Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Skateboard » Sprzęt » Doktor od deskorolek, czyli j...

Strony: << poprzednia ... 2, 3, 4, 5, 6 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Doktor od deskorolek, czyli jak to naprawić..., Warsztat
elsajan

elsajan

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to elsajan zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A wiec piszcie tu jakimi niekonwencjonalnymi sposobami naprawialiscie swoje deskorolki. Ja  sam wzmocnilem podkladke pod truck, bo sie calkowicie polamala, i nie mozna bylo jeje przykreci, wiec uzylem kilku metalowych blaszek, wypilowalem szpary w resztkach podkladki, wsadzilem tam blaszki i przykrecilem, odziwo truch sie trzymal xD A jakie wy mieliscie pomysly na "uleczenie" deski ?

*Napisane Jan 29, 2006, 9:30 pm Ostatnio edytowane Jul 24, 2011, 5:59 pm przez bydlak
sucker

sucker

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sucker zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja raz jak nie mogłem śróbki od kółka odkręcic to (w kolegi traku) rozwiercałem go  :P
ale potem już byłem mądżejszy i w tej samej sytuacji tak długo kombinowałem kombinerkami, wykrzywiałem ciągłem aż zerwałem gwint całkowicie i kółko ściągłem B)
kiedyś jeszcze jak miałem czipsy w blacie to kropelką to zalałem, ale nic szczególniego to nie pomogło  :mad:
to tyle na ten temat ode mnie ;)

Napisane May 20, 2007, 2:01 pm
M4ly90

M4ly90

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to M4ly90 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nasa powiedział(a):
Jak deska peknie w pół to można zrobic "czołga" wystarczy odpiłowac od starej deski sam srodek, w złamanym blacie wywiercic 8 dziur 4 po jednej stronie i 4 po drugiej (Tak aby w tym blacie co ucielismy kawałek tez były dziurki równo z tamtymi w naszym peknietym blacie) skrecic montazówkami i light;] Da sie jezdzic jesli aktualnie nei masz hajsu na denie.

Jak złamie ci sie kingpin i nie mozesz odkrecic bo masz zjechany gwint lub wcisnieta nakretke w talerzyk wystarczy wziasc srubokret wsadzic pomiedzy talerzyk a gumke podwazyc talerzyk wystrzeli gumke bedzie mozna zjdac i kingpin wyjdzie ;]

Jak nie mozesz nakrecic nakretki na koło wystarczy spilowac lekko gwint nalozyc nakretke i walic w betonowy smietnik( metoda na wbijaka)

Chipsy - Wystarczy "na srac" do środka vikolu scisnać na 2 h w imadle i jest light

Lozynia- Do wd 40 na 1 godzinke wypłuka sie piach itd wytrzec szmatka zeby były suche popsikac płynem (z nakładka) do łozysk maszynowych pokrecic chwilke na osce i gotowe.

Myśle że niektórym to pomoże. Pozdrawiam

chyba jesteśmy spokrewnieni;d ja robie tak samo ;)

*Napisane May 20, 2007, 2:05 pm Ostatnio edytowane May 20, 2007, 2:05 pm przez M4ly90
rebartek

rebartek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rebartek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

to czym zakleić takie rozwarstwienie na pół taila, no deska tam gdzie jest klej pękła pomiędzy 3cią a 4rtą warstwą, pęknięty jest cały tail na długość, 3/5 na szerokosć, jakim klejem to skleić?

Napisane May 20, 2007, 5:16 pm
RybaSlap

RybaSlap

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to RybaSlap zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

rebartek powiedział(a):
to czym zakleić takie rozwarstwienie na pół taila, no deska tam gdzie jest klej pękła pomiędzy 3cią a 4rtą warstwą, pęknięty jest cały tail na długość, 3/5 na szerokosć, jakim klejem to skleić?

Tego sie nie da skleić.  :cyclops:  Na tailu?? Pomyśl logicznie. Przy pierwszym wybiciu, albo ustaniu na tailu klej puści.

Napisane May 21, 2007, 2:14 pm
adamrapela

adamrapela

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to adamrapela zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

armen powiedział(a):
mi się blat rozwarstwował to go taśmą dwustronną skleiłem :P ;)lol

ja wnaglej syttuacji guma do zucia i trzymalo 3 dni! oO

Napisane May 21, 2007, 3:59 pm
rebartek

rebartek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rebartek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ryba, jak się nie da, a co to, kleju epoxydowego nie ma w sklepach, po prostu trzeba troche pomyśleć, jak mi między warstwami idealnie tam gdzie klej powinien być deska puściła to wlane epoxydowym distalem i będzie trzymało mam nadzieje. A jak dostajesz deske epoxy resin to stajesz raz na taila i co, już się łamie 0.o?

Napisane May 21, 2007, 4:49 pm
RybaSlap

RybaSlap

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to RybaSlap zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

rebartek powiedział(a):
Ryba, jak się nie da, a co to, kleju epoxydowego nie ma w sklepach, po prostu trzeba troche pomyśleć, jak mi między warstwami idealnie tam gdzie klej powinien być deska puściła to wlane epoxydowym distalem i będzie trzymało mam nadzieje. A jak dostajesz deske epoxy resin to stajesz raz na taila i co, już się łamie 0.o?

Jak tu sie nie denerwować!! Idioto deska jest złamana!! Gówno da ci klej na złamany blat, a tymbardziej tail!! Struktura drewna jest zniszczona!!  Ile ty masz lat??!! Trzeba mieć jakieś pojęcie o świecie!! :mad: Haha wlej se klej i powiedz jak sie jeździ!!
I>D>O>T>A

Napisane May 21, 2007, 4:55 pm
Pisaczow92

Pisaczow92

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Pisaczow92 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja wczoraj wlożyłem podkładki po śrubę od tracka bo mi sie gwint zepsuł... Teraz łapie to w innym miejscu i jest kul:P

Napisane May 21, 2007, 5:15 pm
rebartek

rebartek

Member
Wyświetl posty

Ryba właśnie o to chodzi że drewno nie jest złamane!!! rozwarstwiało się idealnie pomiędzy warstwami, taka szczelina powstała.

Napisane May 21, 2007, 5:57 pm
RybaSlap

RybaSlap

Member
Wyświetl posty

Ale tail sie ugina?? Na całej szerokości deski ta szczelina?? Jak tak, to niedługo sie złamie i nic jej przed tym nie powstrzyma, chyba że gadlota i kłudka.

Napisane May 21, 2007, 8:35 pm
Bula17

Bula17

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Bula17 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mój kolega miał rozwarstwiony tail. Koledzy mówili że już po deske, chodź ją połamiemy, a my coś wykombinowaliśmy i połączyliśmy warstwy ok. 20 wkrętami. I teraz śmiga tak już od miesiąca, a tail trzyma jak nowy :D

Napisane May 22, 2007, 3:27 pm
rebartek

rebartek

Member
Wyświetl posty

Szerokośc jakaś połowa taila, dlatego chce to epoxy skleić, będe informował o postępach w naprawie:D

@edit: mam fotki
http://i59.photobucket.com/albums/g296/citrus_2006/DSC00475.jpg
http://i59.photobucket.com/albums/g296/citrus_2006/DSC00472.jpg
http://i59.photobucket.com/albums/g296/citrus_2006/DSC00467.jpg

@edit2: cośtam pokleiłem(rapid distal-cytrynowy jakiś zapach ma xD) zobaczymy jutro jak się będzie jeździło^^

Napisane May 22, 2007, 3:39 pm Ostatnio edytowane May 22, 2007, 6:35 pm przez rebartek
dyhu9

dyhu9

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dyhu9 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Odłamane częsci sie dokleja =P
POzdrO

Napisane May 31, 2007, 6:06 pm
wzp

wzp

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wzp zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

polityk powiedział(a):
mi blat pekl wiec rozjeb....rozwalilem go na kolanie..innym rzucale o drzewa
  w tym temacie piszemy jak naprawiamy deske gdy się coś z nią stanie....i niechodzi o to jak ją rozwalasz kiedy połamiesz :rolleyes: kiedyś łożysko od nowa złożyłem bo sie rozsypało

Napisane Jun 1, 2007, 6:13 pm
N2a

N2a

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to N2a zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Przy każdym wybiciu mi sie sypie tail już nie wiem co sie dzieje :( chyba będe musiał kupić nowy Deck

Napisane Jun 1, 2007, 8:42 pm
Artursk8

Artursk8

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Artursk8 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja sklejalem decka wikolem , bo mi sie rozwarstwil tail jakos sie udalo tylko po tyg.lub dwuch zpowrotem sie odkleil jak myslicie dlaczego  ??  prosta odp ,,tragiczny blat ZERO''

Napisane Jun 1, 2007, 10:09 pm
C1RCAsk8

C1RCAsk8

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to C1RCAsk8 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mi coś peklo to przyklejilem

Napisane Jun 2, 2007, 8:44 am
Remek13

Remek13

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Remek13 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

twardy90 powiedział(a):
Zawsze sram na jakieś rozwarstwiania. To tylko drewno, nie można wymagać wiele. Co innego, gdy uniemożliwia to jazdę, wtedy jakoś kleję. Z truckami tak samo.
Jak nie mam deski (lub w deszcz) idę do garażu, biorę zwykłą deskę, ociosuję siekierką, przypiłuję profil, przykręcam stare kółka i ide śmigać. Na takiej desce (0 profilu, hehe) robi się 360 - 720 pop shove-ity. Hehe, zwłaszcza gdy podłoże po deszczu śliskie.
Pozdrawiam majsterkowiczów.

I co pomaga to sranie na rozwarstwienia???Chybatrzeba sprobowac :P

Napisane Jun 2, 2007, 11:34 am
Ateam

Ateam

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Ateam zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja jak mi pękł troche tail na koncu to go poxiliną wypełniem i wszystko ładnie smiga :cyclops:

Napisane Jun 2, 2007, 2:43 pm
MONGOfoot

MONGOfoot

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to MONGOfoot zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jak mi sie blat rozwarstwił to długo kombinowałem i tylko zbicie małymi gwoździkami pomogło  :cyclops:

Napisane Jun 2, 2007, 5:00 pm
Strony: << poprzednia ... 2, 3, 4, 5, 6 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja