Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [singlespeed] Kilka pytan od ...

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[singlespeed] Kilka pytan od nowego., pomoc
Cichq

Cichq

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Cichq zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Siema, jestem tu nowy, więc się przywitam : Elo ;)

Jestem raczej zielony jednak dzień z rowerem to nie dzień dla mnie. Mam otóż kilka pytań ( wiem, że mogą się wydawać głupie) :
1. Jak to jest z wytrzymałością sztywnego widelca, ponieważ wiele razy się słyszało od "kolegi kolegi B)" o połamanych widłach po zjazdach/wjazdach z/na krawężnik/a :P

2. Czy to prawda że przy bunnym wyżej się wybija z amorkiem? Czy to raczej brednie. Mam nadzieję, że się nada sztywniak na start. (Street/ rzadko jazdy po lesie + małe hopki/dojazd do szkoły)

3. Ile kosztuje mniej więcej wymiana przerzutek na single speeda ( aktualnie wolnobieg 6 + przod 3) . Czy dam radę samodzielnie to wykonać, gdyż nie chcę bulić na pseudo serwis rowerowy w moim mieście ( chyba, że będzie trzeba). Jak najmniejsze koszta ( max 150zł - chyba da radę).

PS. Z góry przepraszam za złe wstawienie (zapewne miałem wstawić do Pozostałe jednak nie wiem :/)

*Napisane Jul 29, 2013, 10:10 pm Ostatnio edytowane Jul 29, 2013, 10:12 pm przez Cichq
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

masz tu na górze pogrubione i przypięte tematy, znajdziesz w nich odopwiedź ;)

Wymiana przerzutek na SS:

po kosztach: wywalasz kasetę, zamiast niej wstawiasz adapter singlespeed (zębatka+kilka pierścieni-podkładek żeby dobrze ustawić). Do tego przydałoby się z przodu wsadzić grubszą zębatkę i zmienić łańcuch na tzw bmxowy. Jeżeli chcesz zostać przy normalnej zębatce (wąskiej) pod kilkurzędową kasetę to z tyłu możesz zostawić jedną zębatkę (ilość zębów do wyboru) z obecnej kasety i do tego dorobić kilka podkładek żeby zębatka była na środku mniej więcej.

na bogato: zmiana piasty na singlespeed, np octane, ns, dartmoor itd, itd.

no i jeszcze jeden szczegół - jeżeli w ramie masz poziome haki umożliwiające napięcie łańcucha przez przesunięcie koła do tyłu to luz, jeżeli pionowe będziesz musiał zakupić napinacz łańcucha (zakładany z tyłu zamiast przerzutki) albo zrobić go sobie.... właśnie ze starej przerzutki

Napisane Jul 30, 2013, 11:17 am
Cichq

Cichq

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Cichq zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Poszukałem po Allegro i oceniłem, że chyba będę musiał kupić coś podobnego :
Reduktor
Łańcuch
Napinacz
+ klucz do wolnobiegu z 10zł. Z przodu wywaliłbym 1 i 3, zostawił 2 i dał jakieś pierścienie. Wyniesie mnie to ponad 150zł z przesyłkami więc ... Chyba oddam do serwisu i mi to zrobią, chociaż jak i za ile to nie wiem  :thinking:

Czytałem te tematy jednak tak jak Ci mówię, plotki krążą o połamanych widłach i to dość często :P Jednak raczej się zdecyduję na sztywniaka bo na marketowcu ciężko zrobić choćby BH ( 18/19kg).

Napisane Jul 30, 2013, 12:04 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

widelce z rowerów komunijnych owszem, pękają ;) porządny NS raczej prędko nie pęknie :P
z przodu jeżeli masz odkręcane zębatki to problem w ogóle nie istnieje, zostawiasz jedną i po problemie, nic nie musisz zmieniać. Jeżeli masz 3 na stałe, to albo uciąć pozostałe dwie, albo zmienić korbę

Napisane Jul 30, 2013, 1:11 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja