Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Hydepark » Jak sobie wyobrażacie:

Strony: << poprzednia ... 5, 6, 7, 8, 9 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Jak sobie wyobrażacie:, Niebo , Piekło , Koniec Świata....
Szamal

Szamal

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Szamal zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

No właśnie ? Ja Piekło wyobrażam sobie hmm... bardzo nieprzyjemnie.... do tego jestem MG w earthdawnie wiec mam jakotaką wyobraznie i czasami mam takie wizje ze sie grzeszyc odechciewa....z uwagi na to , ze jestem Chrześcijaninem wyobrazam sobie Niebo jako Potężną Łąkę bogato obrośnietą roslinnoscią a posrodku Bóg. A koniec Świata jako Masowe Objawienie Osoby Świętej. Zresztą uważam , że czas się wypełnia...powód ? Wojny (Irak) Kataklizmy( trzesienia ziemi , Katrina , Tsunami) , Tegoroczna zimia [moskwa,katowice], Rosja a przedewszystkim objawienia Matki Boskiej w Medjugorje i Fatimie - tam wszystko zostało powiedziane - klęski , wojna , konflikt....

Napisane Feb 28, 2006, 10:46 pm Ostatnio edytowane Feb 28, 2006, 10:50 pm przez Szamal
mudhoney

mudhoney

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mudhoney zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Niebo - 404 Not Found
Piekło - 404 Not Found
Koniec Świata - własna śmierć

Napisane Aug 6, 2010, 2:05 pm
cady

cady

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to cady zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Zacznę od tej gorszej strony :P... moim zdaniem piekło to źle przeżyte życie, a nie jakieś diabełki czy inne ciemne stworki... Jesli chodzi o koniec świata... podczas kataklizmów, czy wojen dla ludzi koniec świata to utrata bliskich i tego co kochają... A niebo? Chociaż wolałabym w to nie wierzyć, to bardzo prawdopodobną opcją jest reinkarnacja  :O
Btw trafiłam ostatnio na fajną ksiązkę -> "5 osob które spotykamy w niebie" Mitch'a Albom'a... polecam ^^)

Napisane Aug 29, 2010, 7:22 pm
Sergij

Sergij

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Sergij zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

cady powiedział(a):
Zacznę od tej gorszej strony :P... moim zdaniem piekło to źle przeżyte życie, a nie jakieś diabełki czy inne ciemne stworki...

Yyyy a czemu piekło ma byćtą gorszą stroną?
I Czemu źle przezyte życie ma być piekłem?

Napisane Aug 29, 2010, 8:29 pm
cady

cady

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to cady zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Sergij powiedział(a):
cady powiedział(a):
Zacznę od tej gorszej strony :P... moim zdaniem piekło to źle przeżyte życie, a nie jakieś diabełki czy inne ciemne stworki...

Yyyy a czemu piekło ma być tą gorszą stroną?

Źle przeżyte życie jest piekłem, bo nie da się niczego cofnąc i naprawić, coś schrzanisz to cały czas potem za Tobą chodzi.. mowię o traumie, a nie podartej sukience ;)

Napisane Aug 29, 2010, 9:23 pm
kmilkmil

kmilkmil

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kmilkmil zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Piekło? Mam wiele teorii na ten temat. Być może nie ma podziału na piekło i niebo, być może po śmierci zyskujemy nowe życie w nowym Ciele całkowicie zapominając wszelke elementy wcześniejszego życia, być może stąd też swoje miejsce ma deja vu, świat istnieje miliony lat, a dlaczego nasze życie miesci się akurat w tej cząstce wszystkich lat, kto był złym człowiekiem w poprzednim życiu w następnym rodzi się brzydki, głupi lub moze miec to konsekwencje w całym jego dalszym życiu. Być może i tak że jest to cierpienie wewnetrzne , ogromny żal za wszystko co się zrobiło, żal tak ogromny że nie do wytrzymania, może wszystkie grzechy jakie popełniliśmy zostana popełnione na nas, a gdy skończą się to zaczynają się znowu, i znowu........i znowu. A może to samotność, pusty pokój z którego nie można wyjść, bez jedzenia i picia, bez śmierci.... a za oknem też pusto, nawet nie ma na kogo spojrzeć ani popatrzeć, nawet posłuchac rozmów innych ludzi. Niebo. Pierwsza teoria wymieniona przezemnie na przykładzie piekła ma się dokładnie tak samo w przypadku raju, rodzisz się przystojny, mądry i tak dalej itd. Może też być tak że niebo to poprostu szczęśliwe życie, gdzie nie ma trosk, potrzeb ani problemów, nie ma też pieniędzy, które są głównym powodem trosk, problemów oraz potrzeb na ziemi, gdzie do szczęścia wystarczy uśmiech bliźniego a wszyscy dookoła są życzliwi.

Napisane Aug 30, 2010, 8:38 pm Ostatnio edytowane Aug 30, 2010, 8:42 pm przez kmilkmil
Sergij

Sergij

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Sergij zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

cady powiedział(a):
Sergij powiedział(a):
cady powiedział(a):

Yyyy a czemu piekło ma być tą gorszą stroną?

Źle przeżyte życie jest piekłem, bo nie da się niczego cofnąc i naprawić, coś schrzanisz to cały czas potem za Tobą chodzi.. mowię o traumie, a nie podartej sukience ;)

Według mnie to sprawia, iż ziemia jest sama w sobie niebem, życie przynajmniej wydaje się soczyste, a nie przeżyte jak we śnie - aż rzygać się chce.
Rozbieżność pojęcia niebo piekło ;)

Napisane Aug 30, 2010, 9:51 pm
Gaski

Gaski

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Gaski zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Gdzieś kiedyś usłyszałem ,że ziemia to czyściec i z tym sie moge zgodzić ,a w piekło i niebo nie wierze ,bo dla mnie to zwykłe wciskane bajki ,które sie mówi dzieciom żeby nie grandziły ,bo pójdą do piekła...Tyle  ;)

Napisane Sep 8, 2010, 5:33 pm
Strony: << poprzednia ... 5, 6, 7, 8, 9 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja