Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [Łańcuch][Driver] Strzelanie

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[Łańcuch][Driver] Strzelanie, KMC 510HX Ścina Ząbki Drivera
menel97

menel97

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to menel97 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam. Niedawno kupiłem łańcuch KMC510HX i zębatke RMD 23t i spiłowałem redukcje na oś 19 mm. Kupiłem też pedały Colony Fantastic Plastic CA, moze to jest z nimi problem wiec wole podać. Może przyda sie ta informacja  ;). Problem polega na tym że coś strzela, dzwiek dochodzi z supportu lecz rozkrecilem go calego, próbowałem i kombinowalem z podkładkami oczywiscie tak aby ramiona byly równo od ramy. Redukcja to nawet jakby miala lekki luz to by raz strzelila i sie usadowiła wiec raczej wątpie, przynajmniej ja tak mysle  ^^) Śruba do zębatki też sprawdzona i dobrze przykręcona, łańcuch jest równo z driverem. mam wrazenie ze nie jest i ze lańcuch jakby nierówno wchodzi na zebatke ale to raczej złudzenie bo podczas krecenia ramionami nic nie strzela. Z mojego punktu widzenia wygląda na to ze lańcuch scina ząbki drivera bo zauważylem ze gdy nacisne mocno pedały to lańcuch nawet jak jest do góry nogami podnosi sie i zdziera ząbek drivera. Moja piasta to Odyssey Hazard v3 9t. To chyba wszystkie moje spostrzeżenia a chce zebyscie mieli jak najwiecej informacji  ^^) . Moge wstawić foto jak to wygląda. Wczesniej mialem łańcuch tego samego rozmiaru i bylo dobrze wiec rozmiar dobry 1/2 1/8. Z góry dziekuje  :rolleyes:

Napisane Mar 15, 2013, 4:39 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Pokaż zdjęcie drivera, zębatka jest nowa więc nie ma potrzeby. Łańcuch nowy więc też odpada. Strzela jak rower stoi a Ty kręcisz korbami? Jeżeli nie to zrób mały test - jedź stojąc na pedałach, a później siedząc na siodełku (tak żeby jak najmniejszy ciężar był na korbie, ale żebyś nią kręcił). I opisz czy coś się zmienia.

Sprocet ani redukcja nie strzela, więc z tym też masz spokój

Ja obstawiam sprocet, ale skoro to sprawdziłeś to na 99% strzelają kulki w pedałach, dobrze by było je podmienić na jakiekolwiek (pedały, nie kulki) i sprawdzić. Załóż buty z cienką podeszwą (mogą być klapki, ciapy, cokolwiek) i się przejedź. W momencie strzału powinieneś czuć pod stopą taki delikatne przeskoczenie pedała. Ciężko wytłumaczyć, ale poczujesz to. Jeśli będzie to pedały do serwisu

Napisane Mar 15, 2013, 4:51 pm
menel97

menel97

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to menel97 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Zębatka dalem zdjecie, moze sie przyda, widać ze lekko ścina lakier tylko z jednej strony ale to chyba raczej nie strzela tak glosno  ;) Driver widać na ząbku ścięcie ale to chyba raczej jestem przewrażliwiony i to nie tego wina i moze to tylko zdarty lakier  ;) strzela tylko kiedy jade bo wtedy wiadomo mocni9ej naciskam, z tą zębatką to przesadzam wiem bo to zwykle zdarcie lakieru ale mozliwe ze on źle najeżdza na zebatke a pozniej szybko schodzi i strzela ?? czy raczej nie jest to możliwe ?? lancuch jest dobrze naciągniety, nie za mocno. to sprawdze na moich starych eclatach które nie strzelaly a wymienilem bo byly rozwalone lozyska, bo one nawet nie strzelaly.

Pedały są ok bo na tych starych eclatach strzela tak samo :/

Czytalem tez poprzedni temat o strzelaniu supportu. mozliwe ze posypaly sie lozyska ?? albo tulejka ?? mam support maszynowy. jeździlem caly czas i nie strzelalo, znowu spadl snieg to0 zeby miec czas na robote kupilem ten caly zestawik i od momętu zamontowania go to zaczelo strzelać

Napisane Mar 15, 2013, 5:17 pm Ostatnio edytowane Mar 15, 2013, 5:48 pm przez menel97
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Od boku zrób zdjęcia bez łańcucha ;) ale wyglądają ząbki na zdrowe tu i tu. Postaw rower i kręć korbą, łańcuch jest cały czas równomiernie napięty? Czy raz luźniejszy a raz sztywny?

Napisane Mar 15, 2013, 6:52 pm
menel97

menel97

Member
Wyświetl posty

własnie dobrze ze spytales ponieważ od zawsze mam go nierównomienie naciągniętego  ;) . na starej piascie, sprockecie, lancuchu bylo tak samo, przy wymianie tego wszystkiego i tak nie jest nierowno naciagniety ale zebatka jest rowniuteńka. moze to oś supportu ?? bo w sumie jest tak od samego początku jak kupilem rower, ale nie wygląda jakby byla nierówna, kiedys wybijałem łożyska z mufy wiec jak 2 raz wbilem bylo tak samo wiec nie mozliwe zeby byla wina źle wbitego suportu. bo ja jakby mam wrazenie jakbym "płynął"  :rolleyes: wytlumacze to tak: kiedy ten support strzela to mam wrazenie jakbym uzywal o wiele mniej sily, on sie slizga a mam odpowiednią predkosc, nie wiem jakby to wytlumaczyc. zmienilem z zebatki 25 na 23 i wiem ze uzywam mniej sily ale to wrazenie jest troszke inne. chyba nie mozliwe że lańcuch sie ślizga po driverze XD jest raczej dostatecznie naciągnięty. a gdyby tak zdjąśc kolo z haków i naciągnąć mocniej lańcuch ??

A tu zdjecie Zębatka

Napisane Mar 15, 2013, 10:48 pm Ostatnio edytowane Mar 15, 2013, 11:01 pm przez menel97
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Mówiłem  driverze, co mi po zdjęciu nowej zębatki ;)

Jeżeli jest tak że raz jest napięty, a raz luźny to będzie wina łańcucha. Poluzuj koło tak żeby w miejscu kiedy łańcuch jest najbardziej napięty nadal był on luźny i zobaczy czy problem ze strzelaniem się powtórzy. Wtedy będziemy coś radzić

Napisane Mar 15, 2013, 11:09 pm
menel97

menel97

Member
Wyświetl posty

Znaczy no napisales zrob zdjecie od boku bez lańcucha to nie wiedzialem czego XD

Oto zdjecie, mam nadzieje ze o to chodzilo  ;) Driver

Napisane Mar 15, 2013, 11:16 pm Ostatnio edytowane Mar 15, 2013, 11:31 pm przez menel97
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

chyba na rozciągniętym łańcuchu jeździłeś trochę ;)
ale dramatu nie ma jeszcze. Zrób ten test co napisałem, będzie jasne co i jak

Napisane Mar 15, 2013, 11:33 pm
menel97

menel97

Member
Wyświetl posty

zmienilem go dopiero kiedy stalowa zebatka miala z deczka ostre ząbki :D i kiedy zaczął byc juz na końcówce haków zeby byl dobrze naciągniety a przy kupnie kolo bylo gdzies 1 mm moze 2 mm od początku haków. A ten test to raczej zrobie rano bo wiadomo, nie bede jeździl o prawie polnocy po domu XD
To dziekuje za pomoc :) z rana moze napisze co i jak :) dobranoc

Z rana juz napisze ze przy okazji zeby pozniej nie rozkrecac znowu kola to sprawdzilem driver i jest w porządku  ;)

Wklejam zdjecie tulejki z suportu, nie wygląda mi na pekniętą i jak sam oglądalem i tarłem śrubokretem to nie czuć ze jest pekieta. nie chce wyjmować calego suportu ale zrobilem z flashem i moze widac cos  ;) Tulejka

Zrobilem ten test, nadal strzela :/ mozliwe ze to poprostu przez to ze lancuch nowy, zebatka nowa i to sie wyrobi ?? bo np lancuch poprostu musi dobrze sie ulozyc ?? :/

Mialem racje, zrobilem test i faktycznie jest to wina lancucha, ścina zęby drivera :/
Kiedy nasiskam korbę to nic nie trzeszczy ale kiedy nasisne korbę i przesuwam rower to ogniwo lancucha zatrzymuje sie na ząbku a po pewnym czasie zjeżdza  :mad: i powoduje udezenie ogniwem o ten dołek drivera, przed chwilą to zauważylem. nie wiem co z tym zrobić. rozjedzie sie ?? czy to przez to ze jeździlem na rozciągniętym łańcuchu ?? teraz pojade troche, moze sie rozjedzie i przyzwyczai

Jest może sens ścinać troche te ząbki na driverze ?? zeby chociaz łańcuch sie nie zużył

Napisane Mar 15, 2013, 11:40 pm Ostatnio edytowane Mar 18, 2013, 11:34 pm przez menel97
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja