Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Hydepark » Jak sobie wyobrażacie:

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Jak sobie wyobrażacie:, Niebo , Piekło , Koniec Świata....
Szamal

Szamal

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Szamal zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

No właśnie ? Ja Piekło wyobrażam sobie hmm... bardzo nieprzyjemnie.... do tego jestem MG w earthdawnie wiec mam jakotaką wyobraznie i czasami mam takie wizje ze sie grzeszyc odechciewa....z uwagi na to , ze jestem Chrześcijaninem wyobrazam sobie Niebo jako Potężną Łąkę bogato obrośnietą roslinnoscią a posrodku Bóg. A koniec Świata jako Masowe Objawienie Osoby Świętej. Zresztą uważam , że czas się wypełnia...powód ? Wojny (Irak) Kataklizmy( trzesienia ziemi , Katrina , Tsunami) , Tegoroczna zimia [moskwa,katowice], Rosja a przedewszystkim objawienia Matki Boskiej w Medjugorje i Fatimie - tam wszystko zostało powiedziane - klęski , wojna , konflikt....

Napisane Feb 28, 2006, 10:46 pm Ostatnio edytowane Feb 28, 2006, 10:50 pm przez Szamal
colo

colo

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to colo zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Szamal powiedział(a):
hmm ciekawe co piszecie jednak zawiół mnie colo- myslalem , ze napisze cos mądrego (jak to często bywa) a ten tu z jigsawem , no nie :)

To było pół żartem pół serio, już raz się wypowiadałem o egzystencjaliźmie i nie chcialem sie powtarzać.
Pozdro

Napisane Mar 1, 2006, 4:21 pm
PunkRock99

PunkRock99

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to PunkRock99 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Szamal powiedział(a):
płytki gość... niczym niektórzy koledzy z mojej klasy - no ale teorii jest wiele a oto jedna z nich :P nie czepiam sie :)

a czy ktoś Cie synu o zdanie pytał

Napisane Mar 1, 2006, 4:56 pm
dexter93

dexter93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dexter93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wabahaba powiedział(a):
Cytuj:
tez czasem tak mam, raz mnie schizowalo i myslalem o samobojstwie, a chwile pozniej zalowalem, ze wogole cos takiego mi na mysl przyszlo...

Kurcze też miałem takie myśli ale nie to że chciałem sie zabic ale jak to jest jak by teraz umrzec nagle co by sie stało z innymi ze mna ale nie mam na szczescie mysli samobojczych bo
ZYCIE JEST PIEKNE :)

Kiedyś, na ślizgawce, wywaliłem się głową o lód. Na chwilę jakby straciłem orientację... W jednej chwili przemyślałem sobie wszystko, czy zobaczę jeszcze rodzinę, kolegów, pogram w piłkę (wtedy na desce jeszcze nie jeździłem). To jest właśnie chyba tak zwane, że "całe życie przebiega przed oczami". W jednym momencie, żałujesz, że nie zrobiłeś tych rzeczy, albo masz uczucie, że już tego nigdy więcej nie zrobisz... Dziwne.

Co do nieba i piekła... To wierzę w to raczej. Niebo - po prostu miejsce, gdzie są same dobre rzeczy... Być może, to jest taki sam świat co teraz, tylko że pozbawiony wszelkiego zła... Tak samo z piekłem, tyle że tam do jest taki sam świat jak tutaj, ale pozbawionym dobroci. Koniec Świata - kiedyś będzie, bo tak jest w Biblii napisane. Koniec Świata ma się zacząć wielkimi katastrofami żyiwiołowymi... Może się zaczyna? Tsunami w Azji, ostatnio duże trzęsienia ziemi, huragany (Katrina), powodzie (Nowy Orlean), lawiny błotne (Filipiny). Dużo się ostatnio dzieje. Pozdrawiam.

Napisane Mar 1, 2006, 5:11 pm
Szamal

Szamal

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Szamal zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Zyga powiedział(a):

zakładajac że świat miał pocatek w Bogu który nie miał początku nie bedzie i końca

to proste

Jak już piszesz o Bogu i o tym ze w Nim był początek -to oznacza że  odnosisz sie do Biblii więc przydało by się nadmienić , także  o tym , że Sąd Ostateczny zakończy wszystko.Łącznie z ziemią. A ludzie zostaną przeniesieni do miejsca wiecznej radości lub bólu i cierpienia. więc zaprzeczasz sam sobie...

wszystko ma swój koniec oprócz wieczności...

mam nadzieje ze nie dostane bana za tego posta  :cyclops:

Napisane Mar 1, 2006, 5:12 pm Ostatnio edytowane Mar 1, 2006, 5:15 pm przez Szamal
wabahaba

wabahaba

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wabahaba zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Szamal powiedział(a):
Zyga powiedział(a):

zakładajac że świat miał pocatek w Bogu który nie miał początku nie bedzie i końca

to proste

Jak już piszesz o Bogu i o tym ze w Nim był początek -to oznacza że  odnosisz sie do Biblii więc przydało by się nadmienić , także  o tym , że Sąd Ostateczny zakończy wszystko.Łącznie z ziemią. A ludzie zostaną przeniesieni do miejsca wiecznej radości lub bólu i cierpienia. więc zaprzeczasz sam sobie...

wszystko ma swój koniec oprócz wieczności...

mam nadzieje ze nie dostane bana za tego posta  :cyclops:

Zgadzam sie w Nowym Testamencie jest wyjaśniony przebieg konca świata w apokalipsie sw Jana
Co do nieba i piekła tez istnieje ponieważ wg św s. Faustyny ktora miała wizje piekło to koszmar nie do zniesienia potworny bol patrzac na cieprpiace dusze a niebo to nieskonczone szczescie przebywania w obecnosci Boga (Dzienniczek s. Faustyny) poczytajcie a sie dowiecie. PoZdRo

Napisane Mar 1, 2006, 5:23 pm
krzynowek

krzynowek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to krzynowek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a nie ciekawi was jak bedzie wygladalo zycie po smierci? chodzi mi dokladnie o "zycie po zyciu" czyli nastepne wcielenie. mnie TO najbardziej ciekawi...

Napisane Mar 1, 2006, 5:45 pm
sXe

sXe

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sXe zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jakby dzieci uważały, na to czego ich uczą na religii i czego musiały się uczyć do bierzmowania, to by wiedziały, że Niebo i Czyściec to stan, a tylko Piekło to miejsce.

Koniec Świata - nastąpi, ale wydaje mi się, że to nie przyjdzie nagle, po prostu będzie spowodowane katastrofami i ludzką głupotą, której teraz nie brak na świecie...  :thinking:

Napisane Mar 1, 2006, 5:58 pm
akont

akont

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to akont zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

grzeczne dziewczynki ida do nieba a nie grzeczne tam gdzie chcą :)

Napisane Mar 1, 2006, 6:10 pm
karrola

karrola

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to karrola zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja to sobie wyobrazam tak...
Niebo-zielone wielkie pole, lekki cichy wiaterek kolysze zdziebelka trawy i wogole jest slodko i milo....
Piekło-Kolor czerwony, ogień, ludzie z rogami i dlugimi ogonami z harpunami
Koniec Świata- nastąpi ze względu na klęski i jak sXe powiedziala, ze wzgledu na ludzka glupote  :thinking:

Wierze w "reinkarnacje" wiec nie uznaje takiego czegos ze pojde do nieba  :thinking:....
Uwazam ze kazdy sie reinkarnuje....a jak jest bobaskiem pamieta swoje poprzednie zycie ale nie moze tego okazac bo nie umie mowic itd jednak z biegiem lat zapomina o tym ze kiedys byl kims innym...

Napisane Mar 1, 2006, 6:10 pm
Szamal

Szamal

Member
Wyświetl posty

sXe powiedział(a):
Jakby dzieci uważały, na to czego ich uczą na religii i czego musiały się uczyć do bierzmowania, to by wiedziały, że Niebo i Czyściec to stan, a tylko Piekło to miejsce.

Jakoś sobie nie przypominam , a jestem religijny i ciekawi mnie wszystko co z Tym związane...

Gdyby sXe umiała czytać ze zrozumieniem TYTUŁY TOPICÓW nie pisałaby takich postów ;)

edit: karrola co do reinkarnacji wg. mnie jest to wierutna bzdura...jednak istnieje cos co nie pozwala mi spać po nocach - de ja vu a właśnie reinkarnacja jest najlepszym tego wytłumaczeniem nie uwazacie ?! przeciez ktos kim byłeś/aś w przeszłości mógł/a widziec to co było obiektem deżawu :)

Napisane Mar 1, 2006, 7:10 pm Ostatnio edytowane Mar 1, 2006, 7:18 pm przez Szamal
Kroolik182

Kroolik182

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kroolik182 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ej, a właśnie... tak gadacie bla bla bla bla, a co stanie się z bogiem jeśli skończy się świat? To człowiek stworzył boga, a nie bóg człowieka.

Napisane Mar 1, 2006, 7:14 pm
50Fifty

50Fifty

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to 50Fifty zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

No więc ja powiem tak :
:arrow: Niebo-religia nam nakazuje wiezyc ze istnieje i ze po drodze tam bedziemy oczyszczeni z wszystkiego-ja mysle ze nieba nie ma i tak jak powiedzial Zyga "kazdy pojdzie tam gdzie chce"
:arrow: Piekło-no rownierz religia mowi ze kto jest nieczysty to pojdzie do piekla- ja mam takie zdanie "piekla nie ma i nie bedzie"
w szatana i takie glupoty tez nie wierze, poprostu satanisci ubzdurali sobie to
:arrow: Koniec Swiata-no kiedys moze bedzie ale nie w 2012

Koniec Swiata bedzie wtedy gdy wybuchnie 3 wojna swiatowa. Wiekszosc narodow ma profesionalne wyposazenie zbrojne i silowe takze 2 bobmy atomowe by daly znac. Gdyby podskoczyl ktos Amerykanom albo jakims Terrorystom z Afganistanu to by juz wtedy byl koniec swiata jakby wybuchly strzelaniny i narody by spuszczaly po kolei bomby na siebie.
Dlaczego Polska ma takie slabe wojskowe wyposazenie? Co my jestesmy gorsi? ;)

Napisane Mar 1, 2006, 7:17 pm
DENVER

DENVER

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to DENVER zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

kurcze dla mnie to jest nie pojete... ne mam konkretnego wyobrazenia o pekle, niebie i czysccu...
wszystkko sie kiedys skonczy, w dniu sadu ostatecznego wszyscy zostaniemy oczyszczeni z grzechu i bedziemy zyli wiecznie w szczesciu, spokoju i milosci... mysle ze pieklo to tylko jakis wymysl. w szysccu bedziemy pokutowac za nasze grzechy, nastepnie niebo zstapi na ziemie i zacznie sie nowe zycie... wszystko zalezy od naszej wiary i podejscia do calej sprawy...

Napisane Mar 1, 2006, 7:22 pm
Szamal

Szamal

Member
Wyświetl posty

50Fifty powiedział(a):
No więc ja powiem tak :
:arrow: Niebo-religia nam nakazuje wiezyc ze istnieje i ze po drodze tam bedziemy oczyszczeni z wszystkiego-ja mysle ze nieba nie ma i tak jak powiedzial Zyga "kazdy pojdzie tam gdzie chce"
:arrow: Piekło-no rownierz religia mowi ze kto jest nieczysty to pojdzie do piekla- ja mam takie zdanie "piekla nie ma i nie bedzie"

Koniec Swiata bedzie wtedy gdy wybuchnie 3 wojna swiatowa. Wiekszosc narodow ma profesionalne wyposazenie zbrojne i silowe takze 2 bobmy atomowe by daly znac. Gdyby podskoczyl ktos Amerykanom albo jakims Terrorystom z Afganistanu to by juz wtedy byl koniec swiata jakby wybuchly strzelaniny i narody by spuszczaly po kolei bomby na siebie.

APELUJĘ DO WSZYSTKICH - JAK MACIE WYPOWIADAĆ SIĘ W TAKICH TEMATACH zapoznajcie SIĘ Z INFORMACJAMI DOTYCZĄCYMI OWEGO TOPICU... LICZNE OBJAWIENIA SZATANA (mi.n  siostrze faustynie pod postacią człowieka o czarnych oczach w płaszczu) I WSZYSTKO CO JEST NAPISANE W PIŚMIE ŚWIETYM  TO NIE SĄ BZDURY

LAIKOM MOWIE NIE !  :mad:

edit:nienawidzę szatana , jednak gdy wierzę w Boga i Chrystusa automatycznie akceptuję  istnienie diabła. a sztuką zycia Chrzescijanina jest  opieranie się jego pokusom dlatego tak mnie to wszystko wkurza - najlepiej to zeby kazdy zabijał kradl i gwalcil ale ze szatana nie ma i tak pojdzie "tam gdzie chce" ehhh....

Napisane Mar 1, 2006, 7:23 pm Ostatnio edytowane Mar 1, 2006, 7:26 pm przez Szamal
stasiu

stasiu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to stasiu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

niedziak powiedział(a):
ja niebo sobie wyobrazam podobnie, z ta roznica, ze dla mnie biegaja tam anielice :P rosnie trawka :P i jest mozliwosc zagrania w karty z Jezusem i Bobem Marleyem :)
a pieklo, no tam biegaja diablice, nie ma trawki :P, nie ma Jezusa i Boba, ale jest Lucek i z nim gra sie w rosyjska ruletke :)

kazdy pieklo i niebo widzi innaczej :)

hehe ciekawe wyobrażenie nieba........ ja bym chciał poprostu zapalic z Bobem.........no a reszty nie moge sobie wyobrazic......pozdro

Napisane Mar 1, 2006, 7:29 pm
JustynaSl

JustynaSl

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to JustynaSl zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Pieklo - dla mnie to wielkie, ciemne pustkowie, pelne kraterow i buchajacej z nich pary. Wkolo czuc smrod siarki, a wszystko co cie moze otoczyc jest tak gorace, ze nie mozesz tego dotknac.
Niebo - glowne kolory to blekit i biel. Wszedzie slychac anielska muzyke, ktora uspokoi nawet najbardziej nerwowego czlowieka. Temperatura otoczenia przystosowuje sie do zachcianek, a wkolo czuc wspanialy zapach.

:)

Napisane Mar 1, 2006, 7:30 pm
50Fifty

50Fifty

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to 50Fifty zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Szamal powiedział(a):
50Fifty powiedział(a):
No więc ja powiem tak :

APELUJĘ DO WSZYSTKICH - JAK MACIE WYPOWIADAĆ SIĘ W TAKICH TEMATACH zapoznajcie SIĘ Z INFORMACJAMI DOTYCZĄCYMI OWEGO TOPICU... LICZNE OBJAWIENIA SZATANA (mi.n  siostrze faustynie pod postacią człowieka o czarnych oczach w płaszczu) I WSZYSTKO CO JEST NAPISANE W PIŚMIE ŚWIETYM  TO NIE SĄ BZDURY

edit:nienawidzę szatana , jednak gdy wierzę w Boga i Chrystusa automatycznie akceptuję  istnienie diabła. a sztuką zycia Chrzescijanina jest  opieranie się jego pokusom dlatego tak mnie to wszystko wkurza - najlepiej to zeby kazdy zabijał kradl i gwalcil ale ze szatana nie ma i tak pojdzie "tam gdzie chce" ehhh....

No w sumie dobrze mnie zcytowales. Popieram to co pisze w pismie swietym i te wszystkie objawienia kogos. Ale ja juz z tylu informacji nie wiem w co mam wierzyc. Czy w Boga czy w Szatana a najlepiej to wierzyc i w jednego i drugiego.
P.S.-no Pismo Święte raczej nie klamie nas

Napisane Mar 1, 2006, 7:36 pm
Szamal

Szamal

Member
Wyświetl posty

50Fifty powiedział(a):
Szamal powiedział(a):
50Fifty powiedział(a):
No więc ja powiem tak :

No w sumie dobrze mnie zcytowales. Popieram to co pisze w pismie swietym i te wszystkie objawienia kogos. Ale ja juz z tylu informacji nie wiem w co mam wierzyc. Czy w Boga czy w Szatana a najlepiej to wierzyc i w jednego i drugiego.

;)

Napisane Mar 1, 2006, 7:53 pm
wabahaba

wabahaba

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wabahaba zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

50Fifty powiedział(a):
Szamal powiedział(a):
50Fifty powiedział(a):
No więc ja powiem tak :

Racja w tym temacie jest napisane JAK SOBIE WYOBRAżACIE NIEBO I PIEKłO a nie kto chciałby zapalic z Bobem Marleyem :/

Napisane Mar 1, 2006, 8:00 pm
dexter93

dexter93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dexter93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Szamal powiedział(a):
sXe powiedział(a):

Jakoś sobie nie przypominam , a jestem religijny i ciekawi mnie wszystko co z Tym związane...

Gdyby sXe umiała czytać ze zrozumieniem TYTUŁY TOPICÓW nie pisałaby takich postów ;)

edit: karrola co do reinkarnacji wg. mnie jest to wierutna bzdura...jednak istnieje cos co nie pozwala mi spać po nocach - de ja vu a właśnie reinkarnacja jest najlepszym tego wytłumaczeniem nie uwazacie ?! przeciez ktos kim byłeś/aś w przeszłości mógł/a widziec to co było obiektem deżawu :)

I tak pozostaję przy tym, że DeJa Vu to zderzenie chwilowe 2 wymiarów równoległych, ale możę zderzenie z przeszłym wcieleniem też :P

Reinkarnacja? Buddyści w to wierzą... Ale przecież jak można mieć wcześniejsze wcielenie? Ani się tego nie pamięta, nie było się pod tą samą postacią, z wyglądu... Więc jak? A wiewiórką, albo psem raczej nie byłem. Więc Deja Vu wytłumaczam "chwilowym złączeniem wymiarów równoległych", czyli już to zrobiłeś wcześniej, w innym wymiarze, a w tym robisz to dopiero teraz, i się wydaje, że już to robiłeś, hehe, masło maślane wyszło ;P Pozdrawiam.

Napisane Mar 1, 2006, 8:08 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja