Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [szprychy] Skrzypiące szprych...

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[szprychy] Skrzypiące szprychy?
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Od razu do rzeczy :

Problem jest taki, że jak jadę, to tylne koło strasznie skrzypi.
Zauważyłem, że jak prowadzę / ruszę kołem, gdy rower stoi, to trzeszczenie znika.
Doduszając koło ręką do ziemi, też skrzypi.

Jest możliwośc, aby szprychy skrzypiały?
Jest to na tyle głośne, że aż wkurza.

Edit :
Zapomniałem.

Obręcz - Dartmoor Fortress (Anoda)
Piasta - Stolen Roulette 9t
Szprychy&Nyple - Sapim Silver
Opaska - Colony
Dętka - CST Tube
Opona - Animal ASM-R

Napisane Jun 3, 2011, 9:27 pm Ostatnio edytowane Jun 3, 2011, 9:30 pm przez Karas93
Kubas1516

Kubas1516

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kubas1516 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Sprawdz czy szprychy sa luzne ... TO jest raczej niemozliwe aby piszczaly szprychy moze to cos w lozyskach piasty

Napisane Jun 3, 2011, 9:32 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Co ma łożysko do tego, jak dociskam koło do ziemi?
To nie łożyska, sprawdzałem zresztą jakiś czas temu.

Są DELIKATNIE luźne, tak, jak zazwyczaj jest.

Napisane Jun 3, 2011, 9:42 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Generalnie normalna sprawa. Skrzypią bo pracują i ocierają o siebie. Przy niektórych splotach/ułożeniu szprych jest to bardzo słyszalne. Dlaczego wcześniej nie skrzypiały a teraz trzeszczą? Bo się ułożyły i rozciągnęły. Dociągnij wszystkie o jeden obrót i problem zniknie.
Przerabiałem to nie raz z różnymi kołami

p.s. Myślałem że chociaż Ty założysz w 100% poprawnie temat..

Napisane Jun 3, 2011, 9:57 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Wiem, wiem - sam zajechałem się z tym zakładaniem tematu, robiłem to na szybko, jak już założyłem, to dopiero ruszyłem głową. Moja wina.

Dobra, w takim razie jutro wieczorem ponaciągam wszystkie i zobaczę, co coś pomogło.
Jest to tak wnerwiające, że aż tracę zajawkę, jak mam słuchać tego skrzypienia.

Napisane Jun 3, 2011, 10:31 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

W bmxie drażniące, tam ma być wszystko sztywno, mięsiście, mocno. Ale w mtb ostatnio zaplatałem sobie koło na przód i do tej pory nie dociągnąłem bo mnie bawi to trzeszczenie i jakoś się zebrać nie mogłem

Napisane Jun 3, 2011, 10:38 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Powiedz, że to rower do zwykłej jazdy, że nie przesiadłeś się na to gówno...

Napisane Jun 3, 2011, 10:48 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

No cóż.....  :rolleyes:

Napisane Jun 3, 2011, 10:49 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Wyjdź...

Napisane Jun 3, 2011, 10:57 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

....zbijam się :laugh:
100% normalne mtb do jazdy do sklepu i przejażdżek po okolicy, niezmącone niczym extreme. No poza platforami z pinamizabijami które odziedziczyły po czarnulce

Napisane Jun 3, 2011, 11:02 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja