Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Skateboard » Sprzęt » Naprawa podeszwy w butach

Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Naprawa podeszwy w butach
Zamek3

Zamek3

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zamek3 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Siema. Macie jakis sposob na zabezpieczenie podeszwy w butach? Smigam sobie w Fallen Ripper i jest przetarcie na palcu, juz niedlugo na wylot bedzie. Rozprowadzilem po tym klej poliuretanowy (jak Shoe Goo) ale nic nie dalo bo klej zaczal schodzic po prostu. Znajomy probowal sobie dac dentke ale tez sie jakos kruszyla, odklejala. Znacie jakies sposoby na podeszwe? Bo boki wiadomo jak zabezpieczyć.

*Napisane Jul 17, 2011, 1:46 pm
Knopersik

Knopersik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Knopersik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

zaszyj od wewnatrz , zaklej nazewnątz kopelka. posmaruj shoo goo Załamales mnie bo teraz mam falleny ripper ale anrazie dochodzenia :)

Napisane Jul 17, 2011, 1:58 pm
Zamek3

Zamek3

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zamek3 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Knopersik powiedział(a):
zaszyj od wewnatrz , zaklej nazewnątz kopelka. posmaruj shoo goo Załamales mnie bo teraz mam falleny ripper ale anrazie dochodzenia :)

Posmarowałem klejem i nic nie dało bo klej odchodzi od podeszwy jak się troche pojeździ. Hmm w ripperach bok jest kozacki ale te podeszwy coś słabiutkie.

Napisane Jul 17, 2011, 2:23 pm
Knopersik

Knopersik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Knopersik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ale patrz,rozwiazujeszje na maksa. Przyszywasz jakis materiał do podeszwy. Odwracasz , przykeljasz to klejem ,potem na ten klej jakwyschnie jesczze shoo goo

Napisane Jul 17, 2011, 2:37 pm
tomekas

tomekas

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to tomekas zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Te Maggajwery, na co tak kombinujecie?
Szewc za 5-10zl dorobi wam do pary butow nowe podeszwy, i sami mozecie sobie wybrac kolor,grubosc i twardosc...

Napisane Jul 17, 2011, 3:37 pm
Zamek3

Zamek3

Member
Wyświetl posty

tomekas powiedział(a):
Te Maggajwery, na co tak kombinujecie?
Szewc za 5-10zl dorobi wam do pary butow nowe podeszwy, i sami mozecie sobie wybrac kolor,grubosc i twardosc...

Póki co nakładam klej na tą podeszwę tak żeby do tej 11 rano do jutra wyschła porządnie i zobaczymy wtedy. Dam jutro znac jak wyniki

Napisane Jul 17, 2011, 10:04 pm
rusherS

rusherS

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rusherS zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Dokładnie oddaj do szewca, takie druciarstwo wytrzyma kilka dni a chyba nie masz zamiaru codziennie kleić butów. Dobry szewc wymieni podeszwy i pojeździsz w nich znacznie dłużej.
A porządnie naprawione nie będzie się rzucać w oczy, szkoda butów.

Napisane Jul 24, 2011, 7:30 pm
Zamek3

Zamek3

Member
Wyświetl posty

rusherS powiedział(a):
Dokładnie oddaj do szewca, takie druciarstwo wytrzyma kilka dni a chyba nie masz zamiaru codziennie kleić butów. Dobry szewc wymieni podeszwy i pojeździsz w nich znacznie dłużej.
A porządnie naprawione nie będzie się rzucać w oczy, szkoda butów.

Ten klej pod podeszwe nic nie daje, odchodzi po paru minutach...
Zaniosę je do szewca, te podeszwy od niego wytrzymają coś czy to taki badziew będzie?
Ile się gdzieś płaci dokładniej, robił to ktoś? On starą podeszwę wywali i nową wsadzi? Jak to z tym jest?

Napisane Jul 25, 2011, 4:43 pm
Kronick

Kronick

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kronick zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Pokuś się jeszcze raz od dętkę, tylko grubszą (nie taka jak do rowera), i wklej ją pod wkładką do buta. Od środka powinna lepiej trzymać.

A do szewca sam kiedyś próbowałem, ale powiedział, że nie zrobi nowej podeszwy.

Napisane Jul 25, 2011, 6:11 pm Ostatnio edytowane Jul 25, 2011, 6:12 pm przez Kronick
NiskiPazur

NiskiPazur

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to NiskiPazur zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

szewc pewnie ma cały asortyment deskorolkowych podeszw

Napisane Jul 25, 2011, 10:39 pm
master9017

master9017

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to master9017 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nie lepiej Ci kupić nowe buty? Nawet jak przykleisz kilogramem kropelki to i tak odpadnie ta podeszwa.

Napisane Jul 26, 2011, 4:03 pm
ButyJana

ButyJana

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ButyJana zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Tutaj akurat mogę się zgodzić,jeśli podeszwa już odpadał,to przyklejenie jej klejem na niewiele się zda. Jeżeli już to lepiej byłoby zainwestować w nowe buty.

Napisane Jul 26, 2011, 4:40 pm Ostatnio edytowane Jul 26, 2011, 5:23 pm przez ciastuss
Zamek3

Zamek3

Member
Wyświetl posty

ButyJana powiedział(a):
Tutaj akurat mogę się zgodzić,jeśli podeszwa już odpadał,to przyklejenie jej klejem na niewiele się zda. Jeżeli już to lepiej byłoby zainwestować w nowe buty.

Nie, nie! Żadna podeszwa mi nie odpada! Ona się przeciera na palcu, w sumie już widać wkładkę.

master9017 powiedział(a):
Nie lepiej Ci kupić nowe buty? Nawet jak przykleisz kilogramem kropelki to i tak odpadnie ta podeszwa.

No właśnie ona nie odpada. A wydawać na buty +200 zł/mies. nie za bardzo mi się uśmiecha...Po prostu się przetarła tu gdzie jest palec, pewnie każdemu się tak przeciera ale pewnie nie każdemu co miesiąc...Kumpel zrobił tak, że do wkładki przykleił dętkę no i testuje póki co. Nie ma lepszego sposobu? :/

Napisane Jul 26, 2011, 6:22 pm
master9017

master9017

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to master9017 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Aha no to jeśli tak to ratuj je jak się tylko da. Jak już chcesz kleić to tylko specjalnym klejem do gumy i nie żaden Shoe Goo bo tego używa się gdy widać że podeszwa się kończy a nie po fakcie gdy jest już w niej dziura. Pozdro.

Napisane Jul 26, 2011, 7:20 pm
Zamek3

Zamek3

Member
Wyświetl posty

master9017 powiedział(a):
Aha no to jeśli tak to ratuj je jak się tylko da. Jak już chcesz kleić to tylko specjalnym klejem do gumy i nie żaden Shoe Goo bo tego używa się gdy widać że podeszwa się kończy a nie po fakcie gdy jest już w niej dziura. Pozdro.

Mam klej Falco poliuretanowy (zerknij w google), to jest szewski klej do butów, łączy gumę z innymi materiałami i dałem go na podeszwę jeszcze zanim była dziura na wylot i gówno, nic nie dało. Klej zszedł po paru godzinach jazdy. Nie macie sposobu na ratowanie podeszwy?
A tak nawiasem rozwala mnie jak goscie na anderze piszą, że jakieś etnies, es czy cropp trzymają im pół roku...To normalni ludzie są?

Napisane Jul 26, 2011, 8:21 pm
master9017

master9017

Member
Wyświetl posty

Z tym trzymaniem butów to zależy od tego jak się jezdzi i czy wgl się jezdzi. Swoje kupione za własne pieniądze miałem gdzieś tak półtora roku a zakładałem je na wszelkie możliwe okazje, co prawda podeszwa była nie do zdarcia ale gdy już zaczynały się rozlatywać szwy to robiłem wszystko żeby je jeszcze podratować i tak przedłużyłem żywotność do półtora roku. Może też należę do tych nienormalnych ale dbałem o nie a ten pomysł z dętką jest nawet dobry.

Napisane Jul 26, 2011, 8:41 pm
anonim

anonim

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to anonim zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nie polecam ogólnie dawać buta szewcowi, chyba że macie pewność, że dobrze wytłumaczycie mu co ma zrobić i on zrozumie. Miałem taki przypadek ze dałem załatać dziurę (która zrobiła się przez jakiś defekt) w bucie zamszowym, a szewc zrobił mi na przodzie mega nieelastyczną zbrojoną od wewnątrz ,,ochronkę'', którą musiałem zerwać z trudem.

Wątpie, żeby mieli patenty na tego typu podeszwy ;p, ale jeśli znacie takich co maja to gratuluje :P

Napisane Jul 26, 2011, 8:54 pm
raziel1993

raziel1993

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to raziel1993 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Powiem tak.
Ten problem u mnie to prawieże norma (ale tylko w tych bardziej używanych z co dnia butach).

I najczęstszym rozwiązaniem jest włożenie około 3 wkładek do butów. Dużej różnicy nie robi tylko miękko jest a za to można jeszcze długo pojeździć. No i do ostatniej wkładki doklejam kawałek jak to ktoś wcześniej wspomniał dętki, ale od traktora czy czegoś. Grube to jest jak diabli i dość długo trzyma.
Co prawda też na buty na deskę nie wydaję dużo bo dla mnie to większego sensu nie ma. Czasem odkupie od kogoś kto jeździ innym stylem (ew. regular) i zawsze to jeden but jest cały, i g@#% mnie obchodzi jak to wygląda.

Także kombinuj jak sie da. Moźesz też spróbować "wlać" do środka uszczelniacz dekarski. Po wyschnięciu jest ciut twardy ale może przetrzyma mniejsze dziury.

Napisane Jul 26, 2011, 10:25 pm
cormax92

cormax92

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to cormax92 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Do szewca, naklei Ci taki placek z gumy i będzie git.

Napisane Jul 27, 2011, 1:45 am
Zamek3

Zamek3

Member
Wyświetl posty

Dobra, coś czuje, że te Falleny już będą do wyrzucenia...Jakie buty radzicie tak żeby na poważnie długo potrzymały? Może dlatego mi tak krótko trzymają, bo nawalam flipy praktycznie codziennie i przez cały dzień, wychodze o 11 a wracam tylko na obiad ;p no ale tak czy siak, przeciez to buty deskorolkowe wiec powinny trzymac chociaz te 3 miechy...

Napisane Jul 27, 2011, 10:40 am
Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja