Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [Korby] luzy

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[Korby] luzy
Ronnie551

Ronnie551

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Ronnie551 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A wiec mam korby octane one 3 pcs 2010.
Problem tkwi w tym, że jak skrece każdą śrubę imbusem, tak że wszystko ładnie sie trzymie zero luzów, ładnie chodzą to po jakichś 1-2 dniach jazdy poprostu ta śruba hmm nie wiem "frontowa" ? ta większa, luzuje się i korby gonią jak pojebane.
Słyszałem ze mozna polać gwint lakierem do paznokci a jak zaschnie to śruba sama sie nie bedzie odkrecac.
Spróbować tak? a może macie jakieś inne patenty jeszcze?

Nie chce zbyt czesto przykrecac tej śruby bo sobie gwint wyrobie i bede musial stosowac jakies patenty z puszką czy inne dziadostwa, albo śrube wymieniać.

Pozdro (:

Napisane Jul 4, 2013, 11:18 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Kiedyś opisywałem ten problem w jakiś korbach DK.

Masz najzwyczajniej w świecie już wyrobiony gwint w osi, przez co śruba się w niej luzuje po przejechaniu jakiejś tam odległości.

U mnie na początku było to raz w tygodniu, później co kilka dni, na końcu co 15minut jazdy dokręcałem.

Lakier do paznokci, a nawet klej do gwintu nie wiele pomagał, tam takie przeciążenia są, finalnie wkręciłem tam na siłę większą śrubę, pośmigało jakiś czas, pojawiła się gotówka, DK sprzedałem za 2 piwa i zmieniłem na Fit STR 2.

Jeśli korby mają gwarancję, to je oddaj, powinni wymienić, jeśli nie - szukaj osi i śrub do tych korb - a będzie to graniczyło z cudem. Moim zdaniem domowe sposoby się tutaj nie sprawdzają, przerabiałem ten temat bardzo długo.

Napisane Jul 5, 2013, 4:22 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jeżeli problem tkwi tylko w tym że śruba się odkręca - specjalny preparat zapobiegający odkręcaniu
jeżeli problemem jest po prostu wyjechany gwint, i śruba wcale się nie wykręca a "przeskakuje" po gwincie od naprężeń i przeciążeń - jakikolwiek warsztat, nagwintowanie pod większy rozmiar i nowa śruba

Napisane Jul 5, 2013, 9:14 pm
Ronnie551

Ronnie551

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Ronnie551 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

śruba sie odkręca a gwint raczej wyjechany nie jest jeszcze bo na lajcie ją moge imbusem dokrecic ile chce, gwary juz w tych korbach nie ma ;c

Napisane Jul 5, 2013, 9:56 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

W takim razie zrobiłbym tak - rozebrał wszystko z korb i supportu na części pierwsze, wszystko przeczyścił, przesmarował co trzeba (nie smaruj tylko łożysk maszynowych), skręcił od nowa.

Możliwe, że tylko to pomoże, jak nie - kup jakiś klej do gwintów - olej zabawy z lakierem do paznokci, to jakbyś chciał przykleić coś w samochodzie, na klej szkolny w sztyfcie. Klej do gwintów to wydatek kilku złotych, dostaniesz go w większości szanujących się sklepów.

Jak to już nie pomoże - wymiana korb.

Napisane Jul 6, 2013, 12:21 am
Ronnie551

Ronnie551

Member
Wyświetl posty

a właśnie support mam na łożyskach ślizgowych, no spróboje tak, dzieki za pomoc :)

Napisane Jul 6, 2013, 11:36 am
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja