Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Fingerboard » Pozostałe » Parę pytań o warstwy itp.

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Parę pytań o warstwy itp.
Elenmith

Elenmith

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Elenmith zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Cześć !

Mam do was kilka pytań odnośnie fingerboardów i ich tworzenia.

1. Weźmy, że chcę sobie zrobić kolorowe warstwy. Wiadomo - trzeba użyć bejcy. Tylko jakiej ? Zwykłej wodnej ? Czytałem, że taka wodna rozmiękcza fornir i nic z tego nie wychodzi , (podobno) tak samo jak te bejce na bazie alkoholu. A może bejca rustykalna była by dobra , hm ? :)
2. Ujmijmy, że mam fornir 0,6mm klon. Wyjmuje już go z tej bejcy jest fajnie, susze go sobie. Wysechł. I teraz powinienem zmiękczyć fornir ? Czyli dodać go do ciepłej wody, czy bez dodawania do wody wysmarować równo klejem i do formy ? Połamie się , czy nie ?
3. Czy zwykły wikol da rade skleić dobrze forniry ?

Jeżeli był już taki temat do przepraszam : ).

*Napisane Dec 20, 2013, 9:29 pm Ostatnio edytowane Dec 20, 2013, 9:33 pm przez Elenmith
BlackGang

BlackGang

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to BlackGang zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Zajmowałem się produkcją desek kilka lat (Forest Fingerboards), więc chętnie doradzę.

1. Polecam bejce na alkoholu. Wrzucasz do niej warstwy na 12h, wyjmujesz i suszysz.
2. Niczym nie zmiękczaj. Suchy fornir smarujesz klejem i do formy.
3. Da rade. Trzymaj deck w formie min. 24h.

Napisane Dec 21, 2013, 2:45 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja