Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Skateboard » Pozostałe » Problem z kolanami.

Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Problem z kolanami.
Kawka00

Kawka00

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kawka00 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Siema, śmigam na desce już jakoś ponad 5 lat, wszystko spoko, zajawa max i w ogóle. Jakoś po 2 latach śmigania bolały mnie trochę kolana, ale to zlekceważyłem, teraz od paru tygodni kolana mnie tak strasznie bolą, że jak ukucnę, to ciężko strasznie mi się podnieść, skocze z jakiejś niedużej wysokości, nawet bez deski to przy lądowaniu kolana tak dają o sobie znać, że muszę natychmiast usiąść, ciężko mi się wchodzi po schodach, jednak ciężej mi się schodzi. Odkąd tak te kolana mnie bolą wcale praktycznie nie śmigam, chyba że mam konkretną zajawe to wychodzę i jedyne co mogę robić to manuale.
Wiem, że powinienem iść do lekarza, że powinienem na to znaleźć czas, bo w końcu chodzi o zdrowie, ale teraz naprawdę nie mam czasu włóczę się po komendach sądach (głupia sprawa, nie ważne)
Miał ktoś z was może coś podobnego?
Czy to jest już mój definitywny koniec z tym jakże pięknym sportem?

Napisane Jun 2, 2011, 4:30 pm
alieeen123

alieeen123

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to alieeen123 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

miałem coś podobnego . i to też na wiosne ale nie śmigałem wtedy na desce były normalnym typkiem a kolana bolą cie od tego że rośniesz też tak miałem , że koledzy wołaja żeby pograć w gałe a ja biegać nie mogłem bo napierdlały . więc nie wiem jak to z tobą ale myśle że to od tego że rośniesz . bo też tak miałem :) poczekaj do końca czerwca albo jakoś wcześniej i dopiero idź do lekarza, mniie od wczoraj napierda.. kości udowe ;/

Napisane Jun 2, 2011, 5:22 pm
moose

moose

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to moose zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jeżeli masz nadwage to z przeciążenia na tydzien (aż przestaną bolec) daj sobie spokój a potem dalej tylko jak cie boli to uważaj żeby nie strzeliło :D

Napisane Jun 2, 2011, 6:02 pm
marszall

marszall

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to marszall zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja z kolei mam podobny problem tyle że z plecami..
raz mnie tak bolały że niemoglem podnieść nogi, i ostatnio znowu tylko nie aż tak.. też mi sie wydaje że od tego że rosnę, choć ostatnio ostro katuje rower więc niewiadomo...

Napisane Jun 2, 2011, 6:53 pm
plomienny1

plomienny1

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to plomienny1 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

miałem/mam coś podobnego to od braku witamin bynajmniej umnie tak jest ch/hrząstka się ściera

Napisane Jun 2, 2011, 7:07 pm
Hide

Hide

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Hide zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

też mam podobnie, ze i nogi mnie bolą albo plecy no różnie.. a na dodatek mam uszkodzoną łękotke -,- wiec fajnie.

Napisane Jun 2, 2011, 7:45 pm
Kawka00

Kawka00

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kawka00 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

hehe przede wszystkim nie mam nadwagi, może zrobię tak jak napisał alien, chyba że ktoś da konkretniejsze odpowiedzi.

Napisane Jun 2, 2011, 7:53 pm
onedollar

onedollar

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to onedollar zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

rośniesz kości sie wydłużają a ścięgna nie to przejdzie z czasem

Napisane Jun 2, 2011, 8:21 pm
lqu

lqu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to lqu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

to jest martwica. Dwóch moich kolegów to ma. Za bardzo przeciążałeś kolana podczas gdy rosłeś.

Napisane Jun 2, 2011, 8:45 pm
Robosk8

Robosk8

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Robosk8 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jeśli masz to co ja, czyli rosną ci takie gulki pod kolanami to musisz odpocząć na dłuszy czas od sportów (w zalezności co ci lekarz powie pewnie koło 6 miesięcy). Nazwa choroby - Osgood-Schlatter'a

Napisane Jun 2, 2011, 8:48 pm
MichasSB

MichasSB

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to MichasSB zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

To sie nazywa angina.Musisz moczyć ręce w zimnej wodzie z czarnym mydłem.
Tylko sie nie wygłupiaj i nie mocz kolan bo Ci 3 noga wyrośnie jak mojej zlej przyrodniej siostrze.
Będziesz wyglądać z dziewczyna jak piekna i bestia.
Jak nie pomoże to odetnij rece bo Ci 4 noga wyrosnie.
Tylko sie nie wyglupiaj i nie odcinaj nog bo Ci 5 noga wyrosnie i bedziesz wgladac jak moja babcia.
Jesli to nie pomoze idz do psychologa/ortopedy.Najedz sie tez marsjankow i danonkow to Ci moze odrosna te 4 nogi co przedtem bezmyslnie odciales.

Napisane Jun 2, 2011, 9:02 pm
Kawka00

Kawka00

Member
Wyświetl posty

Jestem na 99% pewny, że mam właśnie chorobę Osgood-Schlatter'a, dzięki Robosk8, pomogłeś mi w dużym stopniu, jeszcze raz dzięki :).
Dla tych którzy mają podobny problem:
"Choroba Osgood – Schlatter’a
Choroba jest wynikiem powtarzających się urazów i przeciążeń jądra kostnienia guzowatości piszczeli przez napinanie ścięgna rzepki. Guzowatość piszczeli to wyniosłość kostna znajdująca się na przedniej powierzchni kości piszczelowej w górnej jej części.
Choroba występuje u około 1% nastolatków, częściej u młodzieży uprawiającej sport. Ból nasila się po bieganiu, skakaniu, po wchodzeniu lub schodzeniu ze schodów, po klęczeniu.
Rozpoznanie stawia się po badaniu klinicznym, gdzie typowym jest tkliwość lub ból, czasami obrzęk, w miejscu przyczepu więzadła rzepki do kości piszczelowej. Zdjęcia rentgenowskie nie wykazują żadnych zmian lub widoczna jest drobna fragmentacja guzowatości piszczeli.
Leczenie polega na dostosowaniu poziomu aktywności fizycznej do stopnia natężenia bólu, stosowaniu miejscowo okładów z lodu, wypoczywaniu.
Objawy wycofują się z czasem."

MichasSB spoko anginę mam już za sobą, teraz mam 4 nogi ale da się żyć :)

Napisane Jun 2, 2011, 10:16 pm
master9017

master9017

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to master9017 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

I nie szybciej Ci było sięgnąć informacji w google? Idz chłopie do lekarza czym prędzej.

Napisane Jun 2, 2011, 10:30 pm Ostatnio edytowane Jun 2, 2011, 10:31 pm przez master9017
Kawka00

Kawka00

Member
Wyświetl posty

Jakbym nie szukał w google to bym się tu nie zwracał ;]

Napisane Jun 2, 2011, 10:39 pm
skater999

skater999

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to skater999 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja również miałem tę chorobę. Dostałem zwolnienie z WF-u i lekarz zabronił mi uprawiania sportu przez rok. Jakoś po 8-9 miesiącach ból stopniowo ustępował. Gdy ból był prawie niewyczuwalny, pojechałem na kontrolę. Lekarz orzekł, że choroba zanikła i że mogę wrócić do sportu. Co prawda miałem przerwę ponad rok, ale się opłacało - nic mnie nie boli.
Tobie radzę udać się do specjalisty i posłuchać jego rad.

PS. Inna nazwa tej choroby to(o ile się nie mylę) Jałowa martwica guzowatości kości piszczelowej.

Dziękuję, dobranoc.

Napisane Jun 2, 2011, 10:51 pm
Vfiko

Vfiko

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Vfiko zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Problem z kolanami, wiem cos o tym. Lewe kolano po operacji rekonstrukcji wiezadla krzyzowego przedniego. Lekarz kazal rok przerwy od sportu, po 3 miechach wrocilem na deske. Pozniej poszlo drugie kolano, tez cos z wiezadlem, ale narazie nie operuje, za duza zajawa :D

Napisane Jun 2, 2011, 11:33 pm
Bujashaka

Bujashaka

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Bujashaka zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Idź do lekarza. Jeśli Ci się bardzo nie chce to mam podobny problem. Idź do apteki, kup lek ,,Odnovit'' tam masz 60 tabletek. Bierzesz je rano i wieczorem po 1 przez miesiąc (do skończenia opakowania) a potem miesiąc przerwy. Potem znowu 1 opakowanie i tak w kółko. : )

Napisane Jun 3, 2011, 4:09 pm
Filiposfb

Filiposfb

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Filiposfb zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

skater999 powiedział(a):
Ja również miałem tę chorobę. Dostałem zwolnienie z WF-u i lekarz zabronił mi uprawiania sportu przez rok. Jakoś po 8-9 miesiącach ból stopniowo ustępował. Gdy ból był prawie niewyczuwalny, pojechałem na kontrolę. Lekarz orzekł, że choroba zanikła i że mogę wrócić do sportu. Co prawda miałem przerwę ponad rok, ale się opłacało - nic mnie nie boli.
Tobie radzę udać się do specjalisty i posłuchać jego rad.

PS. Inna nazwa tej choroby to(o ile się nie mylę) Jałowa martwica guzowatości kości piszczelowej.

Dziękuję, dobranoc.

Miałem to samo.To się nazywa też choroba Osgoda Schettlera.Idź do specjalisty, lepiej tego nie lekceważyć.Przez nieleczenie tego najbliższe lata możesz spędzić na wózku:(

Napisane Jun 3, 2011, 6:49 pm Ostatnio edytowane Jun 3, 2011, 6:50 pm przez Filiposfb
Robosk8

Robosk8

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Robosk8 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

@skater999
Ta choroba nie zanika, ewentualnie te guzowatości twardną i już się z nimi nic nie dzieje.

Też miałem zwolnienie od W-F, ale ogólnie tylko przez krótszy czas nic nie robiłem, a później po prostu się ograniczałem. Dalej mam problem z tą chorobą, ale śmigam na desce od początku sezonu i nic, dopiero ostatnio coś mnie boli, ale to chyba nie jest to, tylko coś w innym miejscu, ale i tak mam odpoczynek od paru dni przez pogodę i brak czasu  :thinking:
Słuchaj się w miarę tego co lekarz mówi, choć jedni mówią że możesz dalej katować, a inni że przestać bo to ci odpadnie i będziesz miał operację i koniec ze sportami do końca życia, więc po prostu na siebie uważaj  :)

Napisane Jun 3, 2011, 6:50 pm
Kawka00

Kawka00

Member
Wyświetl posty

Teraz robię przerwe od deski w poniedziałek idę do lekarza, wszystko się okaże :)

Napisane Jun 3, 2011, 9:47 pm
Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja