Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [suport] - strzela

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[suport] - strzela
mmaciek

mmaciek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mmaciek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam. Mam problem z moim dualem. Otóż gdy jadę na stojąca to z każdym obrotem korb suport strasznie strzela. Nawet gdy kręcę korbami do tyłu słychać i czuć taki jakby przeskok. Dźwięk na pewno wydobywa się z suporta bo gdy zdjąłem korby i poruszałem tymi bolcami od suportu słychać było taki sam dźwięk. Dodam że suport był wymieniany ze 3 miesiące temu i jest wsadzony oryginalny dartmoor. Mam też inny problem. Otóż gdy pojeżdżę troszkę na rowerze to za każdym razem odkręca mi się lewa korba. Skręciłem ją tymi dwiema śrubami z całej siły i nadal się odkręca. Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co mam począć. Ja zbytnio się nie znam bo od niedawna jeżdżę na tym rowerze a to jest mój pierwszy dual.

*Napisane Nov 12, 2012, 4:16 pm
DolarSK8

DolarSK8

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to DolarSK8 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mam identyczny problem, wyjaśni ktoś?

Napisane Nov 12, 2012, 5:41 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mój ulubiony temat - rider, z małym doświadczeniem i rozpadający się support.
Sam to przerabiałem na początku mojej jazdy.

1) Jeśli masz support na łożyskach kulkowych, to sprawdź wianki, czy nie są powyginane, czy nie brakuje jakiś kulek, itp.

2) Jeśli masz support na maszynach, to sprawdź, czy masz równo wbite łożyska, oraz czy masz tuleje dystansową między nimi (taki kawał rurki, który jest odpowiedzialny za to, żeby równo wszystko szło)

3) Sprawdź, czy masz wszystko dobrze skręcone - czasem, jak coś jest za mocno skręcone - zbyt dociska łożysko, przez co logicznym jest, że się spierdzieli. Czasem, jeśli jest za słabo skręcone, to łożysko może latać, przez co logicznym jest, że się spierdzili.

4) I tak pewnie musisz wszystko powyciągać - ramiona korb, oś, cały support, tak więc przeczyść wszystko ładnie szmatką. Jeśli masz support kulkowy, to śmiało potraktuj całość benzyną i zalej to dosyć solidnie smarem - możliwe, że jeździsz na ,,sucho'', dostało się tam pełno syfu, piachu i dlatego Ci to trzeszczy.

Edit : Jak nic nie pomoże, to rób zdjęcia i tu wrzuć, wtedy będzie nam łatwiej.
Co support, to różna usterka, teraz możemy gdybać.

Nawiasem, jaki rower, jaki support (mid/spanish/usa/am?), jakie łożyska, jakie korby, ile mm oś?

Żebyś też się nie zdziwił, jak masz wolnobieg, że poszedł Ci właśnie on - wtedy lubi strzelać, masz wrażenie, że strzela w korbach, lub w supporcie.

Łańcuch ma wtedy różny kąt pracy - przez co strzela, ale nie support, a łańcuch na spocketcie, więc możesz mieć wrażenie latającego supportu. Sprawdź sobie to jakoś, najlepiej, czy nie masz przy różnym ustawieniu korb, różnego napięcia łańcucha - raz naciągnięty do granic możliwości, a raz luźny, jak skóra na dydolu.

Napisane Nov 12, 2012, 6:09 pm Ostatnio edytowane Nov 12, 2012, 6:12 pm przez Karas93
mmaciek

mmaciek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mmaciek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Dzięki za radę wkrótce spróbuję coś podziałać :). Teraz tylko mi powiedzcie jak wyciągnąć ten suport? Jakim kluczem? Czy może jest jakiś inny sposób bo zapewne nie będę posiadał takiego klucza ?.  :P

*Napisane Nov 12, 2012, 7:31 pm Ostatnio edytowane Nov 12, 2012, 8:11 pm przez mmaciek
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

To może napisz najpierw jaki masz ten suport

Napisane Nov 12, 2012, 10:14 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jak nie posiadasz w domu płaskich kluczy, to mieszkasz w jakimś dziwnym domu, gdzie jak kran cieknie, to wzywa się ,,fachowca'' ?

Więcej już nie odpowiem, do czasu, jak nie odpowiesz na moje pytania.
No, szanujmy się  :rolleyes:

Napisane Nov 12, 2012, 10:49 pm
mmaciek

mmaciek

Member
Wyświetl posty

Właśnie w tym problem, że nie wiem co to za suport ponieważ gdy go kupiłem to koleś powiedział, że oddał do naprawy i wsadzili tam oryginalny dartmoora. A jaki to nie wiem. A płaskie klucze to mam tylko myślałem, że to trzeba mieć jakiś specjalny do suportów xd.

Napisane Nov 13, 2012, 1:33 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Czyli nawet nie licz na to, że jest tam Dartmoor. Nawet jeśli, to oni lubują się w pastelowo-kolorowych częściach, oraz wrzucają swoje logo wszędzie, gdzie można - więc byś widział z daleka, że to Dart. Zresztą, ta firma nie słynie z dobrych łożysk w supportach i sterach.

Obstawiam, że masz zwykły klukowy support za 10-15zł, tak więc będziesz potrzebował płaskie klucze, a na samym końcu będzie taka lujska nakładka z gwintem, która ma 2 wcięcia.

Wtedy bierzesz śrubokręt i młotek, wkładasz śrubokręt w 1 z tych wcięć (wedle uznania które) i delikatnie pukasz, żeby to wykręcić. I pewnie łożysko kulkowe Ci padło, koszt nowego, to 1-2 zł w każdym rowerowym :)

EDIT : Tylko delikatnie po tym wal, a nie jakbyś kotlety trzaskał. Jak będziesz wkładał nowe łożyska (najlepiej od razu oba wymienić, jak jedno strzeliło nawet, to drugie w dupe też już dostało lekko - nie żałuj im smaru. Przejedź miski, oraz samo łożysko po stronie kulek smarem.

Napisane Nov 13, 2012, 2:40 pm Ostatnio edytowane Nov 13, 2012, 2:44 pm przez Karas93
mmaciek

mmaciek

Member
Wyświetl posty

Wielkie dzięki za pomoc. Suport rozebrałem, wszystko wyczyściłem, nasmarowałem i śmiga. Okazało się że mam suport dartmoor MID. Muszę jeszcze trochę pojeździć i zobaczyć jak jest z tą korbą, czy dalej się odkręca.

Napisane Nov 13, 2012, 10:05 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mmaciek powiedział(a):
wszystko wyczyściłem, nasmarowałem i śmiga. Okazało się że mam suport dartmoor MID.

ja przepraszam bardzo co w MIDzie nasmarowałeś? :hmm:

Napisane Nov 14, 2012, 12:00 am
998

998

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to 998 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Dartmoorowy support i i wszystko jasne :D Temat do zamknięcia.

Napisane Nov 14, 2012, 3:09 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Jak nasmarował maszyny, to jest moim bogiem  ;)

Napisane Nov 14, 2012, 11:33 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja