Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Gry, konsole, pc, internet... » Spam sms

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Spam sms
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zyga zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Dostałem w nocy wiadomość z numeru UK. Raczej nigdzie nie podaje numeru na stronach węic nie wiem skąd maja mój nr ale to sprawa mniej ważna bo wystarczy że ktoś z moich znajomych ma zawirusowany tel.

SMS był z numeru +447702074404

spam powiedział(a):
CONGRATULATIONS!!! YOUR MOBILE NUMBER HAS WON YOU 2,000,000,00 IN THE UK FREELOTTO WITH DRAW NUMBER 1422176/13. TO CLAIM PRIZE EMAIL CLAIMS01CLAIM@GMAIL.COM

Jak dostaniecie coś w tym stylu to nie odpowiadajcie to zwykłe wyłudzenie.

Napisane Oct 18, 2013, 8:35 am
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

U mnie jest bardziej uciążliwa kwestia - numer mam w Play na kartę, już jakiś 4-5 rok.

NIGDY nie wysyłałem płatnych sms, pod te wszystkie konkursy, nigdy nic nie pobierałem jakiś aplikacji w sposób inny niż kabel USB, lub Android Market (Sklep Play), czy inne takie duperele.

Przynajmniej 3x w tygodniu (czasem zbiera się tego 2-3 dziennie, przez cały tydzień) jakieś sms'y od napalonych nastek, które chcą mi wysłać swoje nagie zdjęcia, lub sie umówić, jak wyśle sms za ileś tam złotych.

Przy okazji oddawania Motoroli FlipOut na gwarancję, zapytałem, czy mogliby coś z tym zrobić - niestety nie bardzo, gdyż za każdym razem sms przychodzi z innego numeru. Logiczne ;)

Pomijam kwestie kilku telefonów miesięcznie, od zasranych telemarketerów, którzy nie znają słowa NIE. Doszło do tego, że nie odbieram większości telefonów od nieznanych numerów ;)

Zresztą wszystkie te konkursy to jedna wielka ściema.
Mój dziadek (wiekowy już facet) dostał sms od swojego operatora - Plus (nie, nie podszywali się), że można wygrać kluczyki do Alfy Romeo.

Ten z nudy napierdzielił tam smsów za grubo ponad 450zł, ciągle przysyłali, że już blisko nagrody, sratata.

Znalazł się na liście zwycięzców głównej nagrody - uwaga ... KLUCZYKÓW do Alfy Romeo.
Problem w tym, że samochodu tam nie było :thinking:

Skoro jeden z większych operatorów leci za przeproszeniem w chvja, to co można powiedzieć o firmach, które są zarejestrowane w jakimś kraju, którego 3/4 osób na tym portalu nie potrafiłoby pokazać na mapie ;)

Edit :

Przyszła teściowa kiedyś chciała coś tam wygrać, sms miał kosztować 1zł + vat.
Niestety, trafiło na kogoś z abonamentem, a sms kosztował 20 kilka złotych.
Firma standardowo - jakaś pipidówa, z Azji, więc NIC zrobić nie można.

Napisane Oct 18, 2013, 5:13 pm Ostatnio edytowane Oct 18, 2013, 5:14 pm przez Karas93
Lukki

Lukki

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Lukki zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Znam to. Też dostaję różnej maści telefony chociaż nigdzie numeru nie podawałem. jak się pytam skąd mają mój numer to mi raz koleś powiedział, że maszyna wylosowała. Wychodzi na to, że wylosowała 9 losowych cyfr, które dziwnym trafem ułożyły się w mój numer. Wyśmiałem go, rozłączyłem się i już telefonów od nieznanych numerów nie odbieram.

Napisane Oct 19, 2013, 1:40 pm
Generic

Generic

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Generic zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja często podaje zmyślone numery telefonu na stronach jeśli są wymagane i pewnie sporo jest takich osób. Cóż może szczęściem bądź nieszczęściem ktoś z nas trafił na wasz numer :D

Napisane Oct 20, 2013, 12:49 am
BlackGang

BlackGang

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to BlackGang zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jo, normalne. Sam się w sumie dziwie, skąd oni biorą nasze numery. Losowo?

Napisane Oct 21, 2013, 1:00 am
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Już olać numer telefonu, ale po którymś zakładaniu meila, jak ktoś wpadł na szatański pomysł i wpisał ananlny_despota@ to mu gratuluje, bo nawet na taki meil mi przychodził spam, a założyłem go z ciekawości, nie używając ani razu do wysłania / rejestracji. Więc co, onet, o2, interia, itp rozdaje te adresy? To dlaczego Play, Plus, Orange nie ma? Pomyślcie ;)

Napisane Oct 21, 2013, 7:55 am
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zyga zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Karas93 powiedział(a):

Pomijam kwestie kilku telefonów miesięcznie, od zasranych telemarketerów, którzy nie znają słowa NIE. Doszło do tego, że nie odbieram większości telefonów od nieznanych numerów ;)

Też mam w playu. Dałem to na piśmie przenosząc numer ale mail powinien wystarczyć.
Napisz do nich żeby nie wysyłali / nie dzwonili do ciebie z ofertą i nie udostępniali numeru podmiotom trzecim.

Od 3 lat nie dostałem żadnej informacji na temat ich oferty.

Jak dostajesz sms od napalonych lasek to zobacz czy czasem ten numer nie jest na liście numerów specjalnych http://www.play.pl/resources/pdf/Numery_Specjalne.pdf
napisz do właściciela żeby cie wywalił z listy. Gorzej jeżli to zagraniczny numer - na to nie mam pomysłu.

Karas93 powiedział(a):
Już olać numer telefonu, ale po którymś zakładaniu meila, jak ktoś wpadł na szatański pomysł i wpisał ananlny_despota@ to mu gratuluje, bo nawet na taki meil mi przychodził spam, a założyłem go z ciekawości, nie używając ani razu do wysłania / rejestracji. Więc co, onet, o2, interia, itp rozdaje te adresy? To dlaczego Play, Plus, Orange nie ma? Pomyślcie ;)

Sprawdź czy mail nie ma gdzieś notki że wysłane za pośrednictwem....
Darmowe skrzynki mailowe są syfione reklamami i zgadzasz sie na to zakładając konto.

Napisane Oct 21, 2013, 11:05 am
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Mam również firmową, na home (tak, wiem - nie najlepszy wybór, ale najszybszy).

Również zawala mi spam skrzynkę, ale jest CIUT lepiej.
Do Play i tak mam zamiar się przejechać, to zagadam - dzięki wielkie ;)

Napisane Oct 22, 2013, 12:34 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja