Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Muzyka » Rap / Hip-Hop » Paktofonika

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Paktofonika, Opinie i dyskusje
marek666

marek666

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to marek666 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Powstanie zespołu wiąże się z rozłamem wewnątrz zespołu Kaliber 44 - podczas nagrywania drugiej płyty, W 63 minuty dookoła świata, odszedł z niego Magik. W tym samym czasie Rahim opuścił zespół 3xKlan. Niedługo potem pojawia się Fokus z propozycją nowego składu i jeszcze w 1998 roku powstaje Paktofonika. Zespół początkowo istniał jako formacja pół-amatorska.

Wszelkie newsy, dyskusje na temat tego wrecz legendarnego zespolu.

Napisane May 1, 2006, 12:40 pm Ostatnio edytowane Apr 13, 2010, 8:11 pm przez Adi21
Banan002

Banan002

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Banan002 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

archiwum kinematografii to sluchalem slucham i na pewno bede sluchal a jezeli chodzi o tych co nie znaja paktofoniki to poprostu lolki i sluchaja pewnie donia :D

Napisane May 1, 2006, 12:47 pm
CeNtKa

CeNtKa

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to CeNtKa zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jak hip hop to paktofonika ") nieee ja raczej nie znam ludzi któryz nie wiedzą co to za zespół... nawet moja sis <9 lat> wie bo słuchałam przy niej niejednokrotnie :rolleyes: chociaz... wczoraj poznałam dziewczyne która nawet nie wiedziała kto to Verba <hahaha> a mi sie wydawało że skoro slucha popu to wie kto to jest ") (żeby nie było: nie lubię go- robi hip hop z tekstami piosenek disco polo)

Napisane May 1, 2006, 12:57 pm
BaWarKa_728i

BaWarKa_728i

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to BaWarKa_728i zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

PFK to podstawa
bynajmniej dla mnie

Napisane May 1, 2006, 1:04 pm
wrack2

wrack2

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wrack2 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

PFK skład Na wieki! Słucham codziennie :D Też nie znam chyba ludzi co nie wiedzą co to jest paktofonika. PEACE:D

Napisane May 2, 2006, 10:57 am
bela5411

bela5411

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bela5411 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ktos kto nie wie co to jest Paktofonika nie powinien okreslac sie mianem Hip-Hopowca:P
Jak dla mnie to wstyd sie przyznac ze nie zna sie takiego skladu.

Napisane May 2, 2006, 8:53 pm
karolaaa

karolaaa

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to karolaaa zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Hm.. Nie było juz takiego tematu? Zdaje sie, ze mówiłam coś o tym..
Ale ok..
Paktofonika i Kaliber 44 to jedyne składy hip hopowe które słucham. Zreszta pamiętam, jak kiedyś, kiedyś zachwycałam sie Paktofoniką, kiedy mój brat puszczał. Naprawde przezarabiste utwory. "Jestem Bogiem" to taki utwór, przy którym aż chce mi sie płakać.

Napisane May 2, 2006, 9:33 pm
Dziewier65

Dziewier65

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Dziewier65 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

polski hip hop to dno, w polsce nie ma popytu na dobre brzmienie, i nigdy nie będzie lepszy od amerykańskiego tak jak niektórzy idioci w polskiej scenie starają się jej dorównać. PFK to tylko legenda gównianej polskiej sceny. Mówie wam że polski hip hop się kończy, coraz mniej ludzi go słucha, kończą się pomysły, jest już 99.9% komercji, porównajcie sobie Pierwszą płyte Wyp3 a nową reklamę lodów koral<hahaha> zszedł na kompletne dno i tyle

Napisane May 15, 2006, 7:22 pm
bela5411

bela5411

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bela5411 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Cytuj:
Dziewier65
polski hip hop to dno, w polsce nie ma popytu na dobre brzmienie, i nigdy nie będzie

Nie ma popytu na dobre brzmienie??
przez takich jak ty nie ma popytu.

a kogo na polskiej scenie okreslasz "iditą"??

Napisane May 15, 2006, 10:49 pm
Rysiunio

Rysiunio

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Rysiunio zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Dziewier65 powiedział(a):
kończą się pomysły, jest już 99.9% komercji

Co do szerzącej się komery, to się oczywiście zgodzę, choć nie szerzy się ona tylko w h-h...  :P Ale, żeby brakowało pomysłów... NIE! Widzę, że ambitnego podziemia chyba nie słuchałeś, skoro tak twierdzisz... xP

Dziewier65 powiedział(a):
porównajcie sobie Pierwszą płyte Wyp3 a nową reklamę lodów koral<hahaha> zszedł na kompletne dno i tyle

Uehehehehe, z tej wypowiedzi to i ja się pośmieję... Człowieku, jak Ty w ogóle możesz porównywać jednych z  pionierów sceny, jakimi zdecydowanie są chłopaki z WYP-3, z takim piczowąsem jak Funky (Fuckin') Filon?  :stare: :rolleyes: Ten kolo z reklamy lodów Koral od lat próbuje wkupić się do grona artystów h-h, ale nigdy mu się to nie udało... Więc na próżno stawiać go wśród ludzi pokroju w/w WYP-3 czy też PFK...  :rolleyes: :P

Napisane May 15, 2006, 11:12 pm Ostatnio edytowane May 15, 2006, 11:12 pm przez Rysiunio
Dziewier65

Dziewier65

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Dziewier65 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Chodzi mi o to że PRAWDZIWYCH raperów w polsce jest malutko i przeważnie jeden jest do drugiego podobny i rymuje o tym samym twierdząc że jest oryginalny. Prawda jest też taka że nawet najlepsi się stoczyli np. pierwsze płyty pei podobały mi sie ale czym nowsza tym bardziej komercyjna. Nie wiedziałem że polski hip hop tak szybko stanie się komercyjny wiec już go nie słucham:]....a jeśli się mylę i jeszcze jednak istnieją porządne kapele to trudno....teraz trudno znaleźć coś dobrego...

Napisane May 16, 2006, 10:39 pm
soulja

soulja

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to soulja zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Prekursor rapu. To wiem i ja- osoba nie wnikajaca w kulture hh w polsce ;) Niektore kawalki wymiataja...
Tylko czy to jest miejsce na ten temat?!

Napisane May 16, 2006, 11:05 pm
kolesina

kolesina

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kolesina zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Uwielbiam pakforonike ! Dla mnie jest na 1 miejscu ;] bardzo długo słucham... i będe słuchać ;] hh King ;]

Napisane May 16, 2006, 11:13 pm Ostatnio edytowane Oct 8, 2011, 9:31 pm przez rosek17
Adzi0

Adzi0

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adzi0 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja slucham PFk ale nie tylko ogolnie to caly HH moge sluchac Prawie ;) a ci co n ie wiedza?? Hmm jesli ktos slucha innej muzyki i zapyta cie o zespol z jego "swiata" t masz prawo nie wiedziec chyba on tak samo nie?? B)

Napisane May 17, 2006, 9:18 am
lith

lith

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to lith zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Cytuj:
Hmm jesli ktos slucha innej muzyki i zapyta cie o zespol z jego "swiata" t masz prawo nie wiedziec chyba on tak samo nie??

Swiat jest jeden, muzyka jedna - po co usprawiedliwiac swoja niewiedze jakimis pseudopodzialami ?

Napisane May 17, 2006, 11:39 am
Rysiunio

Rysiunio

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Rysiunio zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

OK, "Kinematografia" jest mistrzowska, a co sądzicie o "Archiwum Kinematografii"? Moim zdaniem jest słabsza niż pierwszy album. No, ale czasem lubię wrócić do kawałków z "Archiwum..."  :P Numer z JedenSiedem jest w pytę. "W Peunej Gotowości" też mi się podoba. Bit jest taki... hmm... skoczny?  :P :)

Napisane May 17, 2006, 3:36 pm
djdrucik

djdrucik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to djdrucik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Cytuj:
Dziewer65
Chodzi mi o to że PRAWDZIWYCH raperów w polsce jest malutko i przeważnie jeden jest do drugiego podobny i rymuje o tym samym twierdząc że jest oryginalny.

hahaha a o czym to tak ambitnym rapuja amerykanscy MC??
co drugie slowo to FUCK, NIGGA, BITCH itp itd
nie podawaj takich argumentow...
zreszta posluchaj Paktofoniki i zobaczysz jak oni potrafia sie bawic slowem...

Napisane May 24, 2006, 10:27 pm
zmyslona

zmyslona

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to zmyslona zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jak ktokolwiek chce ze mna rozmawiac o hip hopie i jak w najlepszych plytach nei wymieni Kinematografii i Ksiegi Tajemniczej Prolog to dalej z nim w ogole nie gadam.Co do wczesniejszych wypowiedzi to jasne ze nie jest łatwo znalezc teraz cos dobrego-w tym trzeba siedziec a nie komentowac wspólczesna polska scene rapowa na podstawie reklamy koral hahaha.W calym tym dzisiejszym modnym elo gównie mozna znalezc dobra muzyke tylko nie koniecznie w mtv brawo czy jakichs tam hit fm.Pijani Powietrzem,Ostry,Ego...jest czego posluchac.Dab to juz nei to co za kalibra...A amerykanski rap?Co to wogle jest?Gangsterzy w kozackim koszykarsko skejciarskich ciuchach obwieszeni lancuchami i rymujacy o panienkach -mnei to nie kreci nie slucham wcale tego.

Napisane May 25, 2006, 3:55 pm
lith

lith

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to lith zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Cytuj:
Gangsterzy w kozackim koszykarsko skejciarskich ciuchach obwieszeni lancuchami i rymujacy o panienkach -mnei to nie kreci nie slucham wcale tego.

No tak to bywa, ze ludzie robia dla pieniedzy rozne rzeczy. Podobnie jest obecnie w niemczech, hiszpanii, polsce etc. Tak to i rap staje sie popelina dla kazdego kogo stac na wybicie 2 taktowego rytmu i zapamietanie wpadajacego w ucho refrenu.

Napisane May 25, 2006, 11:34 pm
soulja

soulja

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to soulja zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

zmyslona powiedział(a):
Jak ktokolwiek chce ze mna rozmawiac o hip hopie i jak w najlepszych plytach nei wymieni Kinematografii i Ksiegi Tajemniczej Prolog to dalej z nim w ogole nie gadam.

No comment.

Co do amerykańskich raperów, to każdy ma swój styl oczywiście, ale oni w przeciwienstwie do polskich raperów mają do czynienia z tą całą gangsterką...

Napisane May 26, 2006, 10:59 am
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja