Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » USTERKA ROWER KROSS A2 MTB

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
USTERKA ROWER KROSS A2 MTB, usterka w krossie levelu
wul

wul

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wul zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam. Więc zakupiłem dzisiaj sobie do normalniej jazdy rower mtb kross level a2. Po może godzinie jazdy łańcuch zaczął mi "strzelać" nie mam większego pojęcia jaka to przyczyna. W dodatku łańcuch dosyć mocno ociera o przednią przerzutkę. W tylnym kole zaś łańcuch po włączeniu najmniejszych zębatek często spada po prostu z tych zębatek tam za koło i trzeba wyjmować i zakładać na zębatkę... takie rzeczy dosyć często się zdarzają i najbardziej mnie denerwuje to że nie mam możliwości w pełni się rozpędzić bo strzela mi w tym łańcuchu z tego co słyszę to gdzieś tam z przodu. Dodam że rower został zakupiony nowy nieużywany i czuję że może koleś z rowerowego mi go nie ustawił dobrze? Mało się znam ogólnie na rowerach i nie wiem jak to za bardzo ustawić ... Dzięki za odpowiedź.. :)

Napisane Jul 5, 2012, 10:14 pm Ostatnio edytowane Jul 5, 2012, 10:31 pm przez wul
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

źle ustawione przerzutki + coś z suportem

Napisane Jul 5, 2012, 11:30 pm
Suzaku666

Suzaku666

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Suzaku666 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Co do ocierania łańcucha o przerzutki. No więc każda z przerzutek(czy to przednia czy to tylna) posiada dwie malutkie śrubki oznaczone literami "H" i "L"(H od High; L od Low). Jak to domyślnie można spostrzec dana śrubka jest od danej partii zębatek. Na tą chwilę nie jestem Ci w stanie powiedzieć które odpowiadają za które, bo pozbyłem sie przerzutek jakieś 4 lata temu xP Ale piszę co wiem. Więc gdy przyjmując że w tylnej przerzutce śrubka "L" jest od niższego przełożenia czyli te mniejsze zębatki, i jest ona wkręcona na tyle że nie blokuje trakcji "konika", a tym samym nie powstrzymuje od zbyt dalekiego pchnięcia łańcucha - trzeba ją po prostu dokręcić(oczywiście z czuciem, bo gdy przesadzisz, sprawisz że zbyt wielka blokada pozbawi Cie ostatniej lub dwóch ostatnich zębatek). No i to samo w drugą stronę - w przypadku gdy wrzucając na "jedynkę" łańcuch wpada pomiędzy zębatkę a szprychy.
Intuicyjnie, taka sama sytuacja jest z przodu. Tu nawet łatwiej. Pakujesz na najwyższe  przełożenie i dokręcając którąś ze śrub obserwujesz czy wystarczająco odpycha przerzutkę od łańcucha (aby nie obcierało).

Teoretycznie jest możliwość lekkiego zepsucia przerzutek i wtedy trzeba sie bawić z naprężeniem linki. Ale to Ci na razie oszczędzę, bo z tym jest nieco więcej zabawy ;P

Co do strzelania łańcucha - być może że to od nowości, może musi się 'dotrzeć'. Jakbym słyszał to bym Ci powiedział ^^

Jak na razie, powodzenia ;)

Napisane Jul 6, 2012, 12:08 am Ostatnio edytowane Jul 6, 2012, 12:09 am przez Suzaku666
fifa984

fifa984

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to fifa984 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

po 1 skoro mówisz ze dzisiaj kupiłeś to idz do serwisu na gwarancje ;p

Napisane Jul 6, 2012, 8:47 am
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja