Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Hydepark » Fobie

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Fobie
sic9

sic9

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sic9 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Troszkę nietypowy topic , chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was ma jakieś fobie a jeśli tak to niech coś o niej trochę napisze, ja np. mam klaustrofobię i arachnofobie (wogóle coś mam odrazę do tych robali).
Jeżeli chodzi o tą klaustrofobię , to jest to dość nieprzyjemne szczególnie w np. dość ciasnych , starych , obskurnych toaletach ( :P ) i windach (szczególnie). Zastanawiam się nawet nad spotkaniem z psychologiem (nie dosłownie ale rozmyślam nad tym) ponieważ jest uciążliwe w niektórych przypadkach

edit mala-kaska
nie anarchofobie tlyko arachnofobie;)

*Napisane Feb 21, 2006, 6:27 pm Ostatnio edytowane Jun 25, 2008, 10:57 am przez sic9
jamie_thomas

jamie_thomas

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to jamie_thomas zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nie lubię ciem... jedyny owad, którego nie znoszę, łeeee :/

Napisane Feb 21, 2006, 6:28 pm
mala-kaska

mala-kaska

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mala-kaska zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja mam arachnofobie-lek przed pajakami..wogole keidys pajak siedzial na suficie stanelam na biurko zbye go zabic jakimis zeszytami i g chciala zgnisc...uderzylam patrze ani go na suficie ani na zeszycie..to tak siadlam na krzesle skulilam sie i sie trzeslam...straszne to jest...albo polozylam sie spac....leze se i czuje cos na rece...stracilam to i poczulam ze to cos bylo, wstaje, zaplam swiatlo a tam taaaaaki pajak na mojej poduszcze....muslalam ze umre....zabilam go nakas gazeta i do smieci i pozniej balam sie spac...lezalam na samym kancie lozka ze omalo nie spaclam...tak tydzien sie balam spac...to okrpne jest bu ble

Napisane Feb 21, 2006, 6:35 pm
sXe

sXe

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sXe zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mala-kaska powiedział(a):
ja mam arachnofobie-lek przed pajakami..wogole keidys pajak siedzial na suficie stanelam na biurko zbye go zabic jakimis zeszytami i g chciala zgnisc...uderzylam patrze ani go na suficie ani na zeszycie..to tak siadlam na krzesle skulilam sie i sie trzeslam...straszne to jest...albo polozylam sie spac....leze se i czuje cos na rece...stracilam to i poczulam ze to cos bylo, wstaje, zaplam swiatlo a tam taaaaaki pajak na mojej poduszcze....muslalam ze umre....zabilam go nakas gazeta i do smieci i pozniej balam sie spac...lezalam na samym kancie lozka ze omalo nie spaclam...tak tydzien sie balam spac...to okrpne jest bu ble

Też mam takie schizy, pamiętam, jak byłam mała to nadepnęłam na pająka, myślałam że nie wyrobię... :P
A teraz jak pojawi się jakiś na ścianie to albo wołam kogoś, żeby zrobił z nim porządek, albo wychodzę z domu, bo sama nie jestem w stanie. :) Brzydzę się też wszelkiego innego robactwa...
A i mam jeszcze jakieś schizy jak stoję np. na brzegu jakiegoś dachu albo urwiska to boję się, że nie wiadomo czemu zaraz spadnę i nie mogę tam stać, bo dostaję świra... :P

Napisane Feb 21, 2006, 6:40 pm
michal92

michal92

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to michal92 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja się boje pająków trochę :)

Napisane Feb 21, 2006, 6:49 pm
colo

colo

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to colo zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

sXe powiedział(a):

A i mam jeszcze jakieś schizy jak stoję np. na brzegu jakiegoś dachu albo urwiska to boję się, że nie wiadomo czemu zaraz spadnę i nie mogę tam stać, bo dostaję świra... :P

Mam to samo! Ja nawet nie musze stać na skraju jak Ty. Mogę stać nawet 2 metry od "przepaści", od razu podnosi mi się ciśnienie i pojawia się myśl, że spadnę. Nie wiem czemu bo niby nie mam lęku wysokości.

Kroolik182

Kroolik182

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kroolik182 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

panicznie boję się pająków, kobiet w białych sukniach na ciemnej ścieżce, boję się wysokości(dłonie zaczynają mi się pocić) aczkolwiek lubię na te wysokości wchodzić - w sumie to to się wyklucza...

orzeszek

orzeszek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to orzeszek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jak się naczytam o autostopowiczach widmo, samo-zapłonie, diabłach a.k.a. szatanach etc. to później cały czas oglądam się za siebię czy śmierć, albo jakiś duch za mną nie idzie i nie chce mnie z.a.j.e.b.a.ć :)

Napisane Feb 21, 2006, 7:03 pm
ryssia89

ryssia89

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ryssia89 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

sXe powiedział(a):
mala-kaska powiedział(a):

Też mam takie schizy, pamiętam, jak byłam mała to nadepnęłam na pająka, myślałam że nie wyrobię... :P
A teraz jak pojawi się jakiś na ścianie to albo wołam kogoś, żeby zrobił z nim porządek, albo wychodzę z domu, bo sama nie jestem w stanie. :) Brzydzę się też wszelkiego innego robactwa...

:) też kiedyś strasznie krzyczałam jak zobaczyłam pająka (dużego) gdzieś w pobliżu:P ")
Ale teraz jest już całkiem spox") B)

Napisane Feb 21, 2006, 7:04 pm
zanetka90

zanetka90

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to zanetka90 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

colo powiedział(a):
sXe powiedział(a):

Mam to samo! Ja nawet nie musze stać na skraju jak Ty. Mogę stać nawet 2 metry od "przepaści", od razu podnosi mi się ciśnienie i pojawia się myśl, że spadnę. Nie wiem czemu bo niby nie mam lęku wysokości.

Heh mam to samo :) Jak kiedyś wlazłam na dach bloku 4 pietrowego i chciałam podejśc do krawedzi to  miałam " nogi z waty " . Nie dałam rady stać na brzegu i patrzec się w dół . Jak się położyłam na dachu to już było lepiej :P

Napisane Feb 21, 2006, 7:18 pm
DENVER

DENVER

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to DENVER zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja mam klaustrofobie... nie lubie malych, ciasnych pomieszczen i tyle... leku wyskoosci nie mam, robali tez sie nie boje, ale podobnie jak orzeszek czytam o duchach UFO i potem nie moge usnac hehe :P. Ale ogolnie nie mam wiekszych lekow...

Napisane Feb 21, 2006, 7:20 pm
colo

colo

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to colo zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

blizzard1 powiedział(a):
pszczoły aaaaaargh!

fakt! o tym zapomniałem, a znowu zbliża się wiosna i zawitają u mnie ...  :mad: :mad:

Napisane Feb 21, 2006, 7:28 pm
Zetaa

Zetaa

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zetaa zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja raczej nie mam tak ze boje sie czegos panicznie... boje sie albo brzydze czegos ale to raczej nie jest fobia ;) moj kolega ma straszliwa arachnofobiem a kumpela biposofobie (lęk wysokosci)...

a co do rodzajow fobii to kiedys wyrwalam z gazety taki fragment i o to najdziwniejsze fobie ;) :
basifobia - lek przed chodzeniem
stasifobia - lek przed staniem
chateofobia - lek przed wlosami
chrometofobia - lek przed pieniedzmi
clinofobia - lek przed pojsciem do lozka
venustrafobia - lek przed pieknymi kobietami ;)
xanthofobia - lek przed zoltym kolorem
stasibasifobia - lek przed chodzeniem i przed staniem
chorofobia - lek przed tanczeniem
urofobia - lek przed moczem
eisoptrofobia - lek przed lustrem albo ogladaniem siebie w lustrze
archibutyrofobia - lek przed maslem orzechowym, pozostawionym w kacikach ust

a inne jakie sa na tej kartce to podobno najczestsze:
aviofobia, thanatofobia - lek przed samolotami i przed smiercia
erotofobia - lek przed seksualna miloscia: niemoca plciowa u mezczyzn, niepozadana ciaza u kobiet
agorafobia - lek przed otwarta przestrzenia
carcinofobia - lek przed rakiem
decidofobia - lek przed podejmowaniem decyzji
allodoxafobia - lek przed opiniami innych
bacillofobia, bakteriofobia - lek przed zarazkami
automysofobia, mizofobia - lek przed byciem brudnym
klaustrofobia - lek przed zamknieta przestrzenia
biposofobia - lek przed wysokocia
gefyrofobia - lek przed przechodzeniem przez most

hmmm... a dlaczego tu nie ma arachnofobii? powiedzialabym ze bardzo popularna fobia

Napisane Feb 21, 2006, 7:33 pm
sic9

sic9

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sic9 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

zanetka90 powiedział(a):
colo powiedział(a):
sXe powiedział(a):

Heh mam to samo :) Jak kiedyś wlazłam na dach bloku 4 pietrowego i chciałam podejśc do krawedzi to  miałam " nogi z waty " . Nie dałam rady stać na brzegu i patrzec się w dół . Jak się położyłam na dachu to już było lepiej :P

też to mam , normalnie w takiej sytuacji aż boję się ruszyć bo wydaje mi się że glebnę:D , to jest naprawdę chore

Napisane Feb 21, 2006, 7:39 pm Ostatnio edytowane Feb 21, 2006, 7:41 pm przez sic9
bula1111

bula1111

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bula1111 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Szymon99 powiedział(a):
ja mam lęk wysokości :P

hyhy ja też mam (albo miałem, nie wiem, bo dawno nie byłem gdzieś "wysoko" )

Napisane Feb 21, 2006, 8:55 pm Ostatnio edytowane Feb 21, 2006, 8:55 pm przez bula1111
twardy90

twardy90

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to twardy90 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jak pierwszy raz zobaczyłem i pomyślałem: nie mam fobii albo mam strasznie małe.

Ale po głębszym zastanowieniu stwierdzam... to samo.

Napisane Feb 21, 2006, 9:15 pm
twardy90

twardy90

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to twardy90 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

No bo co: pająki i pierdolniki inne - luz, tak samo wysokość, choroby, sranie i takie różne.
No chyba mogę mieć fobię na rzczy związane ze śmiercią, pełno mięsa, krwii, masakra (nie w filmach), katastrowy koniec świata 2012

Napisane Feb 21, 2006, 9:17 pm
Dziarnooo

Dziarnooo

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Dziarnooo zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja mam skolionofibię.
hah lęk przed szkołą

Napisane Feb 21, 2006, 9:39 pm
EwIIkA

EwIIkA

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to EwIIkA zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

pająki...grrrr...czasem mam schize, że coś chodzi po mojej poduszce lub ścianie a jak zapalam światło to nic nie ma...bleee pająkom mówimy stanowcze NIE!

Napisane Feb 21, 2006, 10:32 pm
Karwan89

Karwan89

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karwan89 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

"Wiesz, mam taką fobie, że jak kręce lolka to zuzywam całą torbe" - O.S.T.R. "Rap po godzinach", wybaczcie ten cytat, ale uwielbiam jego muze i jak tylko zobaczyłem temat "Fobie", to odrazu mi się to skojarzyło:P
hmn, a ja nie mam chyba żadnych fobii:P Może mały lęk wysokości:P:)

Napisane Feb 22, 2006, 8:53 am
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja