Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Gry, konsole, pc, internet... » Jaki laptop wybrać do 1500zł ...

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Jaki laptop wybrać do 1500zł ?
exsilun

exsilun

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to exsilun zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam chciał bym przeznaczyć na zakup laptopa do 1500zł. nie interesuje mnie on zbytnio do grania po od tego mam PC. używał bym go to oglądania filmów, pisania programów, słuchania muzyki, i przeglądania internetu. no i może rzadko do grania, ale nie w jakieś super gry. tylko takie coś w stylu GTA san andreas, NFS Most wanted coś jak to. cenie sobie wytrwałość dlatego chcę aby ten laptop miał gorsze "staty" ale był stabilniejszy i pewniejszy niż super staty a miał się zaraz popsuć. w tej chwili biorę pod uwagę Lenovo, Toshibe, ewentualnie Della lub HP. Możecie pomóc w wybraniu konkretnego modelu ? interesowało by mnie jakiś procek dwu rdzeniowy około 2GHz, grafika około 512, RAM 2-4GB, dysk stosunkowo nie duży około 320GB spokojnie starczy. tak jak wspomniałem cenowo do 1500zł. polecacie coś naprawde godnego uwagi ?

Napisane Nov 8, 2012, 10:24 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wiele Ci nie doradze, jeśli chodzi o to, jednak coś o Dell'u mogę powiedzieć.

Od stycznia 2010 jestem ,,szczęśliwym'' posiadaczem Dell Inspiron 15R (Aluminium).
Na pierwszy rzut oka - świetny laptop, bardzo dobrze wykonany, nic nie trzeszczy, nie zgrzyta.

Po około pół roku użytkowania - siadła z dnia na dzień klawiatura.
Większość przycisków nie działało, jednak zlałem to - przecież mam gwarancje.
Ba, nawet mam wykupioną rozszerzoną, za którą płaciłem dodatkowe 450zł przy zakupie.
Działać to miało na zasadzie, jak ubezpieczenie w samochodzie - przypierdzielisz, to naprawią.

Odesłałem go, po czym dostałem odpowiedź - laptop został zalany, wymienić całą płyte główną - 1900zł. Laptop NIGDY nie widział cieczy - mieszkam sam, więc nie ma możliwości, żeby ktoś mógł go zalać. Dell nie uznał gwarancji, którą wykupiłem, więc stwierdziłem, że mają go odesłać.

Dorzucili zdjęcia zardzewiałej płyty głównej, która jak się później po rozkręceniu laptopa okazało (i tak nie działał, a gwarancje mi cofnięto) - nie miała ani grama rdzy. Wyglądała jak nowa.
Zakupiłem na allegro nową, oryginalną klawiature, podmieniłem - wszystko działa po dzień dzisiejszy, czyli prawie 1.5 roku. Z 1900zł zrobiło się 100zł za nową klawiature. 1800zł do przodu? Powód usterki? Przetarta taśma w starej klawiaturze, która jest tak debilnie umiejscowiona, że pewnie obecną wymienie jeszcze raz.

Kolejne - gniazdo ładowania w laptopie jest na tyle powalone, że wystają tam 4 maleńkie pręciki, które nie sposób nie powyginać, normalnie używając laptopa. Co za tym idzie? Laptopa nie da się na ładować, działa jak stacjonarny. Zakupiłem całą płytke z tym, bo nie opłacało się lutować nowego wejścia - Dell chyba zauważył swój błąd, teraz to wygląda zupełnie inaczej, ładuje się bez problemu.

Kolejne - bateria po roku użytkowania pokazuje, że jest zużyta, trzyma około 4-6minut, po pełnym naładowaniu. Problem w tym, że nie katowałem tej baterii, przykładowo - mam jeszcze Lenovo, którego używam do pracy, używam go tak samo, jak Dell'a - bateria trzyma bardzo długo.

Kolejne - *****astik odstaje, touch pad się zawiesza.

Tak wiem, może trafiłem na wadliwy model, bo użytkowałem go normalnie - dbam o sprzęt, bo to droga sprawa, jednak czasem samo dobre podejście nie starczy.

Pozdrawiam serwis Dell.

Teraz podsumowanie :

~2500zł laptop + 450zł dodatkowa gwarancja + 100zł klawiatura + 200zł cała płytka z gniazdem ładowania + wysyłki do serwisu + tabletki na nerwy = 2 dobre laptopy.
Od Della trzymać się zdala.

Napisane Nov 9, 2012, 4:06 am Ostatnio edytowane Nov 9, 2012, 4:18 am przez Karas93
exsilun

exsilun

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to exsilun zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

u no to faktycznie. najbardziej jestem za lenovo lub toshibą. nie wiem co z samsugiem. chyba nie są najgorsze ? ;d

Napisane Nov 9, 2012, 8:49 pm
master9017

master9017

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to master9017 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Pod względem wytrzymałości z ręką na sercu polecam laptopy z rodziny Fujitsu Siemens. Mojemu ojcu w kabinie MAN-a TGX spadł z górnego łóżka na samą podłogę (jakieś 2 i pół metra). Działa bez zarzutu ;)

Napisane Nov 9, 2012, 9:03 pm Ostatnio edytowane Nov 9, 2012, 9:04 pm przez master9017
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

&Up
Potwierdzam, ojciec posiada, jakiś srebrny - laptop ma już przynajmniej 6 lat, po za zajechaną baterią (co się dziwić, stary laptop, jak świat), uszkodzonym 1 wejściem USB - z mojej winy przy okazji - tato, przepraszam, oraz przetarciem lakieru do białego plastiku, w okolicy touch pada - laptop do dziś działa bardzo dobrze.

Jeszcze na początku miał problemy z grzeniem sie, ale była akcja serwisowa i sami ściągali użytkowników tego modelu, usuwali usterkę i jeszcze każemu dorzucali mysz laserową - co w tamtych czasach było rarytasem. Bardzo pozytywne wrażenie zrobili na mnie, pokazali, że są za klientami, a nie za dojeniem ludzi, co robi Apple, czy co odpierdzielił serwis Della wobec mnie.

Toshiba słynie z dobrych baterii, bynajmniej znajomi mają i chwalą.

Edit :

Jeszcze zapomniałem wcześniej napisać, że Dell strasznie się grzeje.
Jakiś idiota zrobił wyloty powietrza od spodu, czyli laptop ma lewitować, albo będzie się grzał (wtf?)

Z lewej strony jest 1 wylot, który nie wiedząc czemu zbiera cały syf z biurka lepiej, niż odkurzacz. Przynajmniej raz w tygodniu trzeba wyczyścić ten wylot, bo komputer przy dużym obciążeniu, jak GTA IV i jakaś rzeczy w tle - potrafi się nawet wyłaczyć od przegrzania.
Zresztą - kto do cholery robi wyloty powietrza od dołu, a tylko 1 umieszcza po boku?

Ale jak wiadomo - czyścić trzeba, więc nie jest to uciążliwe. Tylko Lenovo czyszcze raz na miesiąc, czasem nawet dwa - wylotów po bokach jest bardzo dużo, więc może dlatego się tak nie grzeje.

Napisane Nov 9, 2012, 11:35 pm Ostatnio edytowane Nov 9, 2012, 11:45 pm przez Karas93
Lukki

Lukki

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Lukki zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Osobiście mogę polecić Toshibę z serii Satellite bo sam mam od 2 lat. Po południu zedytuję posta i dopisze konkretnie dlaczego.

Napisane Nov 14, 2012, 11:21 am
Royek13

Royek13

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Royek13 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

korzystając z tematu o laptopach, to prawda że laptopy z rodziny HP są mierne do tego stopnia że po okresie 6 miesięcy zaczyna się sypać przy normalnym użytkowaniu ?

Napisane Nov 15, 2012, 11:52 am
Grucha12

Grucha12

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Grucha12 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Lenovo IdeaPad B570 - nic innego nie bierz. Sam aktualnie w niedalekiej przyszłości się po niego wybieram.

Napisane Nov 22, 2012, 11:29 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Royek13 powiedział(a):
korzystając z tematu o laptopach, to prawda że laptopy z rodziny HP są mierne do tego stopnia że po okresie 6 miesięcy zaczyna się sypać przy normalnym użytkowaniu ?

Znajomy, przy okazji nasz użytkownik (Dziurek, czy tam Dziura) ma jakiegoś HP.

Stary, bo stary, ale do dziś po za baterią bezawaryjnie mu chodzi.
Tylko, że on używa laptopa, jak zwykłego komputera - stoi na biurku, siedzi na fb, żre przed nim i wali konia. Pozdrawiam Przemku :D

Napisane Nov 23, 2012, 1:11 pm
BlackGang

BlackGang

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to BlackGang zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Grucha12 powiedział(a):
Lenovo IdeaPad B570 - nic innego nie bierz. Sam aktualnie w niedalekiej przyszłości się po niego wybieram.

dziewczyna ma i z tego co mówiła, to godny polecenia.

Napisane Nov 27, 2012, 5:52 pm
Generic

Generic

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Generic zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

HP Pavilion dv6-3032sa

http://cdn.images.reevoo.com/products/1921/1921180/b517ceb50657f8f1626436d66409b09e52cc7dc1/620x490.jpg

Posiadam go od ponad półtora roku i mogę śmiało polecić.

Parametry:

1.Dysk twardy SATA: 320GB
2.Procesor: AMD Phenom(tm) II N630 Dual-Core Processor 2GHz
3.Karty graficzne (dedykowane): ATI Mobility Radeon HD 4200 Series i ATI Mobility Radeon HD 5470 500MB

Zalety:

1.Energooszczędność.
2.Dobra wydajność.
3.Dobre parametry komputera.
4.Bezawaryjność.

Wady:

1.Słaba karta graficzna.
2.Średni czas pracy na baterii (do 2 godzin).
3.Jakość plastików (nic nie odstaje jednak jakościowo są kiepskie).
4.Procesor AMD (jest duży jednak mogą się pojawić ograniczenia których Intel nie posiada).
5.Wbudowane głośniczki są kiepskie.

Komputer spełnia wszystkie moje wymagania. Gram w gry które, wypisałeś bez problemu. GTA IV działa na średnich ustawieniach. Na co dzień używam go do Photoshopa, programowania i internetu. Często z nim podróżuje. Z chłodzeniem jest tak że chodzi dopóki nie nazbiera kurzu. Od zakupu przeczyściłem go tylko dwa razy.

To by było na tyle. Myślę że będzie dla Ciebie dobry.

Napisane Oct 14, 2013, 10:31 pm Ostatnio edytowane Oct 14, 2013, 11:21 pm przez Generic
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zyga zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nie podoba mi się, że większość lapków obecnie ma tylko touchpad. Wole zdecydowanie do obsługi kursora trackpoint czy jak ta łechtaczka się nazywa.

Napisane Oct 15, 2013, 10:44 am
Zamek3

Zamek3

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zamek3 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A co powiecie na jakieś używki Apple w tej cenie? Warto czy lepiej dołożyć?

Napisane Oct 16, 2013, 12:11 am
Generic

Generic

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Generic zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Komputery Apple według mnie pod względem parametrów biją wszystkie inne komputery na głowę. Wsadza się do nich same najlepsze części. Minusem tych komputerów jest to że są przeznaczone głównie do pracy (grafika, programowanie itp.). Jednak mimo tego warto kupić.

Napisane Oct 16, 2013, 3:48 pm
Zamek3

Zamek3

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zamek3 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Generic powiedział(a):
Komputery Apple według mnie pod względem parametrów biją wszystkie inne komputery na głowę. Wsadza się do nich same najlepsze części. Minusem tych komputerów jest to że są przeznaczone głównie do pracy (grafika, programowanie itp.). Jednak mimo tego warto kupić.

To wiem. W gry na tym systemie się nie pogra, a ponoć normalnie nie ma najmniejszych przycinek mimo właśnie słabych podzespołów w porównaniu do innych komputerów w podobnej cenie. Za jakim warto się rozejrzeć tak do 1500 zł?

Napisane Oct 17, 2013, 10:35 am
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Szkoda nowego tematu, tak więc może ktoś tutaj będzie wiedział.

Ostatnio oddałem komputer do wyczyszczenia w środku, oraz formatu do zaprzyjaźnionego serwisu. Facet powiedział, że powoli mam szykować się na zakup nowego dysku twardego, gdyż ten siądzie. Faktycznie, co chwile komputer mi sprawdzał dysk, jakieś błędy wykrywał, ale nie ważne.

Ktoś orientuje się, jaki dysk twardy, możliwie tanio, a dobrze wybrać do Dell Inspiron R15 N5010 ?

Napisane Nov 15, 2013, 6:17 am
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zyga zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Otwórz klapkę od dysku.
Sprawdź model.
Wklep na allegro.
Kup taki sam z demontażu (pojawia się ich całkiem sporo).

Przy odrobinie szczęścia będziesz miał już zainstalowany system + stery do twojego modelu za 2/3 ceny nowego dysku :)

Napisane Nov 16, 2013, 1:39 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja