Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [Oś] Luzujące sie konusy

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[Oś] Luzujące sie konusy , pomoc
Kubas1516

Kubas1516

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kubas1516 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam mam problem z konusami... Smarowałem łożyska w tylnej piaście(kulki) Poskręcałem wszystko ładnie ,pięknie według poradnika z naszego forum, zniwelowałem luz ,dokręciłem kontry do konusa ,zakładam koło i cud miód malina koło się kreci wyśmienicie i nie przerywa...
Więc biorę sobie rower i jadę pojeździć ... Kilka 180 trochę footjam whipow ... I po pół godzinnej jeździe luz w kole ;/ Jestem pewien ze konusy są dokręcone dobrze oraz ze kontry także trzymają...Proszę o pomoc gdyż bardzo irytuje mnie ten problem...I w czym może tkwić ten problem??

P.S Konusy oraz oś są w dobrym stanie:)

Napisane Jun 4, 2011, 8:12 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Przy dokręcaniu koła do ramy mogą się jakby poluzować - nakrętka zanim mocno przytrzyma koło przekręci trochę ośką - luz gotowy. Możesz spróbować przytrzymać kluczem konus podczas dokręcania koła, jest szansa że pomoże. Prawdopodobne jest też to że miski w piaście wbijają się do środka - Dokręcasz, wszystko jest ok, ale trochę katów, naprężeń i znów robią się luzy - także nic nowego. Niestety taki urok kulkowych piast i szczerze mówiąc nawet jak oba sposoby które opisałem pomogą to nie na długo... Najskuteczniejszą naprawą byłaby po prostu zmiana piasty, nie są takie drogie, możesz też poszukać używanych. Szkoda czasu i nerwów, przerabiałem taką magię w swoim pierwszym bmxie - pół godziny jazdy - pół godziny jeb**a się z kluczami.....

Napisane Jun 5, 2011, 12:14 am
Kubas1516

Kubas1516

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kubas1516 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

No tylko ten problem mam od niedawna...A gdy dziś rano wyciągłem oś łożyska sie wysypały gdzie przy wkładaniu trzymały sie mocno smaru a i nie wszystkie są okrągłe a wkładałem do piasty nowe...CZy to może być też przyczyną?

Napisane Jun 5, 2011, 8:48 am
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Krzywe miski w korpusie piasty

Napisane Jun 5, 2011, 11:01 am
Kubas1516

Kubas1516

Member
Wyświetl posty

Okej dam do rowerowego sprawdza i bedzie git:)

Napisane Jun 5, 2011, 2:43 pm
Spelek

Spelek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Spelek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Sorki za 2 posty ;/

Tak to wygląda najlpeirw zdejmuje kolo i odkręcam calkowicie nakrętke co trzyma koło. Potem odkręcam nakrętke ktora jest przy driverze i tam juz jest jakby oring czy cos tego typu jakas podkladka wydaje mi sie ze chroni ona od brudu dostania sie do srodka. Tutaj macie zdj

Pomoglibyście jakoś?

http://iv.pl/images/91135200118932359612.jpg

http://iv.pl/images/37392461397098007004.jpg

http://iv.pl/images/03495288293459610423.jpg

Napisane May 14, 2014, 5:16 pm
arekkaka15

arekkaka15

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to arekkaka15 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

coś ci się pomotało z tematami :)

Napisane May 14, 2014, 10:25 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja miałem dokładnie ten problem z Joytech Flipflop, jak zaczynałem rower - tylko szczerze odpowiem, że nie pamiętam co wtedy pomogło, ale miski nie były krzywe na 100%.

Łożyska sypały mi się co 2-3 dni, więc kupiłem kilkanaście sztuk łożysk, aż nie dozbierałem do nowej piasty. Konusy właśnie łapały luzy, smarowałem lakierem do paznokci, później nawet klej do gwintów kupiłem - finalnie wydałem tyle na łożyska, próby i czas, że opłacałoby się iść do rowerowego i kupić drugiego Flipflopa  :rolleyes:

Napisane May 14, 2014, 11:09 pm Ostatnio edytowane May 14, 2014, 11:10 pm przez Karas93
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Karas93 powiedział(a):
finalnie wydałem tyle na łożyska, próby i czas, że opłacałoby się iść do rowerowego i kupić drugiego Flipflopa  :rolleyes:

klasycznie :D

Niestety piasty na kulkach nie spisują przy nakurwianiu, czy to bmxem, czy streetówką i dostają po dupie ostro. Ja kupiłem pierwszego panzer-xa z rozsypującą się piastą, po każdym dłuższym wyjściu na rower musiałem rozkręcać, smarować, ustawiać, kontrować i kurwiać na czym świat stoi. Później kupiłem za 40zł nową piastę ze sklepu wartą 140 (ktoś mi prezent zrobił), przełożyłem driver i jeszcze następny właściciel na tym zestawie śmigał.

Tak w sumie myślę sobie i chyba nie mam szczęścia do piast, obecnego jak kupiłem też po kilku dniach zjebała się piasta, ale to dlatego że jakiś magik wsadził inny driver i nie stykała dobrze

Napisane May 16, 2014, 1:57 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja