Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Skateboard » Sprzęt » Doktor od deskorolek, czyli j...

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Doktor od deskorolek, czyli jak to naprawić..., Warsztat
elsajan

elsajan

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to elsajan zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A wiec piszcie tu jakimi niekonwencjonalnymi sposobami naprawialiscie swoje deskorolki. Ja  sam wzmocnilem podkladke pod truck, bo sie calkowicie polamala, i nie mozna bylo jeje przykreci, wiec uzylem kilku metalowych blaszek, wypilowalem szpary w resztkach podkladki, wsadzilem tam blaszki i przykrecilem, odziwo truch sie trzymal xD A jakie wy mieliscie pomysly na "uleczenie" deski ?

*Napisane Jan 29, 2006, 9:30 pm Ostatnio edytowane Jul 24, 2011, 5:59 pm przez bydlak
YezQsk8

YezQsk8

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to YezQsk8 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja sklejalem vikolem i superglutem :P

Napisane Dec 22, 2006, 10:47 pm
frycol_hiphop

frycol_hiphop

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to frycol_hiphop zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja naprawiam "chipsy" mieszanina klejow: super glue + vicol + budapren
pozniej sciskam to sciskaczami na 30 minut i jest dobrze xD

Napisane Dec 23, 2006, 9:56 am
FisTacH

FisTacH

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to FisTacH zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jak mi się rozwarstwił blat to wsadziłem kleju, przycisnąłem i się jeździło

Napisane Dec 23, 2006, 1:38 pm
neckuno

neckuno

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to neckuno zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Kiedys jak mi odpadl czips z noska to go przybilem malutkimi gwozdzikami i od spodu pozaginalem,ale to nie byl dobry pomysl!Raz ze przy lapaniu graba mona bylo sie pokaleczyc,a dwa ze deska rozwalala sie jeszcze bardziej bo struktura drewna zostala naruszona na calym nosku.Nie smiejcie sie,mialem wtedy 12 lat,a to byl moj drugi w zyciu deck,oczywiscie z marketu :P
Jak sie rozwarstwia to najlepiej jest zalac miejsce uszkodzenia jakims dobrym i rzadkim    klejem tak aby wsiakal w drewno do pelna i troszke zbic mlotkiem zeby uzyskac pierwotny ksztalt deski.
Pozdrawiam!!Peace
ps.Nie polecam plukania lozysk w zadnych plynach,bo wtedy sie wyplukuje z ich wnetrznosci smar a wtedy lozyska maja krotsza zywotnosc i wogole sa do dupy.Mialem kumpla,ktory mial troszke przyrdzewiale lozyska to je wrzucil do Pepsi.Efekt?Lozyska sie juz nie krecily!Ale debil nie? ^^)

Napisane Dec 23, 2006, 2:24 pm Ostatnio edytowane Dec 23, 2006, 2:28 pm przez neckuno
nEvErHoOd

nEvErHoOd

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to nEvErHoOd zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

montazowki mi zardzewialy i nie moglem ich odkrecic, wiec uzylem wiertarki ;d

Napisane Dec 23, 2006, 7:27 pm
MargeraB

MargeraB

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to MargeraB zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

pitr powiedział(a):
mi jak coś pęknie to *****alam na śmietnik i kupuję nowe

Jestem ciekaw czy ruch w twoim śmietniku jest wielki bo wywalanie o byle co to tak jakby obdarowywanie ubogich skaterów :P
Pozatym jak kiedyś zniszczyłem grip to zmieniając go w miejsca bez niego wycinałem tamten i odpowiednie kawałki były.Używałem kropelki...

Napisane Dec 23, 2006, 8:39 pm
Gaski

Gaski

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Gaski zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jak mi sie blat rozwarstwia to go sklejam...Podać nazwe kleju? :D

Napisane Dec 23, 2006, 8:47 pm
BHT

BHT

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to BHT zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

J ajeszcze nie miałem jakiejs przydody z deską... jak sie zepsuje to trudno. jak czytałem ze ktos dorabia sobie kingpina to mi sie zal robi... lepiej stracic 15 zł i po kłopocie.

Napisane Dec 23, 2006, 11:04 pm
Darecko

Darecko

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Darecko zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja wypycham ubytki żywicą ^^

*Napisane Dec 27, 2006, 12:57 am
portfelik

portfelik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to portfelik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja robie resin diti, czyli w dziury miedzy warstwami itd "wstyrzykuje" ten cuś z pistoletu klejowego xD

Napisane Mar 19, 2007, 1:47 pm
bartekmann

bartekmann

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bartekmann zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja np. jak mi się deska rozwarstwia alo coś to Vikol do ręki...

Napisane Mar 19, 2007, 2:33 pm
kubahcino

kubahcino

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kubahcino zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

najwięcej zabawy jest z zjechanym gwintem, pekniętym kingpinem wbijanym, pęknietą podstawką itp., wtedy trzeba nakombinowac :P

Napisane Mar 19, 2007, 3:00 pm
dogslide

dogslide

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dogslide zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jak blat zlamalem to go na 2 deseczki zlaczylem i na ollie zlamalem:)
a chipsy na zywice epoksydowa(epoxy lub vicol)

Napisane Mar 23, 2007, 11:02 am Ostatnio edytowane Mar 23, 2007, 8:15 pm przez dogslide
Bolek1706

Bolek1706

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Bolek1706 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Huh, często przez usterki sprzętu muszę niestety robić przerwy na desce; dobrze, że mam paru przyjaciół, którzy mnie wspierają - jeśli trzeba mi np. trucki, zawsze zaoferują pomoc. Przy naprawianiu wkurza mnie fakt, że zamiast jeździć na desce, muszę ją naprawiać... Umiem dość dużo, stąd taki a nie inny obrót sprawy : po prostu coś się zawsze zepsuje i tyle.

Napisane Mar 23, 2007, 4:52 pm Ostatnio edytowane Mar 23, 2007, 4:53 pm przez Bolek1706
Robaaal

Robaaal

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Robaaal zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

bstt powiedział(a):
kingpiny sam dorabialem

nie wiem czy standardowo kazdy kingpin ma leb na klucz 14 ale jest to dosc klopotliwe, bo to nietypowa sruba...

skrzywione kingpiny o srednicy 8mm zastapilem srubami 10mm o twardosci 10,9 i zeszlifowalem lby na klucz 14

trzymalyby do dzis gdybym mial trucki cale :|

Mozesz mi powiedziec w jaki sposob weszla ci zamiast kingpina sruba 10 mm?
Bo ja mam thundery i mi sie nie mieszcza ;-/
Musze zeszlifowywać nieco gwint aby sie zmiescily... wrrr na jakies 9,5 mm.
Łep to nie problem zeszlifowac, gorzej z gwintem bo w huj roboty z tym...
A kingpiny lamie dwa na okolo miesiac, wiec musze miec jakas sprawna alternatywe do kupnych kingpinow np amok.

Napisane Mar 23, 2007, 5:05 pm
rebartek

rebartek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rebartek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

moglibyście podać jakąs nazwę kleju epoxy, bo mi tail pękł pomiędzy 3cią a 4tą warstwą przez całą długość i chciałbym troszke pomajsterkować, moze się potrzyma jeszcze. Bo vicolem to skleje w wypadku jak mi nic innego nie poradzicie.

Napisane May 20, 2007, 11:52 am Ostatnio edytowane May 20, 2007, 11:52 am przez rebartek
Wiktor666

Wiktor666

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Wiktor666 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

portfelik powiedział(a):
ja robie resin diti, czyli w dziury miedzy warstwami itd "wstyrzykuje" ten cuś z pistoletu klejowego xD

silikon ?

jak mam zardzewiałe śruby kupuję colę polewam i jak nowe :w000t:

Napisane May 20, 2007, 11:56 am
Huntet

Huntet

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Huntet zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mi Jak Deck Sie Rozwarstwiał To Brzegi Smarowałem Klejem CR  :P

Napisane May 20, 2007, 12:08 pm
ogurki

ogurki

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ogurki zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja jak sie cos zdupi to najczesciej kupie nowe a kiedys dziadek troche deck wikolem skleil i i tak sie odlamalo na nosie tosamo :band:

Napisane May 20, 2007, 12:16 pm Ostatnio edytowane May 20, 2007, 12:17 pm przez ogurki
Nasa

Nasa

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Nasa zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jak deska peknie w pół to można zrobic "czołga" wystarczy odpiłowac od starej deski sam srodek, w złamanym blacie wywiercic 8 dziur 4 po jednej stronie i 4 po drugiej (Tak aby w tym blacie co ucielismy kawałek tez były dziurki równo z tamtymi w naszym peknietym blacie) skrecic montazówkami i light;] Da sie jezdzic jesli aktualnie nei masz hajsu na denie.

Jak złamie ci sie kingpin i nie mozesz odkrecic bo masz zjechany gwint lub wcisnieta nakretke w talerzyk wystarczy wziasc srubokret wsadzic pomiedzy talerzyk a gumke podwazyc talerzyk wystrzeli gumke bedzie mozna zjdac i kingpin wyjdzie ;]

Jak nie mozesz nakrecic nakretki na koło wystarczy spilowac lekko gwint nalozyc nakretke i walic w betonowy smietnik( metoda na wbijaka)

Chipsy - Wystarczy "na srac" do środka vikolu scisnać na 2 h w imadle i jest light

Lozynia- Do wd 40 na 1 godzinke wypłuka sie piach itd wytrzec szmatka zeby były suche popsikac płynem (z nakładka) do łozysk maszynowych pokrecic chwilke na osce i gotowe.

Myśle że niektórym to pomoże. Pozdrawiam

Napisane May 20, 2007, 1:52 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja