Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [piasta][support] zgrzytanie

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[piasta][support] zgrzytanie, pomoc
rogucik

rogucik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rogucik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Siema
Mam w sumie niezbyt poważny problem, ale dosyć denerwujący ucho. Otóż w momencie gdy bardziej dociskam pedał jadąc na stojąco co 3-4 zapedałowania słychać głośny, metaliczny dźwięk jakby coś miało się rozerwać za chwilę. Gdy jadę spokojnie, nic nie strzela, wszystko ładnie trybi.  Dźwięk wydobywa się z okolic tylnej piasty albo suportu. Na początku obstawiałem łańcuch, który dzisiaj już wymieniałem i dalej nic. Rozkręciłem suport, wybiłem łożyska, sprawdziłem, są w dobrym stanie poza jednym, ale to tylko lekko starta uszczelka no i słuchać lekki szum, ale podobno jest w porządku. Sprawdziłem piaste, wyjąłem driver, zapadki są spoko, poluzowałem sprężynkę , nasmarowałem zapadki, łóżyska chodzą również ok(ns coaster ss pro). Męcze to od kilku dni i już nie daje rady, potrzebuję pomocy. Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Napisane Jun 29, 2011, 7:03 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wygląda na łańcuch ale skoro wymieniłeś to odpada
Wygląda na suport i to bym obstawiał, łożyska w ręce mogą gładko chodzić a pod obciążeniem robić różne dziwne rzeczy. Warto by było wymienić suport - choćby na chwilę podmienić od dobrego ziomka.
Wygląda na piastę, ale to też sprawdzałeś... I tutaj poluzowanie mogło tylko pogorszyć sprawę. Spróbuj dać trochę więcej smaru do środka, może coś się zmieni?
Nie sprawdziłeś jednej rzeczy którą obstawiam - pedały ;) wiesz co robić

Napisane Jun 29, 2011, 11:00 pm
menel97

menel97

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to menel97 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam, jak lekko zósemkowalem kolo to mialem jedną szpryche za luźną i też mi cos takiego zgrzytalo, poprostu okazalo sie ze szprycha ta luźna ociera o drugą i zgrzytalo, moze masz to samo, znajdz moze za luźną szpryche i ją naciągnij.

Napisane Aug 27, 2011, 11:39 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Widzę kolejny fachowiec nam wyrósł na forum... Kolega wyżej napisał chyba z czego dobiega ten dźwięk, poza tym skoro słychać jest gdy mocniej zapedałuje to na pewno nie żadna szprycha ;) swoją drogą niezłe musiało być to koło skoro przez jedną luźną szprychę się pogięło..

Napisane Aug 28, 2011, 12:21 am
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja