Nex.

Napisane May 23, 2011, 12:32 pm Ostatnio edytowane May 23, 2011, 12:35 pm przez soulfly
bartek231

bartek231

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bartek231 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

canon e550d

Napisane May 23, 2011, 2:04 pm
sadzik94

sadzik94

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sadzik94 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jestem zielony w tym temacie, aczkolwiek moja dziewczyna robi zdjecia od +- 4 lat, ma canona eos 1000d i jest zadowolona

Napisane May 23, 2011, 2:21 pm
Mentos999

Mentos999

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Mentos999 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Polecam Nikona D3000. Sam posiadam i na początek jest elegancki. Informację na temat danej funkcji można uzyskać jednym kliknięciem na aparacie.

Napisane May 23, 2011, 3:11 pm
dadamian

dadamian

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dadamian zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Lustro + brak wiedzy =bezsens. Lepiej kupic jakiegos bardzo zaawansowanego kompakta.Przynajmniej z obiektywami nie bedzie problemu,a dużo się nauczysz.

Napisane May 23, 2011, 4:45 pm
danlancher

danlancher

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to danlancher zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Lepiej lustro i na nim sie uczyc. Tez bylem zielony jak swoje kupilem...

Napisane May 23, 2011, 5:07 pm
ciastuss

ciastuss

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ciastuss zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nikon d80 plus grip i  fisheye Samyang 8mm - 1400 zł. Trzeba szukać a fajne okazję można znaleźć. Nikt nie wie czy Twoja dziewczyna włoży w dobry sprzęt sporo kasy, zrobi parę zdjęć i aparat odłoży na bok. Proponuje kupić coś używanego i dobrego ( patrz również na rzeczywisty przebieg lustrzanki)
Nikon d3000 to nie jest kwestia 2,5 - 3 tysi?

Napisane May 23, 2011, 6:02 pm
orson91

orson91

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to orson91 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ciastuss powiedział(a):

Nikon d3000 to nie jest kwestia 2,5 - 3 tysi?

Już nie.
Jakieś 3-4 miesiące temu był taki moment, że ceny strasznie pękły i poleciały w dół.

Napisane May 23, 2011, 6:13 pm
ciastuss

ciastuss

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ciastuss zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

To widzę trochę się nie interesowałam, ale co jak co byłam mega anty jeżeli chodzi o d3000 i zdanie zmieniałam. ładnie też nagrywa w hd.

Napisane May 23, 2011, 6:39 pm Ostatnio edytowane May 23, 2011, 6:39 pm przez ciastuss
AllFromUSA

AllFromUSA

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to AllFromUSA zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Knopersik powiedział(a):
Cos takiego ?

To przede wszystkim nie jest lustrzanka. Sama robię zdjęcia, mam lustrzankę, ale uważam, że dla amatorów odpowiednim aparatem jest zwykły kompakt, z dużym zoomem, wieloma automatycznymi ustawieniami itp. Jeśli ktoś nie chce się jakoś wybitnie interesować fotografią, to po co mu lustrzanka za parę tysiaków, skoro wykorzysta 10% jej opcji? Ktoś jest tego samego zdania?

Napisane Jun 1, 2011, 9:34 am
Wojtass

Wojtass

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Wojtass zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

AllFromUSA powiedział(a):
Knopersik powiedział(a):
Cos takiego ?

To przede wszystkim nie jest lustrzanka. Sama robię zdjęcia, mam lustrzankę, ale uważam, że dla amatorów odpowiednim aparatem jest zwykły kompakt, z dużym zoomem, wieloma automatycznymi ustawieniami itp. Jeśli ktoś nie chce się jakoś wybitnie interesować fotografią, to po co mu lustrzanka za parę tysiaków, skoro wykorzysta 10% jej opcji? Ktoś jest tego samego zdania?

jaaaa!!

Napisane Jun 1, 2011, 9:59 am
sk8gp

sk8gp

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sk8gp zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mysle ze na poczatek Canon EOS 500D to dobry wybor, pozniej mozesz sobie ewentualnie dokupic jakis lepszy obiektyw bo ten KIT'owy nie jest najlepszy

Napisane Jun 3, 2011, 1:43 pm
ButyJana

ButyJana

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ButyJana zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

@Wojtas
I ja jestem tego samego zdania - sam tak zaczynałem. Lepiej jest kupić tańszy aparat - kompaktówkę do 400-500zł. Po co? Obeznać się trochę z tematem, sprawdzić, czy w ogóle nadal będziemy się tym jarać. Jak się wkręcimy i będziemy czuli, że to już jest za mało, to można pomyśleć nad kupnem lepszego sprzętu. Ale na początek bez sensu jest zakup drogiej lustrzanki - ciężko będzie wyciągnąć z takiego aparatu cały potencjał, tylko strata kasy.
Także na początek kompakt - dobrze się z nim zapoznać, nauczyć się podstaw fotografii z automatycznymi ustawieniami, a potem można rozejrzeć się za czymś większym :)

Napisane Jun 6, 2011, 10:01 am
AllFromUSA

AllFromUSA

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to AllFromUSA zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ButyJana powiedział(a):
@Wojtas
I ja jestem tego samego zdania - sam tak zaczynałem. Lepiej jest kupić tańszy aparat - kompaktówkę do 400-500zł. Po co? Obeznać się trochę z tematem, sprawdzić, czy w ogóle nadal będziemy się tym jarać. Jak się wkręcimy i będziemy czuli, że to już jest za mało, to można pomyśleć nad kupnem lepszego sprzętu. Ale na początek bez sensu jest zakup drogiej lustrzanki - ciężko będzie wyciągnąć z takiego aparatu cały potencjał, tylko strata kasy.
Także na początek kompakt - dobrze się z nim zapoznać, nauczyć się podstaw fotografii z automatycznymi ustawieniami, a potem można rozejrzeć się za czymś większym :)

Co do tego, to sama zaczynałam z Canonem 3,2mpix i szczerze powiem, robił dużo lepsze zdjęcia niż inne kompakty z 12mpixelowymi matrycami, piksele przede wszystkim nic nie mówią. Wszystko zależy od tego, czy się wczuwasz w fotografie, bo aparat to jeszcze nic.

Napisane Jul 4, 2011, 9:11 pm
danlancher

danlancher

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to danlancher zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

AllFromUSA powiedział(a):
ButyJana powiedział(a):
@Wojtas

Co do tego, to sama zaczynałam z Canonem 3,2mpix i szczerze powiem, robił dużo lepsze zdjęcia niż inne kompakty z 12mpixelowymi matrycami, piksele przede wszystkim nic nie mówią. Wszystko zależy od tego, czy się wczuwasz w fotografie, bo aparat to jeszcze nic.

Ja sie zawsze wczuwam w moje fotografie ale chyba nie zawsze na maksa bo nie kazda jest fajna :(

Napisane Jul 4, 2011, 10:37 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja