Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » HT1 - przeróbka siodła na slim

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
HT1 - przeróbka siodła na slim, How To część 1
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mamy dość swojego obecnego siodła, jest w tragicznym stanie, ew chcemy po prostu pomodzić coś co da od razu efekt wizualny. No to jedziemy:

Pierwsza sprawa, bierzemy siodło, które ma jakiś w miarę fajny kształt, który będzie dobrze wyglądał po przerobieniu (żeby to nie była Bóg wie jaka szeroka i długa kanapa) i zaczynamy obdzierać je z byłego wdzianka. Powinien wystarczyć do tego w miarę ostry nóż (uwaga na palce). Odkręcasz tył (3-4 śruby) i nos (zazwyczaj dwie). Rozcinamy w dowolnym miejscu materiał (najlepiej w kilku) i zaczynamy zdzierać zewnętrzną warstwę razem z gąbką. Gdy pozbyliśmy się materiału idziemy z siodłem do łazienki i wkładamy je do miednicy z wodą - resztka gąbki łatwiej odejdzie po zmoczeniu - i po powiedzmy pół godzinie, już małym nożykiem (najlepiej taki mały do ziemniaków jak jest) zdzieramy resztki gąbki. Gdy już będzie gotowe dokładnie osuszamy siodło (spód też). Przykładasz siodło do wybranego kawałka materiału i zaznaczasz ile będzie go potrzebne. I tu ważna rzecz, wytnij tak żeby spokojnie starczyło na 2-3cm zakładki pod spodem siodła.
Ja na swoje obecne (3 slim już) dałem warstwę polarku. Do kupienia w pasmanterii za grosze, podejrzewam że pasek 1m (u mnie sprzedają akurat 1,5m szerokości) na 50cm wystarczy. Docinasz dokładny kształt siodła na polarku (ja zrobiłem tylko tak, że mam go tylko na górze, tj nie zachodzi na boki). Naklejasz kilka małych kawałków taśmy dwustronnej na górę siodła: 1x4cm na nos siodła, 2x4cm na środek, 1x2cm po obu bokach (tam gdzie tyłkiem się siada) i przyklejasz do tego polarek. Tym razem naklej mały pasek (1x4cm) na środku siodła. Przykładasz materiał do taśmy, przyklej go mocno. z drugiej strony (czyli od spodu) obklej siodło kawałkami taśmy w newralgicznych punktach - pod nosem, po bokach i z tyłu. Taśma spisuje się tu lepiej niż klej który szybko twardnieje i puszcza. Tutaj jednak stosujemy kawałki trochę większe niż na górze.
Naciągamy dość mocno materiał i stopniowo przyklejamy go do wybranych miejsc. Dokręcamy plastiki chroniące przód i nos (dość mocno, one też będą trzymać materiał) i cieszymy się nowym siodłem ^^)

i z siodła które wygląda tak:

http://img818.imageshack.us/img818/9303/clipboard01cs.th.jpg

mamy ładnego slima który wygląda tak:

http://img267.imageshack.us/img267/3825/clipboard01mi9.th.jpg

Napisane Jun 7, 2011, 11:29 pm Ostatnio edytowane Jun 8, 2011, 11:27 am przez Opik
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja