Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Skateboard » Pozostałe » Początki (po rekonstrukcji wi...

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Początki (po rekonstrukcji więzadła krzyżowego)
pearljam

pearljam

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to pearljam zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

witam.

mam 24 lata, jestem 3 lata po rekonstrukcji wiezadla krzyzowego. nigdy nie jezdzilem na desce, za to gralem w pilke jakis czas. kolano nie jest w szczytowej formie, jednak spokojnie moge biegac. wpadlem na pomysl zeby umilic sobie czas rekreacyjna jazda na desce albo na rolkach, i tu moje pytanie do bardziej doswiadczonych w tym temacie, czy wogole warto bedac w tym wieku sie tego uczyc (podobno na nauke nigdy nie jest za pozno) i "lepszy" dla mojego kolana bedzie wybor deski czy rolek? mam wrazenie ze na desce kolano byloby bardziej stabilne.

z gory dzieki za odpowiedzi

pozdrawiam

Napisane Jun 11, 2012, 2:36 pm
sk8ater

sk8ater

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sk8ater zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nie wiem na czym będzie stabilniej ale to prawda że jest sens zacząć w tym wieku ponieważ na nauke nigdy nie jest zapóźno

Napisane Jun 11, 2012, 4:14 pm
tomekas

tomekas

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to tomekas zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jesteś w takim wieku, że nauka będzie Ci przychodziła równie łatwo jak gdybyś miał 16 lat. Także jeśli masz chęci , zaczynaj od razu :)

Co do Twojego kolana:
Jeśli nie chcesz skończyć z poważną kontuzją, wybierz deskę.
Z doświadczenia wiem, że rolki tak napie**alają po stawach jak drwal z toporem.
Jednak deska też ma swoje wady, unikaj wysokich gapów,schodów etc. jeśli chcesz nadal chodzić.

Tak więc, jarasz się deską, śmigaj śmiało ;)

Napisane Jun 11, 2012, 4:54 pm
MaszterSB

MaszterSB

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to MaszterSB zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Musisz uważać przy dużych ewolucjach na desce. Jak spadniesz mocno na deskę i nie ugniech kolana może być licho :(. Na kolana rolki odradzam. Ja zaczynałem jeździć w wieku 12 lat i już myślałem, że za późno na naukę. Ale się nie poddałem i teraz smigam dobrze. Możesz zacząć nawet i jak będziesz miał 40 lat :) !!!!!!

Napisane Jun 11, 2012, 4:54 pm Ostatnio edytowane Jun 11, 2012, 4:54 pm przez MaszterSB
JustLearn

JustLearn

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to JustLearn zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

[quote=tomekas] Jesteś w takim wieku, że nauka będzie Ci przychodziła równie łatwo jak gdybyś miał 16 lat. Także jeśli masz chęci , zaczynaj od razu :)
[/quote]

zapomniałeś o tym, że 16 latek wraca sobie o 15 do domu i ma wolne, do tego 3 miesiące wakacji. 24 latek ma na glowie studia lub/i prace, pewnie dziewczyne i kilka innych spraw.
Pisze to dlatego, ze deskorolka wymaga duzego nakladu czasu i poswiecenia, by cos fajnego na niej robic, rolki - nie. Oczywiscie z racji znacznie mniejszych mozliwosci, ktore daja rolki, sa mniej zajawkowe, no ale cos za coś.

Napisane Jun 11, 2012, 7:26 pm Ostatnio edytowane Jun 11, 2012, 7:29 pm przez JustLearn
pearljam

pearljam

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to pearljam zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jasne, ze zdaje sobie sprawe z tego, ze wykonywanie jakis skokow jest ryzykowne bardzo, dlatego bede sie ograniczal do rekreacyjnej jazdy po miescie (taki przynajmniej jest plan).

JustLearn trafiles z wolnym czasem w samo sedno.

dzieki za podpowiedzi. rolki sobie odpuszczam, ruszam po deske!

Napisane Jun 11, 2012, 7:33 pm Ostatnio edytowane Jun 11, 2012, 7:34 pm przez pearljam
marus_14

marus_14

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to marus_14 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jak chcesz rekreacyjnie smigac to lepiej moze jakis long albo crusier. Odezwij sie do mnie bo moj znajomy sam recznie robi longi i tym podobne i odsprzedaje je w dobrych cenach :)

Napisane Jun 24, 2012, 4:43 pm
1adam1

1adam1

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to 1adam1 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Cruiser to dobre rozwiązanie do jazdy po mieście. Jeszcze jakieś dobre łożyska i można śmigać. Jednak mimo wszystko polecam chociaż nauczyć się zwykłego ollie. Łatwy triczek a bardzo ułatwi pokonywanie miejskiej dżungli :D

Napisane Jun 26, 2012, 2:59 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja