Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [driver] ściągniecie

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[driver] ściągniecie
Spelek

Spelek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Spelek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Dzien dobry panowie.

Dzis przychodze do was z zapytaniem o driver.

Mianowicie chcialem sobie "podglosic trykanie" bo u mnie prawie wcale nie slychac no wiadomo.. Odkręcam srube co trzyma kolo potem kolejną nakrętke co wlasnie trzyma ten driver oring zchodzi dodam ze nakretka byla lekko przykręcona. Noi co pierwsze szarpniecie nic drugie nic potem zaczalem po kazdym zębie popukac mlotkiem i sruborkętem noi nic... Moze coś zle zrobiłem? Co byście radzili zrobic? A moze jak pojde do rowerowego to by mi to zrobili? no sam nie wiem ...

Napisane May 11, 2014, 9:58 pm
arekkaka15

arekkaka15

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to arekkaka15 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Pytanie czy jest sens "podgłaśniać"piastę skoro nie wiesz jak zdjąć driver,taki zabieg tylko pogarsza pracę piasty.I przyśpiesza zużycie elementów.

Napisane May 12, 2014, 3:54 pm Ostatnio edytowane May 12, 2014, 3:55 pm przez arekkaka15
Spelek

Spelek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Spelek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nawet jezeli chodzi o to ze niszczy to driver to nie chce jej podglaszac, chcialbym ją wyczyscic bo cos ostatnio szwankuje moim zdaniem no i ogolnie chcialbym wyczyscic, jak ją zdjać?

Napisane May 14, 2014, 2:48 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Driver lekko przecież wychodził po odkręceniu konusów, itp

Jesteś pewien, że jakaś podkładka nie została? Przecież driver imho nie ma prawa się zapiec.

Napisane May 14, 2014, 4:00 pm
Spelek

Spelek

Member
Wyświetl posty

Ide jeszcze raz to rozbiore, i zdj porobie..... juz mnie to denerwuje bo wydaje mi sie ze wszystko pozdejmowane :P

Napisane May 14, 2014, 5:02 pm
Spelek

Spelek

Member
Wyświetl posty

Sorki za 2 posty ;/

Tak to wygląda najlpeirw zdejmuje kolo i odkręcam calkowicie nakrętke co trzyma koło. Potem odkręcam nakrętke ktora jest przy driverze i tam juz jest jakby oring czy cos tego typu jakas podkladka wydaje mi sie ze chroni ona od brudu dostania sie do srodka. Tutaj macie zdj

Pomoglibyście jakoś?

http://iv.pl/images/91135200118932359612.jpg

http://iv.pl/images/37392461397098007004.jpg

http://iv.pl/images/03495288293459610423.jpg

Napisane May 14, 2014, 8:43 pm
arekkaka15

arekkaka15

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to arekkaka15 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

To nie driver tylko wolnobieg,tego nie możesz rozebrać,wykręcasz kupujesz nową dicte za 25 zł i śmigasz dalej ;)

Napisane May 14, 2014, 10:21 pm
Spelek

Spelek

Member
Wyświetl posty

A bylby ktos tak uprzejmy i wyjasnil czym sie rozni driver od wolnobiegu, wilnobieg da rade "podglosic" moze lepiej zainwestowac w dobry driver niz wolnobieg? Chcialbym zobaczyc roznice.

Napisane May 14, 2014, 10:40 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Kurcze, chciałem napisać, czy na pewno masz driver, ale uznałem, że nie idzie tego pomylić  :thinking:

Driver przedewszystkim ma mniej ząbków, jest w piastach wyższej klasy, zazwyczaj na łożysku maszynowym (Eastern kiedyś coś próbował na pewno przy kulkowym, ale odeszło do lamusa, bo się sypały).

Wolnobiegu nie podgłaśniaj, bo ... po co.

Nawet, jak uzbierasz na driver, to nie wsadzisz go do tej piasty - musisz mieć piastę pod driver. Opony od samochodu nie założysz do roweru i odwrotnie.

Driver - większy spokój użytkowania, mniej ząbków = lepsze przełożenia i ewentualnie waga, łożysko maszynowe/ceramiczne, bo już też takie widywałem, mniejsza awaryjność, bardziej powstały do tego sportu ;)

Napisane May 14, 2014, 11:07 pm
Spelek

Spelek

Member
Wyświetl posty

No to zostane sobie przy wolnobiegu jednak a istnieje opcja podgłosic go?

Napisane May 15, 2014, 3:45 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Jak Ci napiszę, że się da to jedyne co zrobisz, to popsujesz wolnobieg.

Nie potrafisz rozróżnić drivera od wolnobiegu, ba - nawet jak już wiesz, że masz wolnobieg, to nie wiesz czy to dobrze, czy źle - a chcesz się brać za modyfikowanie go?

Skoro producent wypuścił go z taką głośnością, to uwierz - tak jest dla tej części najlepiej. Podgłaśniając musisz liczyć się z tym, że jego wytrzymałość spadnie i to bardzo mocno - chcesz dla głupiego cykania kupować wolnobieg kilka razy?

Wyjaśnij mi - PO CO? Chce zrozumieć dzisiejszą młodzież.

Napisane May 15, 2014, 3:52 pm
Spelek

Spelek

Member
Wyświetl posty

Generalnie zmiana wolnobiegu i tak bedzie na czasie bo z tym juz sie dzieje cos dziwnego i sobie zmienie na cos fajnego i jakby to powiedzieć "cykającego" a ten skoro do wyrzucenia to dlaczego mialbym sie z nim nie pobawić :P

Napisane May 15, 2014, 8:02 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Nie ma takiego czegoś, jak fajny wolnobieg - owszem, np. Dicta cechuje się niezniszczalnością i niską ceną, ale to nadal tylko wolnobieg. Nie widziałem chyba wolnobiegu na łożysku maszynowym - więc już średnio nadaje się do tego sportu. Przez wolnobiegu masz duże zębatki, bo najmniejszy dostępny wolnobieg to chyba 13T - tak więc masz większy sprocket z przodu, sam wolnobieg waży, więcej łańcucha, paskudny wygląd i mnie osobiście często nogawka wkręcała się, jak miałem talerz 39T za czasów, gdy na ulicach królowały Tico.

Dlaczego nie grzebać? Ponieważ jest coś z nim nie tak - sam to mówisz i narażasz swoje zdrowie na uszczerbek, jak Ci strzeli do końca.

Nie przesadzam, ja miałem przeskakujący wolnobieg Integrala - tylko mocniej dałem w pedały i przeskakiwał, powodując opór korb taki, jak np. przy pedałowaniu do tyłu, czyli praktycznie zerowy.

Młody, bez siana i głupi jeździłem tak parę dni - przeskoczył tak, że zaryłem brodą w poprzeczkę kierownicy i kolanem w gyro od rotoru.

Napisane May 15, 2014, 8:41 pm Ostatnio edytowane May 15, 2014, 8:43 pm przez Karas93
arekkaka15

arekkaka15

Member
Wyświetl posty

Wolnobieg jest o tyle dobry że jak się rozsypie to można go łatwo wymienić i nie płacić nie wiadomo ile,naprawiać w nim nie ma co ale jednak driver to driver.

Napisane May 15, 2014, 9:22 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

temat chyba został wyczerpany :D

Napisane May 16, 2014, 1:54 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja