Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Skateboard » Sprzęt » Naklejanie Gripu

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Naklejanie Gripu, Pierwszy raz.
matief93

matief93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to matief93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Więc jutro przychodzi do mnie nowy blat a co za tym idzie będę musiał nakleić na niego grip. Nigdy tego nie robiłem i nie wiem czy brać się za to samemu. Dlatego pytam się was o radę naklejać samemu czy prosić kogoś o pomoc? Trudne jest to naklejanie gripu? Daliście rade samemu za pierwszym razem?

Napisane Sep 11, 2011, 5:28 pm
miki1997r

miki1997r

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to miki1997r zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

http://www.andegrand.pl/article/1064248737/sami_skladamy_deskorolke  B)

Napisane Sep 11, 2011, 5:53 pm
matief93

matief93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to matief93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Czytałem już turtoriale oglądałem filmiki ale wciąż nie wiem jak to będzie i zależy mi na tym byście opowiedzieli jak to u was wyglądało za pierwszym razem

Napisane Sep 11, 2011, 6:25 pm
master9017

master9017

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to master9017 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Historia oparta na faktach: Pierwszy raz odkleiłem kawałek listka gripu, przed czym najpierw oczyściłem docelową stronę blatu od kurzu i ewentualnego jakiegoś tłuszczu etc. Następnie powoli doklejałem odwijany papier z klejem kontrolując tworzenie się pod spodem bąbli. Po zakończonym przyklejaniu sprawdziłem pod słońcem czy nie ma żadnych bąbli a jak były to przekłuwałem szpilką i "doklejałem" to miejsce. Na końcu po wszystkim wziąłem kawałek drewna i odrysowałem rogi blatu i wg powstałych linii nacinałem ostrożnie papier na równo z brzegami blatu. Wszystkie niedociągnięcia poprawiałem by papier nie wychodził poza obrys blatu. Skrawki wyciętego papieru zostawiłem na ewentualne "doklejanie" w razie "łysienia" gripu na desce. Tobie też polecam zostawić te kawałki;)

Mam nadzieję że moja historia jest syto napisana i że dasz sobie radę sam. Joł.

Napisane Sep 11, 2011, 7:26 pm
matief93

matief93

Member
Wyświetl posty

@UP dzięki

Mam jeszcze takie pytanie lepiej odkleić cały grip dopasować do deski i zacząc ugniatać od środka czy zacząć od góry deski powoli odklejając grip dociskając itp.

Napisane Sep 11, 2011, 7:42 pm
master9017

master9017

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to master9017 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Lepiej zacznij od góry. Przeważnie tak się robi.;)

Napisane Sep 11, 2011, 7:51 pm
matief93

matief93

Member
Wyświetl posty

Tylko oglądałem taki fajny filmik na spryciarzach i tam gość zaczął od środka nie wiem czy nie zrobić tak jak on jak myślicie którą metodą łatwiej coś zepsuć

Napisane Sep 11, 2011, 8:02 pm
master9017

master9017

Member
Wyświetl posty

Od środka naklejają same prosy które w sumie to mają grip z systemem który nie robi bąbli. Rób tak jak napisałem bo Cie zima zastanie XD

Napisane Sep 11, 2011, 8:06 pm
matief93

matief93

Member
Wyświetl posty

Ok dzięki czyli już wiem jak będe naklejać a Jessup nie ma tego systemu? bo go jutro będe naklejać

Napisane Sep 11, 2011, 8:10 pm
master9017

master9017

Member
Wyświetl posty

O ile pamiętam to nie ma takiego bajeru. Dasz radę tylko wszystko rób ostrożnie zwłaszcza pierwszy moment naklejenia gripu żeby nie był krzywo naklejony bo taki klej trzyma dość mocno;) Pzdr.

Temat zostawiam dla potomnych.

Napisane Sep 11, 2011, 8:13 pm Ostatnio edytowane Sep 11, 2011, 9:08 pm przez master9017
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja