Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Hydepark » Jak sobie wyobrażacie:

Strony: << poprzednia ... 2, 3, 4, 5, 6 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Jak sobie wyobrażacie:, Niebo , Piekło , Koniec Świata....
Szamal

Szamal

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Szamal zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

No właśnie ? Ja Piekło wyobrażam sobie hmm... bardzo nieprzyjemnie.... do tego jestem MG w earthdawnie wiec mam jakotaką wyobraznie i czasami mam takie wizje ze sie grzeszyc odechciewa....z uwagi na to , ze jestem Chrześcijaninem wyobrazam sobie Niebo jako Potężną Łąkę bogato obrośnietą roslinnoscią a posrodku Bóg. A koniec Świata jako Masowe Objawienie Osoby Świętej. Zresztą uważam , że czas się wypełnia...powód ? Wojny (Irak) Kataklizmy( trzesienia ziemi , Katrina , Tsunami) , Tegoroczna zimia [moskwa,katowice], Rosja a przedewszystkim objawienia Matki Boskiej w Medjugorje i Fatimie - tam wszystko zostało powiedziane - klęski , wojna , konflikt....

Napisane Feb 28, 2006, 10:46 pm Ostatnio edytowane Feb 28, 2006, 10:50 pm przez Szamal
Szamal

Szamal

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Szamal zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Na jakiej podstawie uwazasz ze piekło nie istnieje ? Wyznajesz Boga czy masz inną religię - ludzie popierajcie swoje wypowiedzi , wiem powiesz ze napisałeś o grzechu ale to powiedzenie "kazdy z nas popelnil grzech wiec pojdzie do piekła" rozbawiles mnie tym chlopie.... n/c

Pozdrawiam

Napisane Mar 3, 2006, 9:13 pm
wajcha

wajcha

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wajcha zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Szamal powiedział(a):
Na jakiej podstawie uwazasz ze piekło nie istnieje ? Wyznajesz Boga czy masz inną religię - ludzie popierajcie swoje wypowiedzi , wiem powiesz ze napisałeś o grzechu ale to powiedzenie "kazdy z nas popelnil grzech wiec pojdzie do piekła" rozbawiles mnie tym chlopie.... n/c

Pozdrawiam

wszystko po kolei ;]
na poczatku kolego "Wyznajesz Boga czy masz inną religię "
najczesciej jak sie wyznaje jakas religie to i boga lub bogow

po drugie nie wyznaje zadnej religii bo kazda religia jest w moim mniemaniu grunkazda taka sama a pozatym religie uznajke jako produtky ludzkiej wyobrazni kza ktorego pomoca czlowiek chcial tlumaczyc sobie zjawiska nie do wyjasnienia  oraz by manipulowac innymi osobami
lecz nie kwestionuje istnienia sily wyzszej
to si enazywa agnostycyzm o ile si enie myle

kolejna sprawa to
nie uznaje ze istnieje pieklo bo nie moja ideologia ktora sam sobie storzylem i wypracowalem mowi mi z enie ma czaisz??
czy twoj maly tic-tac to pojmuje??

w jakis sposob cie rozbawilem nie rozumiem kolego ??
moze wyjasnisz mi
warto moze najpierw moja wypowiedx przeczytac 2x zanim sie wypowiesz
jak widac czytanie z ezrozumieniem nie jest na najwyzszym poziomie u ciebie
moze warto powrocic do podstawowki i zabaw z elementarzem

Napisane Mar 3, 2006, 9:26 pm Ostatnio edytowane Mar 3, 2006, 9:30 pm przez wajcha
Volcanodon

Volcanodon

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Volcanodon zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Pamietam jak kiedys rozmawialismy z katechetka o piekle i niebie.
To bylo chyba w 4 klasie. Katechetka nie mowila nic o zielonych lakach, Bobie Marleyu ani jaraniu trawy =P Mowila ze niebo jest miejscem gdzie bedziemy zyc razem z Bogiem, gdzie bedziemy mogli spotkac sie z Jezusem. Natomiast wedlug tego co mowila pieklo jest podobne do nieba tyle ze nie ma tam Boga i nigdy nie spotkamy sie z Jezusem.
Nie mowila nic o ogniu, goracu, diablach bijacych batem itd
W piekle wielka kara nie sa zadne gneby ani ciezkie pracy w piekle.
Kara jest to ze juz nigdy nie spotkamy sie z Bogiem....

Napisane Mar 3, 2006, 9:40 pm
Szamal

Szamal

Member
Wyświetl posty

wajcha powiedział(a):

wszystko po kolei ;]
na poczatku kolego "Wyznajesz Boga czy masz inną religię "
najczesciej jak sie wyznaje jakas religie to i boga lub bogow

po drugie nie wyznaje zadnej religii bo kazda religia jest w moim mniemaniu grunkazda taka sama a pozatym religie uznajke jako produtky ludzkiej wyobrazni kza ktorego pomoca czlowiek chcial tlumaczyc sobie zjawiska nie do wyjasnienia  oraz by manipulowac innymi osobami
lecz nie kwestionuje istnienia sily wyzszej
to si enazywa agnostycyzm o ile si enie myle

kolejna sprawa to
nie uznaje ze istnieje pieklo bo nie moja ideologia ktora sam sobie storzylem i wypracowalem mowi mi z enie ma czaisz??
czy twoj maly tic-tac to pojmuje??

w jakis sposob cie rozbawilem nie rozumiem kolego ??
moze wyjasnisz mi
warto moze najpierw moja wypowiedx przeczytac 2x zanim sie wypowiesz
jak widac czytanie z ezrozumieniem nie jest na najwyzszym poziomie u ciebie
moze warto powrocic do podstawowki i zabaw z elementarzem

Jesteś słaby , skoro od razu mnie obrażasz. A agnostycyzm znaczy pogląd uznający za NIEMOŻLIWE poznanie obiektywnej prawdy , więc nie wiem kto ma tic taca zamiast mózgu...

a Stary i Nowy Testament to tez ludzka wyobraźnia , czy zbiór Słowa Bożego. Więc to TY przeczytaj 2x txt zanim coś napiszesz...

a co do ostatnicego zdania - znowu mnie obrażasz , moze nie dorosłeś emocjonalnie do dyskusji w takim temacie.

Napisane Mar 3, 2006, 9:53 pm Ostatnio edytowane Mar 3, 2006, 9:56 pm przez Szamal
wajcha

wajcha

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wajcha zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nie uznaje tego za obraze niczyja bo ty chyb aobrazenia nie  slyszales
po drugie
Agnostycyzm to pogląd, według którego nigdy nikomu nie uda się dowieść istnienia Boga, ale nie ma też możliwości dowiedzenia, że Boga nie ma
www.wikipedia.pl
i chyba jednak ja mam racje ;]
"a Stary i Nowy Testament to tez ludzka wyobraźnia , czy zbiór Słowa Bożego."
wlasnie to twoje "slowo boze" jest ludzka wyobraznia
wlasnie to

a co do doroslowsci emocjonalnej chyba jednak znowu sie myslisz
bo wydaje misie ze mam wystarczajaco uksztaltowany poglad na swiat i nie wydaje mi sie bym bym niedorozwiniety emocjonalnie

Napisane Mar 3, 2006, 10:26 pm
patelnia88

patelnia88

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to patelnia88 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nie myślałam nad tym......bo ta myśl mnie troche przeraza...:P

Napisane Mar 4, 2006, 10:59 am
cheapskate

cheapskate

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to cheapskate zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nieba nie jestem w stanie sobie wyobrazic...

ale pieklo...: smutek, zagubienie, beznadzieja.

Napisane Jul 3, 2006, 3:16 am
michal92

michal92

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to michal92 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

kiedyś się interesowałem OOBE, to jest takie jkaby wychodzenie z ciała i że sobie latacie po świecie, ruchacie ludzie itd. No i że nie da się nie wrócić do działa bo dusze i ciało łączy taka srebrna czy tam złota nić, to ja myśle że po smierci ta nić się zerwie i se bede latał po swiecie  B)

Napisane Jul 3, 2006, 7:41 am
ddamaszk

ddamaszk

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ddamaszk zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

pieklo - moja mama
niebo - moj tata
zlo - moja mama
koniec swiata - moja mama

Napisane Jul 3, 2006, 9:03 am
Kroolik182

Kroolik182

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kroolik182 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mimo iż nie tak naprawdę czegoś takiego nie ma... to niebo widzę tak: dużo kolorów zielony, niebieski, czerwony, jakaś duża łąka, gdzie panuja harmonia, w oddali słychać śpiewające ptaki, płynący strumyk, a piekło wręcz odwrotnie, przewaga koloru szarego, nie ma żadnego ognia czy coś, jest po prostu bieda, nędza, pojękiwania ludzi, każda osoba z piekła jest łysa

Napisane Jul 3, 2006, 10:51 am
dzaga90

dzaga90

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dzaga90 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ddamaszk powiedział(a):
pieklo - moja mama
niebo - moj tata
zlo - moja mama

hahah jezeli to ma zwiazek z zyciem codziennym to u mnie jest podobnie:P:)

Napisane Jul 3, 2006, 11:31 am
Paffcio90

Paffcio90

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Paffcio90 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

"If I die before I wake/At least in heaven I can skate!"
Moim zdaniem w niebie mozna spotkac kazdego dobrego czlowieka, ktory sie w nim znajduje, i wydaje mi sie, ze dla kazdej osoby bedacej w niebie wyglada ono troche inaczej! Czy raczej dla kazdej grupy ludzi! Ja w niebie bym pewnie jezdzil po wielkim skateparku, w ktorym moznaby indywidualnie regulowac grawitacje! I moglbym sobie np. na wielkiej rampie krecic 1080 i 1260 na lajciku... W skateboardowym niebie na 100% ma sie wieczna zajaffke, i w ogole nie ma strachu! No, a jakbym sobie chcial odpoczac od deski, to bym sobie gral na gitarce z Bobem Marleyem ;]

Napisane Jul 3, 2006, 11:39 am
ddamaszk

ddamaszk

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ddamaszk zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

dzaga90 powiedział(a):
ddamaszk powiedział(a):
pieklo - moja mama
niebo - moj tata
zlo - moja mama

hahah jezeli to ma zwiazek z zyciem codziennym to u mnie jest podobnie:P:)

ma ma ma :D

Napisane Jul 3, 2006, 11:42 am
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zyga zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Szamal powiedział(a):
....z uwagi na to , ze jestem Chrześcijaninem wyobrazam sobie Niebo jako Potężną Łąkę bogato obrośnietą roslinnoscią a posrodku Bóg. ....

przepraszam bardzo a co takiego ciekawego bedziesz robił na tej łące bo chyba nie stał bezsensownie po pachy w trawie usmiechajać się głupkowato razem z setkami tobie podobnych mająć jednocześnie świadomość że 1/3 twojej rodziny piecze sie w smole?

Szamal powiedział(a):

Jak już piszesz o Bogu i o tym ze w Nim był początek -to oznacza że  odnosisz sie do Biblii więc przydało by się nadmienić , także  o tym , że Sąd Ostateczny zakończy wszystko.Łącznie z ziemią. A ludzie zostaną przeniesieni do miejsca wiecznej radości lub bólu i cierpienia. więc zaprzeczasz sam sobie...

po pierwsze wiekszość systemów religijnych zakłada że świat miał poczatek w Bogu wiec wcale nie odnosze sie do biblii na krórej temat wypowiedałem sie juz wiele razy
po II troszke pokory - "łącznie z ziemia"? - to tylko jedna z milionów planet wartości  kłębeka kurzu za szafą
Po III nie wydaje Ci sie sprzecznościa że miłosierny wybaczający wszystko władca ześle ludzi na WIECZNĄ mękę ?

Szamal powiedział(a):
50Fifty powiedział(a):
No więc ja powiem tak :
:arrow: Niebo-religia nam nakazuje wiezyc ze istnieje i ze po drodze tam bedziemy oczyszczeni z wszystkiego-ja mysle ze nieba nie ma i tak jak powiedzial Zyga "kazdy pojdzie tam gdzie chce"
:arrow: Piekło-no rownierz religia mowi ze kto jest nieczysty to pojdzie do piekla- ja mam takie zdanie "piekla nie ma i nie bedzie"
w szatana i takie glupoty tez nie wierze, poprostu satanisci ubzdurali sobie to
:arrow: Koniec Swiata-no kiedys moze bedzie ale nie w 2012

APELUJĘ DO WSZYSTKICH - JAK MACIE WYPOWIADAĆ SIĘ W TAKICH TEMATACH zapoznajcie SIĘ Z INFORMACJAMI DOTYCZĄCYMI OWEGO TOPICU... LICZNE OBJAWIENIA SZATANA (mi.n  siostrze faustynie pod postacią człowieka o czarnych oczach w płaszczu) I WSZYSTKO CO JEST NAPISANE W PIŚMIE ŚWIETYM  TO NIE SĄ BZDURY

LAIKOM MOWIE NIE !  :mad:

edit:nienawidzę szatana , jednak gdy wierzę w Boga i Chrystusa automatycznie akceptuję  istnienie diabła. a sztuką zycia Chrzescijanina jest  opieranie się jego pokusom dlatego tak mnie to wszystko wkurza - najlepiej to zeby kazdy zabijał kradl i gwalcil ale ze szatana nie ma i tak pojdzie "tam gdzie chce" ehhh....

wiele osób teraz ma wizje wiele osób twierdzi że porwało ich ufo wiele widzi białe myszki wiele z tych wizji to totalne bzdety

na pewnym poziomie rozwoju przemoc wydaje sie naturalnie bezsensowna tak samo gwałt i złodziejstwo na tym samym poziomie sie jej unika i nie potrzeba do tego sztucznego systemu wiary jednak jak widzisz nie wszyscy to rozumieja i nie trzeba szukac daleko
to forum jest wystarczajace
popatrz po tematach "jak zarobic pieniadze" "skad brac naklejki" "co ze złomiarzami" odpowiedzi sa proste "ukraść" "ukraść" "wpierdol im" ci cami ludzie wyobrazaja sobie niebo a w innym temacie piszą ze Bóg jest i nie ma dyskucji czy oni pójdą gotować sie w smole?

czy jeżeli umrę teraz a moja dziewczyna za 50 lat to w niebie bede miał starą żonę?  :P

niestety nie potrafię sobie wyobrazić co sie dzieje po śmierci tym samym nie potrafię tego potraktować powaznie bo to tyko "gdybanie"

jezeli miało by to byc cos przyjemnego zakładajac że zachowam forme osobową to

rodzina+znajomi+sex+piwo+beztroska(zdrowie itp) = niebo

stanie na łace przez wieczność po pachy w trawie z mrówkami na butach = piekło (zwłaszcza jak ktoś ma alergię)  ;)

Napisane Jul 3, 2006, 1:02 pm
tomeckc

tomeckc

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to tomeckc zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Szmal powiedział(a):
Jak już piszesz o Bogu i o tym ze w Nim był początek -to oznacza że  odnosisz sie do Biblii więc przydało by się nadmienić , także  o tym , że Sąd Ostateczny zakończy wszystko.Łącznie z ziemią. A ludzie zostaną przeniesieni do miejsca wiecznej radości lub bólu i cierpienia. więc zaprzeczasz sam sobie...

Sąd Ostateczny? Koniec świata? Apokalipsa? O czym my tu w ogóle mówimy, hę? W Bibli jest z tego co się orientuje powiedziane, że Bóg zawsze zwycięży więc szatana i takie tam sprawy możemy mieć gdzieś, a Sąd Ostateczny na czym twoim zdaniem będzie polegał? Na odsyłaniu złych ludzi do szatana, tak? No ale jak skoro Bóg wygra to szatana nie będzie. Wszystko się może zdarzyć więc nie fizozofujmy na tematy, których ludzkim mózgiem nie potrafimy objąć.

Szamal powiedział(a):
Zresztą uważam , że czas się wypełnia...powód ? Wojny (Irak) Kataklizmy( trzesienia ziemi , Katrina , Tsunami) , Tegoroczna zimia [moskwa,katowice], Rosja a przedewszystkim objawienia Matki Boskiej w Medjugorje i Fatimie - tam wszystko zostało powiedziane - klęski , wojna , konflikt....

Aha czyli w takim razie jak była I lub II wojna światowa to też ludzie sobie mogli myśleć o końcu świata. W końcu światówka jest gorsza od wojny na terenie jednego kraju. Wojny są na świecie zwłaszcz na bliskim wschodzie tylko, że tą w Iraku zapoczątkowała ameryka dlatego było o niej tak głośno.
Idąc dalej towim tokiem myślenia... tego roczna zima... no cóż. Jak w latach 70-tych były wielkiem mrozy i 3 metry śniegu to ludzie pewnie też myśleli o końcu? Otóż nie a wiesz czemu? Bo w Bibli jest mowa o tym, że Bóg już nie ześle na nas katastrof ( gdzieś w okolicach arki noego to jest napisane więc sobie poszukaj ) A poza tym stwierdzono powód powstania Katriny. A czy Bóg by potszebował robić jakieś powody czy machnął by ręką i by zalało wszystko równo? Zastanów się.

Napisane Jul 3, 2006, 1:27 pm Ostatnio edytowane Jul 3, 2006, 1:35 pm przez tomeckc
brat5

brat5

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to brat5 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A ja myślę, że spadnie na nas kometa której nieda sie zniszczyć i prysk.....ludzkość wyginie. A po śmierci nic niebędzie ani nieba ani piekła.Piekło i niebo zostało wymyślone dla małych dzieci żeby ich straszyć, że jak niebędą sie uczyły to pójdą do piekła:P no może tochę przesadziłem ^^)

Napisane Jul 3, 2006, 1:44 pm
mysh-sk

mysh-sk

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mysh-sk zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nie ma piekła nie ma nieba głupi wymysł

Napisane Jul 3, 2006, 10:20 pm
arekskate

arekskate

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to arekskate zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A ja sobie niebo wyobrażam też jako imprezę jakoś, gdzie na wstępie skrzydełka dostajesz :D I się rozkręca. I spotkam tam 2PACA! Poproszę o autograf odrazu :P Fajnie będzie, obym tam się dostał xD Pozdro

Napisane Jul 3, 2006, 11:44 pm
ddamaszk

ddamaszk

Member
Wyświetl posty

mam pomysl... ale wiedziec go bedą tylko nieliczni... koniec z takimi tematami

edit Zyga
to prawie jak byś napisał zamknijmy forum :D

Napisane Jul 3, 2006, 11:46 pm Ostatnio edytowane Jul 4, 2006, 12:21 am przez Zyga
KroVa

KroVa

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to KroVa zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Każdy kto zajrzał do Testamentów może zauważyć, że w Starym Testamencie Bóg jest ukazany jako surowy i sprawiedliwy sędzia. To w Nowym Jezus wszystko pomieszał gadając że Bóg jest miłosierny i wybacza itd itp (:

Napisane Jul 4, 2006, 12:21 am
Strony: << poprzednia ... 2, 3, 4, 5, 6 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja