Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [Wolnobieg? i koło tył]Zgięte...

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[Wolnobieg? i koło tył]Zgięte koło i zacinający się wolnobieg, Gdy nie pedałuję rower pcha pedały
PotfuR

PotfuR

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to PotfuR zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Napisałem znak zapytania ,ponieważ nie mam pewności co do zgodności tego elementu z moim problemem:
-Problem nr.1 Podczas jazdy gdy przestaję pedałować wypycha mi pedały do przodu,a wolnobieg się zacina(ciężko bydlaka ruszyć) gdy kręcę pedałami do tyłu,a czasami nawet koło obraca się do tyłu.Przedtem gdy pedałowałem do tyłu rower nie miał żadnej reakcji,jechał dalej.Zwracam uwagę na to,że jest tam coś pordzewiałe,ale jeszcze nie odkręcałem koła żeby to sprawdzić.
I tu jest moje pytanie:
Czy problem rzeczywiście tkwi w wolnobiegu?
Trzeba kupić nowy?Czy da się naprawić?

-Problem nr.2 Moje koło jest nieco zgięte.trze o ramę(delikatnie ociera),nie przeszkadza w jeździe,tylko wygląda dziwnie,ale mam dylemat:
Czy iść to koło zanieść do wyprostowania,czy może jednak zostawić i nic złego się nie stanie?

Napisane May 6, 2012, 10:34 pm Ostatnio edytowane May 6, 2012, 10:56 pm przez PotfuR
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

zanieść i dać do zrobienia a nie robić wieś i przede wszystkim katować elementy (obręcz, szprychy) które pracują w nienaturalnej pozycji

przede wszystkim - poluzuj łańcuch. Jeżeli na luźnym jest to samo to możesz spróbować rozebrać wolnobieg i go przeczyścić, może coś pomoże. W praktyce jednak są tak tanie że nie warto się w to bawić chyba

a jak masz więcej kasy to zmiana piasty na kaseciaka

Napisane May 6, 2012, 10:59 pm
PotfuR

PotfuR

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to PotfuR zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Dobrze,skorzystam z Twoich rad.
Może orientuje się ktoś ile zrobienie(wyprostowanie zósemkowanego...)koła mniej więcej kosztuje?

Napisane May 6, 2012, 11:23 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jak nie jest gdzieś mocno pokrzywione to jak normalne centrowanie, myślę że więcej jak 20zł nie zapłacisz (chociaż gdzieniegdzie to za 20zl i koło zaplotą...)

Zrób zdjęcie i pokaż jak to wygląda, albo nagraj filmik na yt

Napisane May 6, 2012, 11:26 pm
PotfuR

PotfuR

Member
Wyświetl posty

Dobrze,koło już jest "zdrowe" ,a wolnobieg wymienię i zaniosę kółeczko do serwisu gdzie mi to wstawią,bo nie mam klucza;/
Temat można zamknąć,a Tobie Drogi Opiku dziękuję za pomoc;)

Napisane May 7, 2012, 9:35 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja