Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [Amortyzator] Jak rozkręcić?

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[Amortyzator] Jak rozkręcić?
wiewior0

wiewior0

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wiewior0 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam. Posiadam amortyzator Sr Suntour Duro DJD 2010r i chciałbym go rozkręcić aby go nasmarować gdyż nie chce coś chodzić i tu jest pytanie do was jak to zrobić. Jak się zbytnio na tym nie znam gdyż dopiero co kupiłem rower (dual).

A tak przy okazji aby nie zakładać kolejnego tematu mam problem z regulacją twardości amorka. Te pokrętła służące do regulacji można kręcić ciągle w kółko a przy tym twardość amorka się nie zmienia.
Przez amorka nie moge bunnego nawet zrobić bo nie mogę wysoko przodu poderwać. Może jakby twarność zmienić to by było lepiej .. :|

Napisane Oct 15, 2011, 2:17 pm Ostatnio edytowane Oct 15, 2011, 5:37 pm przez wiewior0
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jeżeli dopiero co kupiłeś i jest na gwarancji to oddaj do sklepu a sam niczego nie dotykaj, najprostsze i najpewniejsze rozwiązanie...
a duro ma to do siebie że jak jest zimno to praktycznie nie chodzi w ogóle, elastomer który służy do amortyzacji twardnieje przy niskich temperaturach i ledwo co się ugina

Napisane Oct 15, 2011, 7:47 pm
DolarSK8

DolarSK8

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to DolarSK8 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

to tak:
rozkręcić go możesz od dołu są śróbki na inbus bodajże 5 i jak rozkręciłeś to wyciągasz do siebie dolne golenie. będziesz miał sprężyny i jeżeli nie masz takiego gumowego gówna w środku spręzyny ( elastomer) to musisz sobie kupić bo te pokrętła nie dziaają no chyba że w marzochi albo coś z tej półki ale jak masz to gumowe gówno w środku sprężynmy i dalej jest za miękki to na moje oko musisz kupić inny amor.

pozdro.

Napisane Oct 15, 2011, 7:47 pm
wiewior0

wiewior0

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wiewior0 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mam problem bo nie mogę zrobić nawet bunnego. Bo nie mogę przodu wysoko poderwać. Według mnie przód nie jest taki ciężki tylko jest to wina chyba amortyzatora. Czy jak ustawię twardość to może coś pomóc .?

Napisane Oct 15, 2011, 8:01 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a co ma twardość do tego że jest ciężki? Duro to klocek który swoje waży niestety i trzeba się z tym pogodzić. Jaką masz ramę?

dobra, już wszystko wiem.
To jest przekonkretny set na początek i sprzęt nie ma tutaj żadnej wady - technika się kłania. Oglądaj filmiki, próbuj, próbuj i w końcu się uda

p.s.2 - jeżeli latasz w streecie ja bym radził sprzedać ten amor, dołożyć kasę i kupić porządny widelec - będzie rewelacyjny bike

Napisane Oct 15, 2011, 8:45 pm Ostatnio edytowane Oct 15, 2011, 8:51 pm przez Opik
wiewior0

wiewior0

Member
Wyświetl posty

a jaki widelec proponujesz ?

Napisane Oct 15, 2011, 8:54 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

najlepszy cena/jakość

Napisane Oct 15, 2011, 9:31 pm
wiewior0

wiewior0

Member
Wyświetl posty

Ok dzięki. Muszę sobie kupić bo jak robię bunnego to tył wysoko podnoszę a przodu nie mogę xd. Ale dopiero na wiosnę będę kupował. Jeszcze może kiedyś kupię nową kierownicę bo ta jest za długa ...

Napisane Oct 15, 2011, 9:44 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

wiewior0 powiedział(a):
kupię nową kierownicę bo ta jest za długa ...

*szeroka
i tego nie zmieniaj, na początku wszyscy wolą węższą, później zobaczysz że na szerokiej będzie Ci lepiej. A skracanie to życiowy błąd większości riderów którzy później żałują i zaczynają kombinacje

Napisane Oct 15, 2011, 9:48 pm
wiewior0

wiewior0

Member
Wyświetl posty

Ok tylko np. x-upa już nie zrobię xd. Ale to nic. Lepiej będę się słuchał kogoś kto się zna :D

Napisane Oct 15, 2011, 10:59 pm
wiewior0

wiewior0

Member
Wyświetl posty

kurde nadal nie umiem wyrywać rower na manuala ( wyrywać przednie koło). Nie wiem dlaczego. To chyba nie jest wina wagi roweru bo rower jest lekki. Oglądałem filmiki to niektórzy dartmoorami z przednim amortyzatorem normalnie robili bunnego i manuala. A ja coś nie mogę przodu wyrwać :(

Napisane Oct 15, 2011, 11:19 pm Ostatnio edytowane Oct 15, 2011, 11:20 pm przez wiewior0
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

skąd jesteś? Poszukaj jakiejś ekipy która jeździ, ktokolwiek co ogarnia temat, nawet bmxiarz bez problemu to zrobi na tym rowerze i Ci wytłumaczy co i jak

i edytuj posty zamiast pisać jeden pod drugim bo poleci warn

Napisane Oct 16, 2011, 1:28 am Ostatnio edytowane Oct 16, 2011, 1:29 am przez Opik
wiewior0

wiewior0

Member
Wyświetl posty

Ok sorki. Ja jestem z Lublina i mam kilku kumpli co na bmx-ach śmigają :)

Napisane Oct 16, 2011, 9:22 am
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

dawaj do mnie na pw - ustawimy się

Napisane Oct 16, 2011, 7:11 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja