Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [Grzybek sterów] - głupie pyt...

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[Grzybek sterów] - głupie pytanie, pomoc
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jako, iż okazało się, że nie jestem wszech wiedzący, chciałbym się upewnić tutaj - wcześniej w 20'' nie miałem tego problemu, gdyż miałem gwint zrobiony w widelcu i nie trzeba było bawić się w sranie z grzybkami.

Jakiś czas temu byłem posiadaczem NS Holy 1 z 2010 roku - generalnie prawie seria, po za siodłem, kanapą, gejami i gripami. Mniejsza  tym.

Sprzedałem ten rower za bardzo duży pieniądz - koleś polatał kilka tygodni i strzeliły mu korby. Zobaczył ceny nowych i się przeraził - rower stał prawie 1,5 roku pod chmurką na ogrodzie u niego.

Dziś odkupiłem ten rower od niego - chce go zrobić dla siebie, ale pojawił się problem.

Wymieniałem wszystkie montażówki - były zardzewiałe, a nie chciałem potem się srać, że gwint się zerwał, czy coś - trach, strzelił grzybek przy dokręcaniu.

Dolne blaszki zostały w widelcu - śruba, oraz reszta grzybka została mi w ręce.
Dolnych blaszek nie ma szans raczej wyjąć - co najwyżej mogę je rozwiercić i w kawałkach wyjąć, lub po chłopsku wbić je głębiej i zapomnieć.

Teraz problem główny - uwaga... jaki kupić grzybek  :thinking: ?

1 1/8'' Ahead - zwykły, np TAKI ?

Wcześniej miałem na 99% coś takiego, bo dwie blaszki KLIK

Wideł, rama, stery seryjniaki z NS Holy 1 2010 24''

Prosiłbym o pilną odpowiedź.

Napisane May 12, 2014, 11:39 pm
arekkaka15

arekkaka15

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to arekkaka15 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wydaje mi się że ten drugi będzie lepszy ponieważ lepiej będzie trzymał w mojej streetówce mam taki jak ten 2 czyli z dwiema blaszkami.
W każdym bądź razie powinny pasować obydwa.

Napisane May 13, 2014, 3:11 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Chodzi mi generalnie, czy mam kupić 1 1/8'' (to wiem, że tak), ale czy Ahead?

Edit :

KLIK - dokładnie ten chodzi mi po głowie, dwie blaszki, najdroższy na allegro, a i tak tani ;)

Napisane May 13, 2014, 10:36 pm Ostatnio edytowane May 13, 2014, 10:54 pm przez Karas93
arekkaka15

arekkaka15

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to arekkaka15 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mam identyczny w mtb tyle że kapselek octana,powinien pasować

Napisane May 13, 2014, 11:02 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Dzięki, biorę :)

Napisane May 14, 2014, 3:58 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jest jeszcze jeden drut patent żeby się nie pieprzyć z grzybkami.

Kupujesz długą śrubę albo kawałek pręta i go docinasz. Na jednym końcu dajesz nakrętkę i dużą podkładkę która oprze się o koniec sterówki od strony koła, na górze dajesz podkładkę i śrubę którą będziesz tą magię skręcał. Skręcasz do odpowiedniego stopnia, dokurwiasz momentem mostek i wyciągasz magiczny pręcik. Masz mocno dokręcone i się nie pieprzysz z najbardziej pokurwionym rozwiązaniem sterów świata - grzybkami

Napisane May 16, 2014, 1:52 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Właśnie, ten grzybek jak się tam wbija?

Na chama, młotek i od góry dobrze strzelić?

Napisane May 16, 2014, 10:14 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Powinno się wprasować żeby równo wszedł, ale w praktyce tak jak piszesz. Tylko równo przyjeb bo jak przekosisz to będzie... :D

Napisane May 16, 2014, 11:03 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Imho najlepiej będzie go wbijać przez jakieś drewienko, żeby po nim nie walić.

Tylko teraz serio się zastanawiam nad tym co pisałeś, żeby na śrubie to zrobić. Niby więcej, niby mniej roboty - zależy jak patrzeć. Mi zależy, żeby go tanio naprawić - pośmigam nim kilka dni, a potem go sprzedam standardowo z drobnym zyskiem względem zakupu - okazja się trafiła taka, że debilizmem byłoby nie brać.

Napisane May 16, 2014, 11:35 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

jak już uważasz :D jedno i drugie rozwiązanie dobre, z tym że śrubą chyba jednak mocniej skręcisz. No i nie ma sraczki jak się urwie

napisz co tam znowu za okazję wyczaiłeś

Napisane May 17, 2014, 12:21 am
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

To już łap pw, żeby nie było - chce go potem sprzedać :D

Napisane May 17, 2014, 12:27 am
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Btw, nawet kurwa Ty nie potrafisz poprawnie założyć tematu... ja pierdole :D

Napisane May 17, 2014, 12:51 am
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Nie pyskuj, bo Cię zwolnię.

Temat oddaje to, co miał - nie będę pisał [MTB], lub [BMX], bo temat pasuje do obu.

Jest w odpowiednim dziale, przeczytaj treść.

Napisane May 17, 2014, 4:59 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Oj bo poleci warn :P

teraz jest dopiero dobrze :rolleyes:

Napisane May 18, 2014, 6:04 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja