Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [MTB] - Support BMX w MTB

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[MTB] - Support BMX w MTB
rswojtek

rswojtek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rswojtek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam mam rame Dartmoor street style moja korba jest w opłakanym stanie i mam zamiar kupić TAKĄ

Ona jest bez łożysk supportu. Na BMX się nie znam za ile kupić tylko łożyska (jeśli wystarczy) a za ile cały support i jaki będzie pasować.

Proszę o odpowiedź.

podkreślam na bmx się nie znam

Napisane Jul 9, 2012, 5:53 pm
Suzaku666

Suzaku666

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Suzaku666 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Suport w BMXie to są same łożyska + podkładki na oś między korby i tulejka.
Ty sie rozglądaj za suportem - Euro BB 68 mm, tak jak masz podane w TEJ specyfikacji.

Skoro te korby są z osią 19mm więc wszystkie dostępne przykładowo na rowerowy.com masz TU.

Napisane Jul 9, 2012, 6:18 pm
rswojtek

rswojtek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rswojtek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Dzięki ,pozwole się jeszcze spytać czy piasty BMX pasują do MTB?

Napisane Jul 9, 2012, 6:54 pm
bombik27

bombik27

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bombik27 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Korzystając z tego, że założyłeś już temat chciałbym się zapytać czy do 24playera pasuje korba wtp royal?

Napisane Jul 9, 2012, 9:30 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Suzaku666 powiedział(a):
Suport w BMXie to są same łożyska + podkładki na oś między korby i tulejka

chyba że rama ma suport euro bb

rswojtek powiedział(a):
Dzięki ,pozwole się jeszcze spytać czy piasty BMX pasują do MTB?

To zależy. W nowszych rowerach przód zazwyczaj pasuje (bo większość bmxów ma teraz z przodu oś 9mm = to samo co mtb). Z tyłem gorzej, większość bmxów ma oś 14mm, a piasta jest węższa niż mtb (110 vs 135 o ile dobrze pamiętam). Są wyjątki typu rama mtb przystosowana pod piastę bmxową (NS Capital np), ale to są wyjątki i jest to wyraźnie ujęte przy opisie danej ramy.

bombik27 powiedział(a):
Korzystając z tego, że założyłeś już temat chciałbym się zapytać czy do 24playera pasuje korba wtp royal?

generalnie każda korba pasuje do każdej ramy - kwestia odpowiedniego suportu

Napisane Jul 9, 2012, 10:10 pm Ostatnio edytowane Jul 9, 2012, 10:10 pm przez Opik
bombik27

bombik27

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bombik27 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Czyli np. jakiego suportu mam szukać bo w 24playerze jest Euro 68mm, ale na rowerowym czy allegro nic nie znalazłem.

Napisane Jul 10, 2012, 12:29 am
Suzaku666

Suzaku666

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Suzaku666 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

bombik27 powiedział(a):
Czyli np. jakiego suportu mam szukać bo w 24playerze jest Euro 68mm, ale na rowerowym czy allegro nic nie znalazłem.

To nie wiem jak Ty szukałeś. Jeszcze raz wkleję link, masz go TUTAJ / następnie rozwijasz sobie filtr "rozmiar/typ" i skoro w ramie masz mufę Euro BB 68mm a WTP Royal jest na oś 19mm to znajdujesz właściwą linijkę. ;)

Napisane Jul 10, 2012, 1:53 am
bombik27

bombik27

Member
Wyświetl posty

No tak, ale są rozmiary: 68x113mm, 68x108mm itd i nie wiem który rozmiar mam wybrać.

Napisane Jul 10, 2012, 12:53 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja