Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [piasta] dziwny problem

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[piasta] dziwny problem, nierównomiernie naciągnięty łańcuch
menel97

menel97

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to menel97 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam, jestem nowy na tym forum, bmx'a mam juz 3 dzien, troche juz poczytalem o problemach z piastą i luzach w piastach kulkowych itp. itd.

Mój problem to tak jakby nierównomiernie naciągnięty łancuch, w sęsie gdy crank z pedałem jest na górze to łancuch jest za bardzo naciągnięty i korba troszke mniej swobodnie się kręci a gdy crank jest na dole to łancuch jest bardzo wyluzowany.

Mój BMX to WTP Justice z 2011 roku i on tam ma piaste kasetową (kulkową), czytalem tez ze jak są luzy w piaście kulkowej to cale kolo sie rusza, a ono ani drgnie, jest bardzo stabilne, zębatka jest równo nałozona bo równo się kręci i jakby to powiedzieć nie jest zjajowaciała, tak samo sprocket, nie wiem moze to nierównomiernie rozciągniety lancuch, chociaz to bardzo malo prawdopodobne, a poza tym rower mam dopiero 3 dzien.

Bardzo bym prosil o pomoc, kończą się wakacje a pewnie tak jak wszyscy chcialbym posmigac jeszcze w wakacje :P

Poprzedni temat źle załozylem wiec przepraszam moderatora.

*Napisane Aug 27, 2011, 9:47 am
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

trochę dziwne jeśli masz równy sprocet, bo to on jest najczęściej przyczyną takich sytuacji. Może jest prosty, ale lekko przekoszony na mocowaniu do korby? Przyjrzyj się dokładnie jak to wygląda, a jeśli nic nie pomaga to faktycznie wina łańcucha - zmień go

Napisane Aug 27, 2011, 11:32 am
menel97

menel97

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to menel97 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wszystko jest równiótkie, nie ma zadnych niedociągniec, dzisiaj smarowalem łancuch i widzialem ze kazde ogniwo na oko jest idealne, moze te dolki za sprockecie lub na piascie są w jednym miejscy za malo (wyrzeźbione) ale zobacze to rano, ale ogólnie wszystko wygląda idealnie a jest źle, jeszcze dodam ze jak jest korba na górze to łańcuch jest na tyle naciągnęty ze jak sie pedałuje to łancuch na dole ma swobode ale np: przy crank flip albo zwykły obrót korby to jak jest korba na górze to lekko hamuje bo jest minimalnie za bardzo naciągnięty, w sumie az tak źle to nie wygląta bo łańcuch nie przeskakuje i piasta nie jest przeciążona wiec warto kąbinować ??

Napisane Aug 28, 2011, 12:13 am
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Żeby się nie wdawać w koszty najlepiej by było żebyś spróbował na najzwyklejszym łańcuchu NOWYM - jeżeli wszystko ok to kup coś dobrego nowego.
I jeszcze jedna rzecz, sprawdź czy jak łańcuch jest naciągnięty (przytrzymaj tylne koło i naciśnij na pedał tak żeby napiąć łańcuch) wszystkie ogniwka idealnie przylegają do powierzchni sprocetu. Może się zdarzyć tak że np tylko kilka ogniwek będzie dobrze przylegać, a reszta będzie odstawać, miałem tak w rowerze jak go kupiłem a winą był rozciągnięty łańcuch który zniszczył (wyrobiły się i pokrzywiły) ząbki sprocetu

Napisane Aug 28, 2011, 12:25 am
TIGER0

TIGER0

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to TIGER0 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

może źle koło ustawione ?

Napisane Aug 31, 2011, 11:44 am
arekkaka15

arekkaka15

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to arekkaka15 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Miałem podobnie zmiana łańcucha nie pomogła też miałem nowy rower i do tej pory tak stoi

Napisane Nov 26, 2012, 12:59 pm
bartixus

bartixus

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bartixus zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A masz dobrze napięty łańcuch?

Napisane Nov 26, 2012, 4:31 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Przyznaje Wam złoty szpadel, za cudny wykop.

http://www.bt.com.bn/files/images/photos/2011-02-08/ylo6ow.jpg

Napisane Nov 27, 2012, 3:50 am
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja