Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Hydepark » Ekologiczne produkty

Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Ekologiczne produkty
THALITA

THALITA

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to THALITA zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Hej :-)
Intersuje się tu ktoś ekologią?
jakie ekologiczne produkty i akcje polecacie. J zainteresowałam się stylem eko po uczestnictwie w akcji Ekoszkoła - szkoła w miejscowoście Chechło (woj. Małopolskie) została ocieplona przyjazną dla środowiska wełną marki Knauf.
Braliście może udział w tej akcji?

Napisane Nov 18, 2012, 5:03 pm Ostatnio edytowane Nov 24, 2012, 12:04 pm przez THALITA
Sergij

Sergij

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Sergij zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jest to według mnie kompletnie biała mgła która robi za wymówki, i zasłania prawdziwe problemy  którymi trzeba się martwić.

Czyli nie: ocieplanie szkół "ekologicznymi" wełnami, jedzenie warzyw, odłączanie ładowarki od gniazdka czy inne tego typu pierdoły które nie mają wpływu na świat. Bo chyba nie ma większej hipokryzji niż branie udziału w akcjach tego typu gdy wspiera się milion innych przemysłów które niszczą te planetę.

A, i według mnie, słowo ekologia tu nie pasuje.

Napisane Nov 18, 2012, 5:57 pm
meskiwuju

meskiwuju

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to meskiwuju zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Popieram - niektórzy nawet pewnie nie mają świadomości co wspierają konsumując pewne rzeczy. Zdziwiliby się :d

Napisane Dec 4, 2012, 1:53 am
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wali mnie ten temat, tak samo, jak temat globalnego ocieplenia.

Napisane Dec 4, 2012, 4:56 am
danlancher

danlancher

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to danlancher zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Karas93 powiedział(a):

But why?

Napisane Dec 4, 2012, 11:59 pm
Clubbasse

Clubbasse

Beta tester
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Clubbasse zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ciężko przejmować się czymś więcej niż czubkiem własnego nosa

Napisane Dec 5, 2012, 7:35 pm
dogslide

dogslide

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dogslide zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

danlancher powiedział(a):
Karas93 powiedział(a):

But why?

Bo na ocieplenie klimatu człowiek ma wpływ na granicy błędu statystycznego?

Napisane Dec 7, 2012, 11:00 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Clubbasse powiedział(a):
ciężko przejmować się czymś więcej niż czubkiem własnego nosa

Nie jesteś chyba jednak tego w stanie zrozumieć.

Zresztą, wyłączam właśnie komputer, bo przecież on się nagrzewa i psuje świat biednym jednostką społeczeństwa. Idźcie lepiej ratować świat papierowymi transparentami, żeby drzew nie wycinali.

Jacy Wy jesteście nie dokształceni w temacie, w którym się wypowiadacie...

Napisane Dec 7, 2012, 11:11 pm Ostatnio edytowane Dec 7, 2012, 11:16 pm przez Karas93
danlancher

danlancher

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to danlancher zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nadal nie wiem why.

Napisane Dec 8, 2012, 2:46 pm
Clubbasse

Clubbasse

Beta tester
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Clubbasse zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Karas93 powiedział(a):

Jacy Wy jesteście nie dokształceni w temacie, w którym się wypowiadacie...

A toś wypalił, ja wiem, że jak się nie wie co powiedzieć, to najłatwiej atakować, ale żeby chociaż to ręce i nogi miało, to już ciężej.
Masz racje, nie jestem w stanie zrozumieć stanowiska, którego nie potrafisz nawet uargumentować ;) Więc wróć lepiej do rozmów z ziomkami o trawie i piwku, jak już się chcesz tak przepychać.

Cytuj:
Bo na ocieplenie klimatu człowiek ma wpływ na granicy błędu statystycznego?

No niestety trochę większy.

Napisane Dec 8, 2012, 6:22 pm Ostatnio edytowane Dec 8, 2012, 6:28 pm przez Clubbasse
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Idziesz do zoo, widzisz klatkę z małpami - strasz się im wyjaśnić swoje poglądy, czy z góry uznajesz, że nie warto?

Clubbasse powiedział(a):
Więc wróć lepiej do rozmów z ziomkami o trawie i piwku, jak już się chcesz tak przepychać.

Nie staraj się udawać mądrzejszego, niż de facto jesteś.
Umiałbyś czytać ze zrozumieniem, albo przynajmniej odwołując się do czegoś (w tym wypadku mojej dyskusji w temacie o Marihuanie), to zrozumiałbyś, że sam nie palę, a jeśli to się zdarzy, to raz na rok, może dwa. Alkoholu też nie spożywam, nie wyczuwam wewnętrznej potrzeby ;) - dobra, ale wiesz lepiej.

Cytuj:
No niestety trochę większy.

No niestety, ale potwierdzasz mnie jedynie w przekonaniu, że nadal mało wiesz o tym, o czym chcesz dyskutować.

Zobacz sobie, jak szkodzi 1 wybuch wulkanu, a jak 100 lat ,,szkodliwej'' działalności ludzkiej.

Wróć lepiej do robienia papierowych transparentów, żeby drzew nie wycinali :(

Napisane Dec 13, 2012, 9:38 am Ostatnio edytowane Dec 13, 2012, 9:41 am przez Karas93
Clubbasse

Clubbasse

Beta tester
Wyświetl posty

Mądry chłopcze, jesteś strasznie niekonsekwentny. Komentarz o trawie był tylko odpowiedzią na twoje durne przytyki o transparentach (co zresztą napisałem, widocznie to ty masz problem z czytaniem, nie ja) i zupełnie niepotrzebnie się tłumaczysz, bo mam gdzieś to, czy czujesz jakąś potrzebę czy nie, chodzi wyłącznie o twoją pokrętną logikę dyskusji.

A łopatologicznie, bo naprawdę ciężko do ciebie dotrzeć:
Nigdy nie napisałem nic o moich ciągotach eko-wojowniczych, bo ich zwyczajnie nie mam, a jeżeli wywnioskowałeś to z którejś z moich wypowiedzi, to po prostu masz spory problem z rozumowaniem. Tak więc, przestań się rzucać na wszystkich jak głodny pies, bo ani mnie bezpodstawne słowa jakiegoś napinacza nie ruszają, ani to dyskusji nie przypomina, a usilnie próbujesz kreować się na takiego inteligentnego chłopaka. To zabawne biorąc pod uwagę to, że masz problem ze skleceniem normalnego, nie przesiąkniętego jadem i kompleksami zdania z jakimkolwiek argumentem prócz ad personam.

I to niestety ty utwierdzasz mnie w przekonaniu (nie potwierdzasz, tak swoją drogą), że nie masz pojęcia o temacie, porównując wybuch wulkanu (jak potężny by nie był) do systematycznej emisji gazów cieplarnianych. Bardzo chętnie zobaczę tę różnicę szkodliwości w twoim wydaniu.

Cytuj:
Idziesz do zoo, widzisz klatkę z małpami - strasz się im wyjaśnić swoje poglądy, czy z góry uznajesz, że nie warto?

Więc to tak wyglądają argumenty mądrych ludzi :D
Jesteś ignorantem i jakbyś się nie gimnastykował, nie zmienisz tego.

Napisane Dec 13, 2012, 6:16 pm Ostatnio edytowane Dec 13, 2012, 6:18 pm przez Clubbasse
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Cytuj:
Jesteś ignorantem i jakbyś się nie gimnastykował, nie zmienisz tego.

Dzięki temu, że jestem - jak to nazwałeś - ignorantem, mam gdzieś opinie takich jak Ty.
Jeśli jestem dla Ciebie tylko forumowym napinaczem, który stara się usilnie udawać mądrzejszego usera, to dobrze - Twoje zdanie, masz do tego prawo.

Tylko uwierz - mam dość tematu o ekologii, bo jest o tym wszędzie pełno, ale co miesiąc zmieniają zdanie. A, to się pomylili co do tego, jaki jest wkład człowieka w globalne ocieplenie, a to się pomylili w następstach, a to się pomylili z czymś jeszcze. Ile można?

Gdyby zredukować gazy cieplarniane, do których się odnosisz, do takiego stopnia, żeby to nie wpływało bezpośrednio na świat - to Twoje życie mogłoby stracić sens, o ile byłoby możliwe.

Zbawisz świat, jeżdżąc Pirusem? Uwierz, że ta nagonka o ekologii ma odciągnąć Cię od zupełnie innych, ważniejszych kwestii.

Zimą też nie masz ogrzewania włączonego w domu, bo to zabija naszą planetę? No, do cholery.

Napisane Dec 16, 2012, 12:40 pm Ostatnio edytowane Dec 16, 2012, 12:42 pm przez Karas93
Clubbasse

Clubbasse

Beta tester
Wyświetl posty

Ależ ja niczego sobie nie odmawiam. Ignorancją nazywam zupełny brak zainteresowania czymś, co zmienia nasz świat, a więc i nas. Nawet jeżeli nie mamy na coś wpływu, to ważne jest, by mieć choć świadomość i znajomość konsekwencji tego, co wokół nas zachodzi.

Napisane Dec 16, 2012, 5:56 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Ty nie chcesz zrozumieć, więc napisze wprost :

Świadomość na ten temat jako-taką mam.
Zamiast wywalić stare opony samochodowe do lasu - oddałem je na skup używek, takie jak moje za darmo przyjmują, a i tak przejeżdżam koło nich 2x dziennie. Przy okazji mniej w śmietniku.

Uważam jednak nadal, że mimo tego, iż nie nawracam świata na siłę i nie wyłączam wody przy myciu zębów (do cholery, a co ma to pomóc dzieciakom w afryce?), mam o wiele większą wiedzę na ten temat, niż banda ogłupionych telewizją i mediami ludzi, którzy wierzą we wszystko co im powiedzą.

Napisane Dec 16, 2012, 10:12 pm Ostatnio edytowane Dec 16, 2012, 10:14 pm przez Karas93
simeone

simeone

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to simeone zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Trochę bezsensu dyskusja, nasz wpływ na środowisko jest de facto ciężki do oszacowania, bo każda ze stron może znaleźć naukowców i teorie potwierdzające ich zdanie. Choć zgadzam się, że decyzje powinniśmy opierać na wiedzy, nie ignorancji, to nie wiedzę powodów, żeby krytykować wybory kogoś innego. Jeżeli @Karas93, że go wali temat ekologii to krytyka typu "ciężko przejmować się czymś więcej niż czubkiem własnego nosa" jest bez sensu, bo tak samo może nam powiedzieć jakiś lekarz z akcji humanitarnej, który rzucił wszystko, by ratować ludzi w Afryce, czy gdziekolwiek indziej.

*Napisane Dec 17, 2012, 9:31 am
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Tylko tutaj chodzi też o zdrowy rozsądek, simeone to rozumie.

Łatwo będzie to porównać do tego :

Musisz znać dekalog, żeby wiedzieć jak czynić - a, gówno prawda.
Nie zabije Tobie bliskiego, bo wiem, że mi byłoby przykro, gdyby ktoś tak postąpił.
Nie zdradze swojej kobiety, bo wiem, że mi byłoby przykro, gdyby ona tak postąpiła.

A to bym wpisał w coś takiego :
Nie wyrzucaj starej lodówki do lasu, bo freon szkodzi dziurze ozonowej.

A nie można tego zrobić ze zdrowego rozsądku, nie mając pojęcia o freonie, oraz jego negatywnym wpływaniu na dziure ozonową?

I cały czas chodzi mi o to, że można podświadomie coś robić, a nie trzeba nawracać na siłę ludzi, zasypywać ich setkami informacji, wręcz zanudzając ich tym.

Włączam telewizor (przykład, bo nie oglądam od prawie pół roku telewizji i jest mi z tym dobrze) - gadanina o tym.
Włączam internet - gadanina o tym
Czytam prasę - gadanina o tym.

I tak wymieniać, wymieniać.

To jak temat ze smoleńskiem, pierw wart uwagi, ale po jakimś czasie staje się do porzygania.

Napisane Dec 17, 2012, 1:27 pm
Sergij

Sergij

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Sergij zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

To zabawne, bo o smoleńsku tyle gadali w telewizji, na siłę wpychali gdzie się dało, że ludzie tacy jak ty już nim rzygają. A przecież do tej pory ta sprawa nie została wyjaśniona.
Tak i z tymi protestami nic nie wartymi, wpychają je gdzie się da i kiedy się da, a ludzie tacy jak ty nimi rzygają. A przecież także nikt tego problemu do tej pory nie rozwiązał.

Napisane Dec 17, 2012, 2:17 pm
Wojtass

Wojtass

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Wojtass zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Sergij- jak to sprawa nie została wyjaśniona? Było jak byk powiedziane i ustalone co było przyczynami katastrofy ale konus mataczy i robi ludziom kisiel z mózgu. Biedni ludzie nie umiejący samodzielnie i racjonalnie myśleć wierzą w te brednie konusa i uważają, że "ciągle sprawa nie została wyjaśniona". I tak toczy się błędne koło.

Napisane Dec 17, 2012, 2:25 pm
Sergij

Sergij

Member
Wyświetl posty

Nikt za to nie beknął. Za co? Jeśli tego nie wiesz to sam za dużo na ten temat nie czytałeś.
I nie chodzi mi o przyczyny katastrofy.

Napisane Dec 17, 2012, 2:43 pm
Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja