Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Hydepark » "Gimbus" znaczy że młodsi nig...

Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
"Gimbus" znaczy że młodsi nigdy racji nie mają?
pagus97

pagus97

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to pagus97 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ciekawi mnie wasze zdanie. Często włączam sie do konwersacji i widzac mój nick wielu ludzi stara się mnie zbyć pisząc o mnie gimbus. Nawet jeżeli mam racje. Przecież starsi też byli w tym wieku, a teraz cisną każdego młodszego na forum. Wypowiadajcie się:)

Napisane Oct 3, 2012, 11:19 pm
master9017

master9017

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to master9017 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Gimbus to za moich czasów był to autobus przewożący dzieciaki z podstawówki i gimnazjalistów do szkoły. Nie wiem jak jest teraz ale to raczej "autobus szkolny". Wracając do tematu, jeśli chodzisz do gimnazjum i masz trochę oleju w głowie (piszesz poprawną polszczyzną, zachowujesz się jak na człowieka wkraczającego w dorosłość przystało, pomijając hormony i takie tam) to ŻADEN starszy kolega nie ma prawa Cię tak nazwać a nawet zakumpluje się z Tobą na swoją niekorzyść, bo ludzie dobierają sobie przeważnie kolegów w równym wieku (szkoła, studia etc.) Nie pamiętam jak to było być gimnazjalistą ale na pewno nie było takiego "booma" na palcodeski itd. To takie Wasze chwilowe "zainteresowanie". Gumki do deskorolki też zamienicie na inne gumki :P Takie tam moje zdanie w pigułce ;)

Napisane Oct 3, 2012, 11:30 pm Ostatnio edytowane Oct 3, 2012, 11:34 pm przez master9017
Sergij

Sergij

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Sergij zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nawet jeżeli masz racje to nie masz racji.
Witamy na anderku.

Napisane Oct 4, 2012, 12:02 am
wrq

wrq

Beta tester
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wrq zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Parę lat temu niektórzy próbowali deprecjonować moją osobę ze względu na wiek, z którym się nie kryłem (choć nie ma go w nicku, jak w Twoim wypadku jest rok narodzin). "Dorośli" (a jedynie pełnoletni) próbowali tłumaczyć, że osoba poniżej 15. roku życia nie może być dojrzała i jej opinii / przemyśleń nie trzeba brać pod uwagę podczas dyskusji. Był to jednak tylko brak poszanowania i ignorancja, nie bezpodstawny atak tylko ze względu na wiek.

Za moich czasów jednak słowo gimbus istniało jedynie w tym znaczeniu, o którym pisze master. Później dopiero pojawiło się pejoratywne określenie dla niedojrzałej młodzieży. Nie bez przyczyny tak się dzieje. Pokolenie pierwszych gimnazjalistów, a także późniejszych (moich rówieśników) stało się dorosłymi w dużej mierze. Widząc rozwydrzenie tej grupy szkolnej łapiemy się za głowy co się zmieniło przez te parę lat? My się przecież tak nie zachowywaliśmy... palma wszystkim odbiła i tyle. Dlatego trzeba to jakoś nazwać... niech będzie gimbus chodzący do gimbazjum, uczestniczący w gimbuzjadzie (olimpiada gimbusów, kto głupszy ten lepszy).

Napisane Oct 4, 2012, 1:08 pm Ostatnio edytowane Oct 4, 2012, 1:09 pm przez wrq
Line6

Line6

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Line6 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Gimnazjalista- osobą chodząca do gimnazjum
Gimbus- osoba chodząca do gimnazjum (chociaż niekoniecznie) , słucha najczęściej rapu i nosi airmaxy. Lubi również przyodziać bluzę ssg lub rpk . Przegląda kwejka (co bardziej odmóżdżone jednostki besty), pali szlugi , jara sie jack danielsem oraz życiem z 'Projekt x' którego najczęściej jest wielkim fanem . Twierdzi że zioło nie jest szkodliwe

elo

Napisane Oct 4, 2012, 4:20 pm
Boro92

Boro92

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Boro92 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wrq ma rację. Nie chodzi o to, że wszyscy po kolei nie mają racji, nie można szufladkować ludzi. Zdecydowana większość osób uczęszczających w obecnych czasach do gimnazjum, uważa się "za fajnych", jednak ta większość robi opinię wszystkim. Pomimo tego, że mają te 15 lat czy ile się tam ma będąc gimnazjalistą, są najmądrzejsi w każdej dziedzinie, ewentualnie to cwaniaki itd. Dzieję się tak tylko i wyłącznie dlatego, że mają zbyt łatwy dostęp do mediów oraz coraz niższemu poziomowi intelektualnemu prezentowanemu przez nie. Za moich czasów nie było idiotycznych filmów, jak wspomniany wcześniej "Project X", czy tak łatwego dostępu do internetu. Alkohol był, owszem, ale pomimo tych "nastu" lat człowiek jakoś potrafił się ogarnąć i co najważniejsze używał takiego narządu jak mózg. Wyobraźnia też działała w sposób zupełnie odwrotny - nie zrobię tego bo może się zdarzyć to i to, a teraz muszę to zrobić bo nie będę "fajny". Tak jak wcześniej wspomniałem, gdy ja chodziłem do gimnazjum nawet poziom mass mediów był zdecydowanie wyższy. Teraz pojawiło się wiele produkcji o życiu amerykańskich nastolatków i niestety polska młodzież próbuje ich na siłę, nieudolnie naśladować.

Napisane Oct 5, 2012, 2:54 pm
Sergij

Sergij

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Sergij zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Głupoty gadacie, teraz rodzą się tacy sami ludzie jak i kiedyś, nie jesteście wyjątkowi a ci gimnazjaliści nie sa inni.  To, że wy "starsi" widzicie ich w gorszym świetle jest winą konsumpcjonizmu, wiec podziękujcie za piękne zalety naszej pięknej demokracji.

To, że starsi nie traktują młodszych poważnie też było od zawsze i zawsze będzie, nie wiem po co staracie się na siłe szukać w tym sensu.

Napisane Oct 5, 2012, 3:02 pm
koszulowy

koszulowy

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to koszulowy zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Gimbus w moich oczach - Gimnazjalista (rzadziej podstawówka bądź szkoła średnia) który nosi drogie Nike, najczęściej Air Maxy, słucha Sulinów i inych BROwarów czy Pezetów, tzw rapsy, twierdzi, żę wie o nich wszystko, nosi zaś rurki, bo przecież to jest modne i h*j że słucha rapu, bluzy najczęściej marki SSG ( Styl Szalonego Gimbusa ) bądź RPK, ewentualnie jakiegoś innego aktualnie popularnego rapera. Zdarzają się też tacy którzy podaja się za fanów "rocka", ale słuchają tylko 2 piosenek Nirvany i 3 piosenek Gunsów, koneserzy, znają po jednej piosence z repertuaru Pink Floyd'u oraz Led Zeppelina. Normą jest to że nie noszą glanów czy długich rozpuszczonych włosów,tylko fryzurki a'la Bieber i nie maja nic do techno imprez. Dla obu tych warstw gimbiarskich charakterystyczną cechą jest to, że 114% ich życia towarzyskiego prowadzone jest na fejsbuku.

To jest moje skromne zdanie.

Napisane Oct 6, 2012, 9:57 pm
Sergij

Sergij

Member
Wyświetl posty

koszulowy powiedział(a):
i nie maja nic do techno imprez.

Ej spokojnie, rozumiem, że nie nalezy wyrywać jednego zdania z kontekstu ale wątpie aby przynajmniej 1% gimbusów potrafił powiedzieć co to techno. Większość z nich nie odróżni techno od house czy trance, zadaj sobie pytanie czy ty potrafisz.

Napisane Oct 6, 2012, 11:36 pm
koszulowy

koszulowy

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to koszulowy zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wszystko co elektroniczne dla mnie nie jest muzyką, a wiec wrzucam to do jednego worka zwanego TECHNO, no bo od tego chyba wszystko się zaczęło. A jeżeli nie, to i tak zdania nie zmienię, muzyką nazywamy dźwięki wydobywane za pomocą instrumentów, a nie jakieś komputerowe programy do robienia szitu. A wy i tak będziecie to nazywać muzyką gimbusy.

Napisane Oct 7, 2012, 12:00 am
Sergij

Sergij

Member
Wyświetl posty

Tu nie chodzi o zdanie bo każdy  może mieć własne, ty po prostu jestem niedoinformowany, zero wiedzy w tym temacie.

Napisane Oct 7, 2012, 1:18 am
wrq

wrq

Beta tester
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wrq zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

koszulowy powiedział(a):
Wszystko co elektroniczne dla mnie nie jest muzyką, a wiec wrzucam to do jednego worka zwanego TECHNO, no bo od tego chyba wszystko się zaczęło. A jeżeli nie, to i tak zdania nie zmienię, muzyką nazywamy dźwięki wydobywane za pomocą instrumentów, a nie jakieś komputerowe programy do robienia szitu. A wy i tak będziecie to nazywać muzyką gimbusy.
cała współczesna muzyka jest przetworzona elektronicznie, z wyjątkiem tej granej na zywo bez nagłośnienia, np filharmonia. Wątpię jednak byś tylko z taką muzyką miał do czynienia.

Wszyscy zgadzają się z tym, że gitara elektryczna jest instrumentem, Ty pewnie też. Co jednak z fantem, że nie gra ona, nie posiada swojego brzmienia bez układów ELEKTRO-akustycznych, przetwarzających ten sygnał ?

Poczytaj najpierw jaka jest definicja instrumentu, a nie pisz głupot. Jak zacznę sobie różnymi długopisami w różny sposób wydobywać dźwięki, uderzając o ławkę szkolną, i robiąc to w sposób np rytmiczny, i to działanie wzbudzi we mnie, czy w kimś innym, jakieś wrażenie estetyczne - długopis i ławka stają się instrumentami, a wkurzający uczeń - artystą. Mam gdzieś, co o tym myślisz, ale tak jest. Nawet iPad jest prawdziwym instrumentem, z wieloma możliwościami, czy Ci się to podoba, czy nie. Nie interesuje mnie, że poprzez swój zmysł estetyczny, nie tolerując tego typu muzyki, starasz się umniejszyć wartości artystom ją wykonujących, oraz instrumentom, które do jej tworzenia służą. To Twoja opinia, niestety całkowicie błędne i niezgodna z rzeczywistością.

Informacją, że muzyka elektroniczna zaczęła się od techno, pokazujesz tylko wybitnie, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz :) Początkowo, muzyka elektroniczna była elementem muzyki poważnej, rodzajem eksperymentu, nie służyła rozrywce.

Teraz, jak się z Tobą nie zgodziłem, jestem gimbusem ? Niestety, nie pasuję do Twojego wcześniejszego opisu, w ani jednym jego elemencie.

Napisane Oct 7, 2012, 1:31 am
Kaktoo

Kaktoo

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kaktoo zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Gimbus - "ee, co z tego że słuchasz tego gatunku 10 lat, przeczytałem na Wiki i wiem więcej od ciebie pffff, plebs."
"2012 rok - oOooOoOooOoOoOoOooO!!!!!111! borze, teraz te vansy są takie modne!!!111 mosze mieć"
2 miesiące później
oooOOooOOOoOOoO!!! AirMaksy!!!1 jakie one som super!!!!11 nawet tanie bo 400zł mam kupisz miii? pliska!!11"

muszę coś dodawać? gimbus to poprostu osoba która nie ma swojego własnego zdania, gustu, a mimo to jest "specem" na każdym polu.

Napisane Oct 7, 2012, 5:04 pm
mudhoney

mudhoney

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mudhoney zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Hahaha, wiem, że totalny offtop, ale się nie mogę powstrzymać. Niszczą mnie zupełnie te opinie "muzyka elektroniczna to nie muzyka", etc.
Rzucę takie hasła jak - przetworniki, efekty gitarowe, przestery, mastering - dalej w co jaśniejszej głowie pojawi się cała lawina takich "pojęć".
Jestem fanem MIĘDZY INNYMI metalu czy rocka i doskonale wiem, że wiele piosenek czy pojedynczych fragmentów, riffów, solówek, brzmi tak świetnie, fajnie, bo są wzmocnione porządną dawką dobrej elektroniki. Riff jest na np. fajnym fuzzowym, przesterowanym efekcie i może być prosty jak drut, ale zabrzmi wspaniale.  Czasami solówka po dodaniu reverbu, delaya, od razu brzmi 10x głębiej, jest po prostu lepsza, bez żadnego kombinowania technicznego, w skuteczny i prosty sposób.
Nie mówię, że to zawsze dobra rzecz(trzeba wiedzieć kiedy i jak, nie?), ale bądźmy szczerzy, bez tego całego zaplecza ta najpopularniejsza muzyka rockowa czy metalowa nie byłaby nawet w 10% tak ciekawa, a osoby(obrońcy trv metalu/ignoranci do n-tej/zwykli idioci), które tak, za przeproszeniem, pierd*lą, pewnie nawet by nie zwróciły na nią uwagi.
Zupełnie nie widzę żadnej logiki w tej krytyce, bo po prostu nie potrafię dostrzec żadnego argumentu przeciw takim praktykom jak korzystanie z osiągnięć techniki.
Jeśli można zrobić coś prościej, szybciej i z lepszym efektem to po co się męczyć?
Na koniec dodam, że największą i niepowtarzalną wartością dobrego muzyka są umiejętności kompozytorskie, a nie techniczne. Technika jest jedynie droga do osiągnięcia jak najlepszego efektu.

Jeśli komuś się nie podoba muzyka elektroniczna to spoko, ale nie próbujcie udowadniać jej niższości w tak denny, irracjonalny, tępy sposób.

A teraz proponuję wszystkim j*banym ignorantom iść i porobić distortion rękami :D Smacznego!

Napisane Oct 7, 2012, 9:46 pm Ostatnio edytowane Oct 7, 2012, 9:48 pm przez mudhoney
mudhoney

mudhoney

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mudhoney zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A teraz żeby było uczciwie to odniosę się co do samego głównego tematu. To jest imo proste jak drut :) Gimbus nie jest teraz niczym więcej niż synonimem głupka, idioty, etc. Wykorzysytwany jest z różnymi intencjami, najczęściej "jesteś niedojrzałym głupkiem", "jesteś niedouczonym idiotą" i tak dalej.
Ludzie utożsamiają ludzi, którzy są ich zdaniem głupi, z uczniami gimnazjum, bo żyją w jakimś śmiesznym przekonaniu, że inteligencja i dojrzałość a wiek człowieka to taka funkcja liniowa. Wiek rośnie - człowiek dojrzewa i mądrzeje! Wszystko takie proste, nie? Nie jest to bezpodstawne, ale samo w sobie sensu nie ma...
W ludziach jest przecież tendencja do upraszczania sobie poglądu na świat, co by się główka nie przegrzała. Wrzucamy wszystkich do jednego wora i tym podobne.

A wiecie jaka komfortowa jest możliwość wartościowania siebie wyżej od drugiej osoby tylko z powodu wyższego wieku? Zajeb*scie komfortowa! Ot co :D
Nic nie musisz robić, starzejesz się przecież bez własnego udziału(WOW), i z czasem kurde, coraz więcej osób będzie gorszych od ciebie, a ty jesteś coraz fajniejszy! I dojrzalszy, i mądrzejszy, i z czasem będziesz mógł nawrzucać całym tysiącom "gimbusów", "liceusów" czy co tam k*rwa jeszcze sobie wymyślisz. Polecam.

Napisane Oct 7, 2012, 10:01 pm Ostatnio edytowane Oct 7, 2012, 10:04 pm przez mudhoney
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Kilkanaśce lat temu było pod tym względem lepiej - dzieciaki w wieku 13 lat dalej chodziły do szkoły podstawowej, a nie do GIMNAZJUM - przez co nie czuły się sztucznie bardziej dorosłe - bo przecież nie jestem już z podstawówki ;)

Edit :

Zresztą - sam na początku użytkowania tego forum nie byłem święty, więc rozumiem ten problem.
Często tylko zbyt się unosimy, gdy to jest tylko tania prowokacja.

Napisane Oct 8, 2012, 2:31 pm Ostatnio edytowane Oct 8, 2012, 2:32 pm przez Karas93
Line6

Line6

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Line6 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

tylko to tutaj zostawie

Napisane Oct 8, 2012, 7:56 pm
gorilla1995

gorilla1995

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to gorilla1995 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Właśnie - od jakiegoś mniej więcej roku?? Ciąglę słyszę, że ktoś na kogoś, na coś itp mówi gimbus lub gimbaza... I szczerze mówiąc nie wiem skąd się to wzięło hehe ;) nibu gimnazjum, czy ten autobus gimnazjalno-podsatwówkowy daje skojarzenia ale no ludzie... W sumie to jakby od niechcenia określenie to rozpowszechniło się po tym jak zachowuje się młodzież?? No ale wszystkich do jednego wora nie można wsadzać. Może kiedyś to określenie ''usunie'' się w cień na rzecz jakiegoś innego :)

Napisane Apr 2, 2014, 2:28 pm
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zyga zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

gimbus to stan umysłu

Napisane Apr 2, 2014, 4:14 pm
BlackGang

BlackGang

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to BlackGang zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Zyga jak zawsze elokwentny  ^^)

Napisane Apr 2, 2014, 5:43 pm
Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja