Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Skateboard » Tricki » Porady co do jazdy na rampie !

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Porady co do jazdy na rampie !, Czyli jak sie utrzymać jak skakać
Qba007

Qba007

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Qba007 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

:rolleyes:Prosze was dajcie porady jeśli chodzi o jazde na rampie czyli
1) jak zjeżdżać aby sie utrzymać w równowadze
2) Jak wyskakiwać
3) jak kręcić flipy / graby itd
4) Jak zwalniać

BARDZO PROSZE WAS O TO Z GÓRY THX !!!
PS. Piszcie dużo bo sądze ze wielu ma z tym problemy !! :rolleyes:

*Napisane Apr 30, 2006, 6:09 pm
Wito93

Wito93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Wito93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

własnie poradzcie cos  :P ;)

wiem ze to pewnie trzeba samemu cwiczyc, ale moze macie jakies genialne rady

edit: the Duke - zedytowałem i posprzątałem - info podaję w osobnym poście.

Napisane Apr 30, 2006, 8:45 pm Ostatnio edytowane Apr 30, 2006, 8:56 pm przez theduke
rachoolak

rachoolak

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rachoolak zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jak zjedzasz to mocno kuzwa do prozdu ALE NIE DYGAJ bo jak zdygasz to szubienica :]

Napisane Apr 30, 2006, 8:55 pm
theduke

theduke

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to theduke zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wito, dam Ci dobrą radę, naucz się edytować posty albo pisz przemyślane info w jednym poście bo śmiecisz a za śmiecenie jest banicja.

Napisane Apr 30, 2006, 8:55 pm
Gaski

Gaski

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Gaski zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Odpowiedzi.:
1.)Stoisz na tailu i przechylasz sie do przodu i w ten sposób zjeżdzasz tylko równowage utrzymaj.
2.)Stawiasz noge na tailu a tą drugą na środku i jak dojeżdzasz już do końca rampy robisz ollie czy tam jakiegoś graba.
3.)To samo co wyżej tylko że robisz flipy <lol>
4.)Albo bierzesz i przyciskasz nogą w ziemie,albo robisz obrót po rampie np. pivot tylko że 180 stopni.

Napisane May 1, 2006, 9:53 am
Qba007

Qba007

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Qba007 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

No dzięki a może ktoś wie jakie kółka deski itede
sie najbardziej nadają do vertu  :stare:

Napisane May 1, 2006, 12:21 pm
wultanskaj

wultanskaj

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wultanskaj zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Dopeiro uczę się jeździć na rampie. :) Fajnie się jeździ, zawsze się przyda. Narazie umiem dojeżdzać tylko do coppingów, ale bez żadnych pivotów, ani jakiś tam tricków. I boje się zjechać z rampy. :) Mam nadzieję, że kiedyś się przełamie.

Edit: a co do kółek, to chyba najlepsze na rampę są szerokie i dość miękkie, takie, aby sie nie ślizgały.

Napisane May 1, 2006, 12:28 pm Ostatnio edytowane May 1, 2006, 12:30 pm przez wultanskaj
Robels

Robels

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Robels zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

polecam trick&tips 2 tam jest pokazane jak robic ollie na rampie itp polecam zycze powodzenia;)

Napisane May 1, 2006, 2:54 pm
wojtek57

wojtek57

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wojtek57 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja także polecam trick tips  na dcshoes.com

*Napisane May 1, 2006, 3:26 pm
kubas121

kubas121

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kubas121 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Lol?Graby flipy tego sie nie nauczysz tak po prostu ze kolo ci powie na forum jak zrobic graba a ty se juz na nastepny dzien zjedziesz z rampy i z robisz indy 720:P.Pozatym to jest wyqrwiscie trudne zrobic graba albo wogule wyskoczyc ponad rampe przynajmiej 0,5m nie znam nikogo takiego znam tylko takic co najwyzej robia stale albo ledwo co flipa.Co do mnie to umiem jedynie zjechac zrobic stala po drugiej sttonie a dalej to juz nic nie zrobie bo jakos nie moge sie rozpedzic:/

Napisane May 3, 2006, 8:52 pm
blaszak

blaszak

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to blaszak zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ollie na coupingiem jest prze...... a co dopiero z grabem !! Wiem bo  sam proboje sie nauczyc fs air'a :P a co do hamowania to przestan pompowac na scianie rampy !! Powodzenia zycze :P

Napisane May 4, 2006, 9:25 pm
phejman

phejman

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to phejman zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wiesz co... ja ci mogę z czystym sumieniem polecić Tony Hawk's Trick Tips vol. 1... Masz tam całe podstawy jazdy na mimirampie wyłożone niczym na talerzu:
-opis pompowania
-nauke drop in'u
-naukę kickturn'u
-naukę rock to fakie

Pokazane tam są przejrzyście opisy, zwolnienia na dane tricki, najczesciej popełniane błędy. Obejrzyj - naprawdę warto :)

W tony hawk trick tips vol 2 jest też vert, masz tam z tego co zapamiętałem:

- pivoty
- axle stall
- 50-50 grind
- 5-0 grind
- fronside/backside ollie
- disaster
- b/s disaster

Napisane May 8, 2006, 8:38 pm Ostatnio edytowane Mar 26, 2007, 9:15 pm przez phejman
rg

rg

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rg zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

trza miec luzne nogi bujac sie elegancko po kącikach i reszta sama przyjdzie, trza duzo sie bujac az nabierzesz pewnosci

Napisane May 9, 2006, 9:16 pm
Daniel880

Daniel880

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Daniel880 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

kółka wielkie i miękie a deska długa i mocna:)

Napisane May 28, 2006, 10:36 pm
matik1308

matik1308

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to matik1308 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ziom no ja jeżdze od 5 lat ale jak pamietam jak sie uczyłem to poprostu rzadne rady nie pomogą musisz sie przemóc nie ma wyjścia . Tera wywijam już Japana!!:D ;) B)

Napisane May 29, 2006, 10:52 pm
zioomal13

zioomal13

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to zioomal13 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Na początek poradze ci ubrać nakolanniki oraz nałokietniki(upadki nie będą boleć .ewentualnie równierz kask) NIE DYGAJ SIE zjehcać z rampy bo sie glebniesz!
Do reszty dojdziesz (powinieneś)sam.Jak chcesz zachamować to lekko naciśnij nose i popchajtail po powierzchni...

pozdroo!

Napisane May 29, 2006, 11:00 pm
avensis14

avensis14

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to avensis14 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Gaski powiedział(a):
Odpowiedzi.:
1.)Stoisz na tailu i przechylasz sie do przodu i w ten sposób zjeżdzasz tylko równowage utrzymaj.
2.)Stawiasz noge na tailu a tą drugą na środku i jak dojeżdzasz już do końca rampy robisz ollie czy tam jakiegoś graba.
3.)To samo co wyżej tylko że robisz flipy <lol>
4.)Albo bierzesz i przyciskasz nogą w ziemie,albo robisz obrót po rampie np. pivot tylko że 180 stopni.

gaski odpowiedział na wszytkie pytania ;)

Napisane Jun 4, 2006, 12:59 pm
Thomas04

Thomas04

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Thomas04 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nie ma na to rady musisz sie kilka razy po obijać i wtedy się nauczysz

Napisane Jun 9, 2006, 2:42 pm
Krystian04

Krystian04

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Krystian04 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jak zjezdzasz docisnij z całej siły przednia noga i przechyl sie do przodu jakbys miał leciec na ryj

Napisane Jul 1, 2006, 8:07 am
InnoVierca

InnoVierca

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to InnoVierca zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

No najtrurniej jest zjechac pierwszy raz z rampy. Najpierw naucz sie w ogole na niej jezdzic od sciany do sciany, piwotów. Potem proboj zjechac. Do flipow czy grabow jeszce daleka droga ; p mozesz zaczas od rockandrolla itp.

Napisane Jul 1, 2006, 8:39 am
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja