Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [Sprocket] Pomoc w wyborze

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[Sprocket] Pomoc w wyborze, Dartmoor Zulu Lub RMD
menel97

menel97

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to menel97 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam, mój fabryczny sprocket z roweru wtp justice 2011 jest juz strasznie zużyty, mam pytanie, orientuje sie ktoś jaką on ma oś ?? nigdzie nie moge znaleźć, RMD ma średnice na oś 22 mm a dartmoor na oś 15/16" i nie wiem co to znaczy do końca :D na moje oko to chyba znaczy 15/16 cala a jak cal ma 2,5 cm to znaczy ze okolo 24 mm oś :D zauważylem ze w tym rowerze mam redukcje z tej fabrycznej zebatki to znaczy ze ten rower ma mniejszą oś. jesli dalo by sie zrobić zeby i rmd pasowal i dartmoor to który lepiej wybrać, ten rmd nie ma napisanego modelu
http://avebmx.pl/czesci/zebatki/zebatka-rmd
z góry dziekuje za pomoc, moge jeszcze porobić zdjęcia sprocketu bo mi wygląda ze juz dawno powinien być wymieniony XD ale moge sie mylić :)

Napisane Mar 7, 2013, 3:28 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Kup RMD, ja mam i jestem zadowolony. Odkręcisz ramie korby to się dowiesz czy pasuje, czy potrzebna redukcja, w razie czego kupisz ją w rowerowym za parę złotych i po problemie :P

Albo ściągnij ramie korby i zmierz po prostu ;)

Napisane Mar 7, 2013, 4:11 pm
menel97

menel97

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to menel97 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a możliwe jest to ze mam oś 20 mm ?? :D bo na to chyba wygląda, istnieje redukcja z 22 mm na 20 lub można ją zrobić samemu ?? i jeszcze pytanie czy duża bedzie różnica w lekkości jazdy jak wezmę ten rmd 23 zębowy a wczesniej mialem 25 zębów ?? na 25 zębach troszeczke bylo za cieżko i chcialem sprocket o mniejszej liczbie ale czy 23 to nie az za mało ??

a nie, raczej mam korbę 19 mm bo teraz sprawdzilem srednice osi a wczesniej redukcji bo bylo latwiej, korba to tak jak mam mowic dokladnie to miedzy 18 a 19 mm :)

znalazłem tą redukcje, istnieje, a czy piasta potrzebuje tez kompatybilnosci z łańcuchami ?? bo ja chce kupic 1/2 1/8 ta zebatka jest dobra do tego lancucha a mianowicie kmc 510hx. w piascie mam 9 zębów

Napisane Mar 7, 2013, 4:22 pm Ostatnio edytowane Mar 7, 2013, 5:48 pm przez Opik
arekkaka15

arekkaka15

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to arekkaka15 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nie pisz posta pod postem masz opcję "edytuj"

Cytuj:
Charakterystyka:

100 ogniw
szerokość pinu 9,4mm
pasuje do zębatki 1/2"x1/8"
zastosowanie napędy single speedowe
wersja HX oznacza wersję wzmocnioną
*

Dane z rowerowy.com
wystarczy poszukać:)

Napisane Mar 7, 2013, 5:19 pm Ostatnio edytowane Mar 7, 2013, 5:21 pm przez arekkaka15
menel97

menel97

Member
Wyświetl posty

ale mi chodzi o to czy piasta musi tez byc kompatybilna z lancuchem, czy wystarczy tylko zebatka ?? :)

Napisane Mar 7, 2013, 5:33 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jezu, skoro masz single speeda, to zębatka jest odpowiednio szersza i z przodu i z tyłu, więc dajesz szerszy łańcuch zamiast wąziutkiego do 8-9 zębatkowej kasety. Czego tu nie rozumiesz :|

Napisane Mar 7, 2013, 5:49 pm
menel97

menel97

Member
Wyświetl posty

juz zamówione wszystko, temat do zamknięcia, pojde do rowerowego po redukcje :) dziekuje za pomoc

Napisane Mar 7, 2013, 6:11 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja