Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [Rama BMX] Szpachlowanie?

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[Rama BMX] Szpachlowanie?, Może ktoś ma jakiś inny pomysł?
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Postanowiłem jeszcze teraz, kiedy mam za mało czasu na jazdę, a za dużo, żeby siedzieć bezczynnie - odnowić rower, tak - żebym na wakacje miał gotowy sprzęt.

Postanowiłem coś zrobić z 2 małymi wniotami na CT, które powstały w wyniku grindów.
Generalnie nic wielkiego, ale chciałbym to wyszpachlować i ładnie pomalować (może, jak wyobraźnia i fundusz pozwoli, to wpadnie nowy paintjob).

Stąd moje pytanie - robił to może ktoś?
Jest jakiś większy sens takiej roboty?
Ile to wyniesie około samemu, a ile w jakimś warsztacie u ,,Pana zrobię wszystko''.

Rurki w CT są 100% Cr-Mo, jaka rama - każdy ogarnięty wie, bądź znajdzie sobie tutaj mój bikecheck.

Napisane May 22, 2012, 4:00 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Zobaczyłem tylko nagłówek i już miałem odpisać "łeb se zaszpachluj", ale zobaczyłem później że to Twój temat więc odpowiem:

Wchodzisz do jakiegokolwiek sklepu tylko ciastorama, makro, lerłamerlę, leklerka itp i ogarniasz sobie szpachlówki, najczęściej będą się pojawiać firmy Novol - w sumie to najlepsze z tych normalnych cenowo szpachlówek więc nie ma co kupować tańszej o złotówkę padaki. U mnie ceny tego cuda od 8 do 10 zł w zależności od wersji. O taka o klik

a nie, sory - uni , wykańczająca

Jeżeli wgniotki są naprawdę malutkie to bierz wykańczającą, jak trochę większe to uniwersalną.

Masz instrukcje na opakowaniu, bodajże 2-3% utwardzacza. W praktyce jak będzie 10 to zaschnie szybciej i tyle, przynajmniej przez pewien czas nie widać różnicy w wytrzymałości, więc jeżeli ma to jakieś znaczenie do trzymania się wypełnienia to raczej długoterminowe.

Zdzierasz na żywca, oczyszczasz, napieprzasz ładnie szpachelkę, czekasz aż wyschnie (jak na opakowaniu). Ważne żeby już wstępnie to w miarę ładnie zrobić bo cholerstwo strasznie pyli jak się dociera. Jak masz możliwość to wpakować w temperaturę pokojową na parę godzin, jak masz czas to na noc. Następnego dnia docierasz to ładnie na gładko z ramą no i dalej proces taki jak do malowania, żadne szczególne manewry nie są potrzebne

Napisane May 22, 2012, 9:30 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Dobra, właśnie o takie coś mi chodziło - podałeś to łopatologicznie, jak czytałem w google, to mało rzeczy zrozumiałem.

Przed weekendem podjadę do jakiegoś sklepu, zaopatrzę się w co i jak.

Opik, co Ty na to, żebym zrobić tutorial ze zdjęciami, podrzucił Tobie do sprawdzenia, żeby pierdół nie było i wrzucenie tutaj, dla potomnych?

Bo jeśli chodzi o tutoriale, to nasz dział jest najbardziej do tyłu, nawet palcorajderzy mają ich więcej :|

Napisane May 23, 2012, 2:31 am
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jestem za. W wakacje porobię pare fototuti jak mi się będzie bardzo nudzić

Napisane May 23, 2012, 8:33 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja