Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Sprzęt » [pomoc] widelec

Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[pomoc] widelec
Spelek

Spelek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Spelek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam, znow zwracam sie do was z prosba o pomoc.

Ostantio zrobil mi sie luz w amortyzatorze okazalo sie ze łozysko padlo i wylecialy z niego kulki ktore narobily ogromne szkody bo poprzecierały takie "drozki" na tej rorce co wchodzi w rame.

I teraz pytanie bo chce to zrobic jak najtanszym kosztem chcialbym to zrobić Moja rama to Leader Fox Dragstar.

znalazlem coś takiego
http://allegro.pl/widel-ns-holy-1-2010-crmo-mtb-street-dirt-ideal-i4252763740.html

czy by to sie nadawało i czy by pasowalo do mojej ramy i kół 26" ? jedze tylko w streecie.

Napisane May 19, 2014, 10:57 pm
arekkaka15

arekkaka15

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to arekkaka15 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Sztywny wideł + aluminiowa rama? słabe rozwiązanie :)

Napisane May 19, 2014, 11:08 pm Ostatnio edytowane May 19, 2014, 11:08 pm przez arekkaka15
Spelek

Spelek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Spelek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mozesz uzasadnić swoją wypowiedz? Dodam ze nie jestem katem  dopiero ucze sie manuala lecz kompletnie mi nie wychodzi po sezonie mysle w zime po urodzinach ze kupie coś nowego (widelec). I czy by sie nadał?

Napisane May 19, 2014, 11:12 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wideł sprzedaje nikt inny, niż ... ja sam.

Jeśli jesteś dopiero początkującym riderem, nie trzaskasz rotacji i innych rzeczy - bierz, nic się nie stanie.

Jeśli jednak rozwijasz się szybko, ważysz sporo, czy coś - połączenie ramy alu + sztywniaka - odradzam. Wolę nie zarobić, niż wciskać Ci kit, że będzie cudnie, jak sobie zaczniesz latać 3-6stki z 10 schodów na takim zestawie.

Do lekkiej jazdy, nauki - ludzie miewają gorszy sprzęt. Mniej bałbym się latać na takim zestawie na początku, niż na jakimś Duro, XCR, czy XCM - a znam takich, co pakowali te amory i próbowali na nich latać  :thinking:

Napisane May 20, 2014, 7:19 am
Spelek

Spelek

Member
Wyświetl posty

No wlasnie karas mialem pytac wlasnie o to czy to przypadkiem nie ty, daszjakis kontakt np fb gdzie moglibysmy pogadac na bierząco ? ;))

Poniewaz jestem dosc mocno zinteresowany nie tylko myśle widelcem ;)))

Napisane May 20, 2014, 7:44 am Ostatnio edytowane May 20, 2014, 8:02 am przez Spelek
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Poleciała wiadomość, tylko imho czułbym się pewniej pytając na forum - wtedy jakbym ja próbował wprowadzać w błąd, żeby sprzedać - ktoś by widział i mnie poprawił  ;)

Napisane May 20, 2014, 3:33 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Karaś propsy

Tak jak wspomniano wyżej, jeżeli dopiero zaczynasz i maks "trików" to bunny hop pod krawężnik albo dwa małe schodki, a największe loty to 5 schodków na krzyż i ew wybicia to nic się nie stanie. Jeżeli jednak ważysz sporo, techniką przypominasz worek kartofli a czasami fantazja poniesie... Na jakiś czas będzie ten zestaw dobry. Na jaki to już nikt nie jest w stanie stwierdzić.

A dlaczego? A dlatego że aluminium ma pewną ciekawą sposobność - jest bardzo lekkie i jednocześnie sztywne. Niestety przy dużych przeciążeniach zachowuje się dość nieobliczalnie, może pęknąć na pół i rozlecieć się w cholerę*. Czyli np trzaskając z 10 schodków główka ramy z widelcem i kierownicą zostaje w rękach a cała reszta razem z Twoją twarzą idzie na szybkie spotkanie z matką ziemią. Jeżeli ta propozycja Cię szczególnie kusi to nie słuchaj naszych rad i jeździj do upadłego na tym zestawie.

* dlatego właśnie radzą zmieniać np aluminiowe kierownice po roku katowania, nawet jeśli nic po nich nie widać. Bo stal się odkształci, pęknie delikatnie tak że to zauważysz. A alu jebnie sobie na pół i będzie przykro

Napisane May 20, 2014, 6:27 pm
Spelek

Spelek

Member
Wyświetl posty

Generalnie troche waze czyt 90kg ale to przez moj wzrost mysle bo 193cm wzrostu mam ale jako takiej nadwagi to nie. Generalnie zaczalem sie zastanawiac nad karasie rowerem ktorego sprzedaje na czesci co myslicie pod moj wzrost i wage bylby ok? Kupilbym od niego wlasne ramez widelcem, ster i co tam jeszcze mial na sell a tego co mam zoatawil na czesci, sypie sie. Jednak Karas ogarnij pw i odpisz ;)) a sie dogadamy jakos :D

Napisane May 20, 2014, 6:45 pm
arekkaka15

arekkaka15

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to arekkaka15 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Holy całkiem spoko opcja jak na pierwsze katy jak karaś opierdzieli Ci za nie dużą kasę dokupisz resztę części i masz zajebisty rowerek :)

Napisane May 20, 2014, 7:43 pm
Spelek

Spelek

Member
Wyświetl posty

Noi chyba tak zrobie ;) sezon przejezdze bede ciułal kase i sobie kupie coś konkretnego juz ;) :D

I jeszcze pytanie, czy ja na ten rower nie byłbym zbyt cięzki za wysoki...?  192wzrostu 90kg wagi :/

Napisane May 20, 2014, 8:10 pm Ostatnio edytowane May 20, 2014, 8:13 pm przez Spelek
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

No to mamy sytuację jedną na milion z tą sprzedażą :P

jeżeli chcesz latać street to dla mnie porównanie Dragstar vs Holy jest... no nie wiem, mimo bogatego słownictwa to tutaj ni chuja nie mogę znaleźć adekwatnego porównania. Po przesiadce będziesz wypieprzał się na plecy, Holy jest sporo krótszą ramą (a tylne widełki to już w ogóle przepaść), ale jak się przyzwyczaisz to docenisz

No i nie musisz tak od razu za rok zmieniać, ta rama to praktycznie to samo co Suburban, czyli baza jest dobra ;).

Piszesz czy rower wytrzyma - na razie mowa jest o ramie, sterach i widelcu. To wytrzyma na pewno, ale rower to jeszcze korby i koła które zwłaszcza przy nauce kogoś o Twoich rozmiarach dostają po dupie. Więc tutaj kasy bym nie szczędził (bo tak czy tak ten wydatek Cię nie ominie, po prostu oszczędzając wydasz więcej kasy (bo gówniane koła zaraz się rozsypią i trzeba będzie kupić nowe))

Napisane May 20, 2014, 8:39 pm
Spelek

Spelek

Member
Wyświetl posty

Generalnie z karasiem juz dogadalem wszystko co i jak, fakt faktem mam 192cm wzrostu to nic nie bedzie szkodzilo ? wiadomo jak sie przesiadziesz z malucha do ferrari takie male porownanie XD

generalnie ta rama jest duzo krotsza bo ja juz siedząc prawie wale o kierownice kolanami w tym dragstarze ;/

Napisane May 20, 2014, 8:53 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Na takich rowerach się nie siedzi :P

Napisane May 20, 2014, 8:57 pm
Spelek

Spelek

Member
Wyświetl posty

Ale weź to wytlumacz mojej mamie... moze macie jakis sposob? "Ale malutki ten rower kupiles przeciez na tym sie jezdizc nie da ..."

I jeszcze jedno czy do tej ramy wejdą kola 26"? bo bedzie lipa jak nie :/ bo mam zamiar z czasem dokupic koła

Napisane May 20, 2014, 10:22 pm Ostatnio edytowane May 20, 2014, 10:38 pm przez Spelek
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Opik powiedział(a):
Karaś propsy 

Tylko serio nie wiem za co :rolleyes:

arekkaka15 powiedział(a):
nie dużą kasę

Cały Holy bez kół, siodła i korb oddam jak się umawialiśmy za 430zł - zostawiam Wam do oceny, czy to uczciwa cena. Rower w gruncie rzeczy jest w dobrym stanie - ja wszystko przesmarowałem przed wystawieniem go na sprzedaż. Ogólny przegląd mu zrobiłem.

Opik powiedział(a):
ta rama to praktycznie to samo co Suburban

Przecież Holy ma identyczną geo jak Suburban, a nie praktycznie ;)

Spelek powiedział(a):
Ale weź to wytlumacz mojej mamie

Się nie czepiam, czy coś - ale co mamie do tego, czy jedziesz stojąc czy siedząc?

Spelek powiedział(a):
moze macie jakis sposob?

Dobrze mamo, masz rację - sprzedam ten rower, a pieniądze ze sprzedaży przeznaczę na inne cele, które są normalne dla młodzieży bez pasji - alkohol, narkotyki i dziwki.

Co do tego, czy wejdą 26'' - dokładnie dam Ci znać, jak tylko się prześpię, bo wróciłem z pracy dopiero.

Na przód wejdzie imho na 100%, bo jest ogromny luz - tył zobaczymy.
Tylko z drugiej strony tak myślałem w pracy - cholernie spierdzielisz tym geometrię całości, to jak pchać 20'' alu do Seicento.

Napisane May 21, 2014, 6:38 am
Spelek

Spelek

Member
Wyświetl posty

Z czasem myśle ze 2-3 tygodnie jak jeszcze bedziesz mial te kola to bym je rowniez wziął no bo po prostu nie mam takiego budzetu. ;/ A juz nie moge wytrzymac bez rowera :D

Napisane May 21, 2014, 8:15 am
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Zdjęcia poszły, koło 26'' ze zwykłego roweru wchodzi bez problemu.

Z przodu jest luz na praktycznie pięść - nawet paradoksalnie wideł lepiej wygląda na takim kole, nie wydaje się jakiś strasznie długi.

Z tyłu jest luz na jakieś ~11-13cm, też bez problemu wchodzi.

Napisane May 21, 2014, 6:23 pm
Spelek

Spelek

Member
Wyświetl posty

Rowerek kupiony, czekamy na pakę ;)

Napisane May 21, 2014, 8:12 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Dziś go spakuje i jutro rower wychodzi odemnie ;)

Napisane May 22, 2014, 6:44 am
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Karas93 powiedział(a):

Przecież Holy ma identyczną geo jak Suburban, a nie praktycznie ;)

chodzi mi o stop stali, spawy, jakość - nie samą geometrię

Karas93 powiedział(a):

Dobrze mamo, masz rację - sprzedam ten rower, a pieniądze ze sprzedaży przeznaczę na inne cele, które są normalne dla młodzieży bez pasji - alkohol, narkotyki i dziwki.

zawsze działa :D
a jeśli będzie uważała że lepiej wydać na alkohol, narkotyki i dziwki... pierdol rower, kup mamie kwiatka i idź w balet :D

Napisane May 22, 2014, 12:45 pm
Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja